Máma

Mama

Ma

Horor / Thriller

USA, 2019, 99 min

Celé to začíná dost pomalu a až do závěrečné třetiny, se film obejde bez násilí a šílenství. Což je na celém filmu asi to nejlepší, kdy to celé působí jako klasické středoškolské drama, ale pozvolně to přejde do napínavého thrilleru a postupná proměna Octavia Spencer, je úplně geniální. Tenhle film v mnoha ohledech kombinuje něco nového a i něco starého, režisér je podle všeho fanda Alfred Hitchcock. A tady v tomhle filmu, je dost vidět Psycho, ale je to pojato moderně a zároveň Psycho nikterak nevykrádá, či neznesvěcuje, jen se jím nechává inspirovat. Film má pár překvapení, které nejsou v traileru, takže je super že nešlo podle traileru odhadnout co a jak. O dost lepší než Us a to ve všech směrech. PS: Chudák pes.(2.6.2019)

Další očekávaný-nepovedený horor, kterému by slušel více Netflix, protože v kinech nemá, co dělat. Celý film je až moc teen a sledovat hodinu partu středoškoláků jak paří ve sklepě hodně rychle omrzí až jsem si říkal, že by film mohl lépe fungovat jako teen komedie ( ale to by museli tvůrci zapracovat na hláškách). Jediným kladem je tedy Octavia Spencer, která si krade celý film pro sebe a její psychopatické rysy je zábavné sledovat. Naštěstí ve finále se trošku přiostří, ale pořád se film drží dost na uzdě a diváka v hororech zběhlého nemá takřka čím překvapit. Vyloženě jsem netrpěl, takže na průměr to výjde, ale doporučuji se spíš podívat na film doma než v kině. 50%(7.6.2019)

Na tomto filmu se mi líbí dvě věci. Zaprvé to, že to je film, ve kterém můžeme sledovat herečku jako je Octavia Spencer se proměnit v Patricka Batemana. Ta pouhá existence tohoto filmu mě dostala do kina. A věc která mě udržela na tom filmu sedět byla herecký výkon právě Octavie. Každá scéna ve které je, byla naprosto skvělá. Bohužel to se nedá říct o scénách ve kterých není. Snaha o psychologický thriller, který skončí ještě dřív než začne. 5/10(1.6.2019)

• Rocky62

Máti chce nejdříve chlastat se středoškoláky, pak se chce pomstít jim a jejich rodičům, aby nakonec (SPOILER!!) shořela v domě s bývalým spolužákem, kterého chtěla zbavit své mužské chlouby. Jinými slovy bezduchá taškařice, která se snaží být psychologickým thrillerem, kterým vskutku není. Béčkoidní horor se sexuálními narážkami s poněkud dnes už vrásčitou Juliette Lewis, kterou ovšem kompenzuje celkem sexy číča Dianka Silvers. 40%(1.6.2019)

• geek.ondra

Ne Tate Taylor fakt neni Jordan Peele.Film už od trailerů působil jako napodobenina perfektnich hororů Uteč a My.Ale místo toho sme dostaly dalši hororový průser kterých se ročně rojí desítky.Představitelka hlavní role je vysoce nesympatická a i když se snaží podat nějaký výkon ve finále je spíše k smíchu.Ostatní herci jsou vrcholem trapnosti klasicky tak jak se sluší na béčkové fláky.Atmosféru film nedokázal za celou dobu navodit a vyšperkovat do dokonalosti a některé scény působily jalo kdybych se dival na televizní béčko.Jak to shrnout?Pokus o psychologický thriller skončil pouze průměrným flákem který sice zabaví ale nenadchne.(30.5.2019)

• - Celý film se natáčel ve městě Natchez (Mississippi, USA). Natáčelo se od února do března 2018. (Grimaldi)