Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

Mamlas

Velmi dobrá nálož akce a bizardnosti. Hodnotil bych i výš, ale bylo tam místy hodně prostojů a tak se to docela vleklo.. ()

jayman

Stále žijeme vo svete, kde komiks ako žáner svedčí príbehu / atmosfére viac, ako film za každú cenu. Polar je nízkorozpočtový wannabe bizarný akčák, plný podivných postavičiek, ktoré by azda chceli byť hrozne cool, no pôsobia strašne lacno, krvavých strihových sekvencií, ktoré by azda chceli byť hrozne tvrdé, no pôsobia strašne sebaúčelne (hlavne keď potom film nemá gule na zobrazenie jednej poctivej dekapitácie) a plný Madsa Mikkelsena, ktorý to celé ako-tak ťahá. Kinematografické finále navyše príde polhodinu pred koncom, záverečných desať minút je už naozaj zbytočných, povinný zvrat nevyvolá žiadnu emóciu a povinný cliffhanger je umelý ako Polar sám. Nedobre. ()

sniperjozef

Mě to i celkem bavilo. Jen už jsem takových filmů viděl tucet. Normálně bych to poslal do koše CSFD jako Odpad!, ale Mads Mikkelsen mě připoutal k obrazovce tak skvěle, že si to nemůžu dovolit. 65% a z toho 50% za Madse. ()

A6tony

Nedokážu si vysvětlit jak mohl tento film sklidit tak nízké hodnocení od kritiků (21% RT, 19% Metacritic), když se jedná o super inovativní akčňák. Možná jde o aktuální negativní náladu vůči Netflixu. Ale jestli díky němu mohou vznikat filmy jako tenhle, tak Netflixu těch pár korun měsíčně dám velice rád. Je to nádherně natočené. Strašně se mi líbí jak si režisér celý film hraje s barvami. Do scény složené ze samých „studených“ barev vloží jednu pestrobarevnou. Ze stránky obsazení mi přijde, že Mikkelsenovi role nájemného zabijáka Duncana, který jde do důchodu, sedla jako kulka do hlavy nepřátelům, kterých skrze film rozdá nezpočet. Ze strany Mikkelsena a Vanessy Hudgens odehráno opravdu dobře, což se nedá říct o zbytku charakterů. 90% filmu se ale stejně budete dívat jenom na Duncana a budete poslouchat Mikkelsenův hluboký hlas. Film má trošku pomalejší rozjezd a pořádné akce se dočkáte až od cca půlky filmu, ale už od začátku si film nese skvělou pochmurnou atmosféru, která vás společně se skvělou režijí provedou nudnějšími pasážemi. Na fanoušky akčních filmů čeká inovativní akce, např. když se Duncan dostane do situace 1v4 proti ostatním zabijákům. Nebo 1 proti tuctům „pěšáků“ v jedné úzké chodbě, narozdíl od podobné scény z Daredevila tu pěstní souboje nahrazuje gun-fu jak vystřižené z Johna Wicka. Skoro 2-hodinovou stopáží projedete bez povšimnutí a na konci budete chtít ještě přidat. 75% ()

Klat

Tohle mi přijde jako napodobenina Johna Wicka, akorát v horším provedení. Je to sice koukatelný, ale jen díky Mikkelsenovi. ()

johnsnow

Taký B-čkovejší Wick ale iba v druhej polke. Tá prvá je taká pomalá ale od scény zo Sindy v chate to naberie grády, jediné čo ľutujem je odfláknutý koniec. Mohol to byť super ending, ale nevydalo. Napriek tomu 4* zaslúžene a Mikkelsen to tam dosť drží na vysokej kvalite, lebo niektoré ksichty do rolí nesedia. Brutalita je neskutočná, je to dosť sex scén a P.S. Asi prvý film kde sa zo záporákmi vyjebe v každom zmysle tohto slova ()

Hemlock

Neskutečná záležitost a dávám pěkně úchylného búra. Ruby O. Fee mě pořádně podráždila, Mads Mikkelsen je můj nový hrdina a já doufám, že jejich společnou scénu z domku u jezera nikdy nedostanu z hlavy. Jednoznačně doporučuji - 90%. ()

tkey

Kombinace Johna Wicka a Smoking Aces. Drsná a až na určité výjimky přesvědčivá akce střídá groteskní a komixové pasáže. Popkultura je do toho rvaná sice křečovitě, ale atmošku to moc nezabíjí. Zkrátka takový "blow-time" (ti co viděli v originále pochopí). Každá z postav vyvolává přesně ty emoce, která vyvolávat má a i to křoví kolem ve mě tak trochu rezonovalo (nic velkýho, spíš jen takový ťuknutí v buřtíku než pořádný mahagon), ale ono to ve výsledku stačí. Je libo snímek o zabijákovi s trochou srandy, nahoty, zbraní a i nějakého toho souboje ve stylu Dare-devila akorát s bambitkama? Tak tohle je ono. ()

Gamekeeper77

Místama dost přitažený za pačesy, i když v tomhle žánru se to tolerovat dá. Pár úsměvných scén, pár těch lehce bizarních, něco důležitýho tomu ale schází. Něco, co dělá akčňák akčňákem, co mu dává koule. Tady mi to bohužel přijde, že si na něj tenhle film jen hraje a i přes mojí zálibu v Madsovi, u něj to tu platí dvojnásob. I přesto ale relativně slušný. 70%. ()

mrclTV

Ked ide severský John Wick do starobného dôchodku a je to robené zrejme podľa veľmi farebného komiksu, kde sa viac dbalo na štýl ako na dej*, tak je to jasný podpriemer. Mlčanlivý Mikelsen, v úvode, sediaci v zasneženej drevenici sa snaží o navodenie atmosféry ako zo severskej kriminálky, čo sa mi do celého kvázi odľahčeného, či až infantilného konceptu filmu vôbec nehodí (ešte aj tá akcia je prehnaná a hlúpa, dúfam, že úmyselne). Toto nie je film pre mňa. A ani záverečný zvrat-nezvrat to nevylepši. *(alebo to bude tým, že režisér má za sebou množstvo klipov pre popové speváčky ako Beyonce, Madonna a podobne?) ()

Honzulik

Tak pro mne velice dobrý akční film, který z kraje roku určitě nasadí vysokou laťku pro ostatní. Já navíc mám rád Madse Mikkelsena, který ve filmu přímo exceluje. Dobré herecké výkony také ostatních, dobří "záporňáci", kvalitní, drsný a napínavý děj, který zůstává s otevřeným koncem s nadějí na další pokračování... Já se vůbec nenudil a dávám plný počet! ()

spoock

Uprimne me tenhle snimek bavil. Srovnani s Johnem Wickem by tu bylo, ale tohle je tak prepalene, ze je to zas nekde jinde. Neni tu sice tanecni choreografie a obcas to pribehove drhne, ale velka spokojenost. Doufam, ze bude mit Polar pokracovani. ()

reno.d

Tak tomu říkám maso! Uživatel EvilPhoEniX zhodnotil dokonale, netřeba dalšího komentáře! Jen přidávám ještě 10%, tak že za mě čistejch 90%! Paráda, jen víc takovejch filmečků! ()

srolyma

Tak to si dám líbit. Akční film plný detailního násilí s vtipnými dialogy a drsným osamoceným padesátníkem, který to natře mnohonásobné přesile mladých cvičených zabijáků. Připomíná to staré dobré první dvě smrtonosné pasti s Willisem. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)