Pro partičku středoškoláků z malého amerického městečka je klíčem k úspěšnému víkendu přemluvení libovolného dospělého, aby jim koupil alkohol. Osamělá paní Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomhle směru přímo darem z nebes. Nejen že teenagerům bez mrknutí oka koupí bednu alkoholu, ale navíc jim nabídne sklepní prostory ve svém odlehlém domě, aby si ho tam mohli vypít a trochu přitom zablbli. „Máma“ Sue Ann má jen pár drobných podmínek. Aspoň jeden z účastníků musí zůstat střízlivý, aby ostatní bezpečně odvezl domů. V jejím domě se nesmí klít a nikdo nesmí chodit nahoru, do obytných prostor domu, což jsou všechno celkem rozumná pravidla. A tak se místní děcka scházejí u mámy čím dál častěji, jenž e do pařící pohody se pomalu začínají vkrádat temnější tóny, když se z nadstandardní pohostinnosti paní domu postupně stane zvláštní druh posedlosti a jistota, že jednou přijde den, kdy za to bude něco chtít. Z dokonalého snu všech teenagerů se záhy vyklube noční můra a nejlepší místo ve městě se promění v nejhorší místo na Zemi. Ona vám to přece říkala, děcka. Nahoru jste neměly chodit. (CinemArt)

Trailer 1

vesper001

Partička připitomělých puberťáků si najde pohodlný mama shelter u rozšafné tetky. Nepravděpodobné, ale v rámci příjemného očekávání jejich nepříjemného konce se dá ledacos přehlédnout. Když se ale nakonec nekoná, nelze než konstatovat, že ještě pár takových blábolů a strašidla nebudou mít co žrát, neboť cílová skupina teen vyvražďovaček si začne raději rozdmýchávat tep u Riskuj nebo AZ kvízu. ()

Sany33

Ak obsadíte vynikajúcu oscarovú herečku Octaviu Spancer do filmu, ktorý má plytký dej a chabé dialógové pasáže, zabijete celý jej herecký potenciál. Úlohy psycho mamky sa ale zhostila dobre, veril som jej to. Niečo mi vo filme ale chýbalo, nebol dosť psycho, málo prekvapivých momentov a finále bolo tak patetické a šťastné, že už som si povedal že nič horšie byť nemôže. Mimo party pivnice som čakal niečo viac hrôzostrašné hore, čo poriadne pohne príbehom ale vlastne ide iba o urazenú stredoškoláčku, ktorá si na staré kolená povedala že sa pomstí celému svetu za to že jej bola urobená krivda. 35% ()

Trevor

Opäť jeden z filmov, ktorý som nestihol pozrieť v kine a ľutujem to. Aj keď je zápletka v konečnom dôsledku úplne jednoduchá a v úvodnej hodine sa toho udeje pomerne málo, je to vyvážené skvelou hudbou a postupne sa film z nekonečnej párty mení na boj o prežitie. Popri výbornej Octavii Spencer prekvapil dobrým výkonom aj Corey Fogelmanis a dokázal, že už nie je iba usmievavou tvárou z Disney Channel a v budúcnosti by mohol dostať šancu zahrať si aj v náročnejšom filme akým bola Ma. JK, napriek nízkemu hodnoteniu neváhaj, bude Ťa to baviť. ()

Marze

Film si plyne okolo zlověstné postavy s dobráckou tváří. Jako každý lepší horror s přesahem se pokouší pracovat se společensko - kritickými prvky, ale ty jsou téměř neviditelné. Až skoro do finále se nic neděje natož aby jsem se bál , pouze pod povrchem je tušit něco zkaženého a finále je zklamání. Hlavní hrdinka vyhýbající se práci je nesympatická a spíše než o horror možná režisér neúspěšně zamýšlel natočit drama z maloměsta. ()

stitch7

Je docela smutný, že plakát filmu je z jeho posledních desetii minut :)) Film nebyl špatný, a bavil mě i ze začátku, kdy se v podstatě nic nedělo, já byl příjemně napnutý. Ve finále ale slušně selhal. Nejen, že nedokázal přinést nějaký zajímavý plot twist, navíc ani nevím, jak to se všemi zúčastněnými dopadlo. Takhle mi z Ma vychází jen zajímavý náčrtek. S pindíčkem! ()

• Film byl natočen už v únoru 2018, vyšel však až v květnu 2019. (Polgedney)
  • Celý film se natáčel ve městě Natchez (Mississippi, USA). Natáčelo se od února do března 2018. (Grimaldi)
  • Role Sue Ann (Octavia Spencer) byla původně napsána pro herečku bílé pleti. (ČSFD)