Máma

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2019, 99 min

Tak hodinu a 15 minut to byl skvělý thriller, u kterého jsem byl v napětí od samého začátku, nemohl jsem od toho odtrhnout oči a strašně mě zajímalo, co z toho nakonec vypadne, i když to bylo jasné už delší dobu. Bohužel, zhruba v posledních 25 minutách ten film šel do háje. Bylo to nelogické a všechny ty zvraty byly dost nahodilé, že to celé až působilo hloupě. Nakonec ani nevím přesně, jestli SPOILER to ta Máma přežila nebo ne - a to tu není ten klasický hororový konec, ve kterém zlo zabijí, ale ono pak na chudáky přeživší hlavní hrdiny v poslední scéně vybafne. KONEC SPOILERU Jinak to ale funguje skvěle, Octavia Spencer hraje dokonale a do své role se přímo vžila, kdyby to ale nepodělalo to finále, klidně bych dal i 4*. Takhle to bude jen na silné 3*, ale i tak je to slušný.(13.10.2019)

K tomuhle kousku jsem přistupoval velmi skepticky z důvodu dosavadního hodnocení místních uživatelů. Ale nakonec jsem byl i docela mile překvapen ...až zaskočen. Sice se tam dlouho jako že nic neděje, ale ono se děje. Akorát to není žádný explo-peklo, ale spíš popis těch jednotlivých postav a jak to kdo má a hlavně, jak to má ta hlavní záporná postava. A posledních asi 30 minut jsem koukal a v hlavě mi jelo: "OHH MY GOD!! What is happening here now!!!???" ... Jako nebylo to pořád ještě nějaký explo-peklo, ale bylo to nečekaně násilný a nepříjemný... Že jsem to spíš nečekal. Docela to bylo v pohodě, na jedno podívání. I dobře zahraný atd.(22.2.2020)

Istým spôsobom je pre mňa "Ma" trošku sklamanie. Problém je, že filmu veľmi dlho trvá vybudovať nejakú reálnu atmosféru. Človek je zaháknutý a je zvedavý kam to pôjde, no nie som si istý, že niektoré rozhodnutia a momentky hlavne v závere akosi vyplynú tak, ako by tvorcovia čakali. Mám pocit, že na jednu postavu úplne zabudli (a tým myslím, že sme úplne zabudli, že skončila ovalená žehličkou a na zemi). Dobrá správa pre film je, že Octavia Spencer to dala na sto percent. A myslím si, že je aj najväčším plusom pre tento film. Diana Silvers je okey, no nemám pocit, že by filmu nejako výrazne niečo pridávala. Pôsobí ako nevýrazné dievča, ktoré sa zrazu dostane do tímu obľúbených a to je dokopy všetko. A potom sú tu aj prekvapivé a reálne trošku zbytočné momentky. Nerozumiem prečo tu musíme mať scénky s chýbajúcimi šperkami. Podľa mňa to nepridalo nič. Rovnako mám pocit, že je tu jedna smrť, ktorú sme reálne vôbec nepotrebovali, lebo s tou postavou sme dokopy ani nestrávili moc času a nepotrebovali sme si ju pripomenúť. Okrem toho tu dosť zavádzal aj marketing. Pre tých čo videli trailer asi čakali iný vývoj pre tento film. Ako celok je to okey, no nemyslím si, že story tomu dokázala nejako výrazne pomôcť k tomu, aby sa film stal nejako vysoko zaujímavým. Počas konca som už dokopy nerozumel čo sa deje a úplne som sa strácal. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, no nie je dostatočne zaujímavý na to, aby som ho nejako vyššie bol schopný oceniť. Ak si ho chcete pozrieť, myslím si, že za jedno pozretie nič nedáte, no nevidím nejaký reálny dôvod na to, aby ste mu venovali čas. Je to v najlepšom prípade okey. Hodnotenie: C(25.8.2019)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $45,373,120Tržby Celosvetovo $60,582,764Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,195,103Tržby za predaj DVD v USA $1,065,314║ Až zbytočne prekombinované a v konečnom výsledku banálne. Potenciál režiséra Tate Taylor strašne vyprcháva. /45%/(26.12.2019)

Koho by napadlo, že přeblafnout špatnýho kokota, může mít po dvaceti letech celkem brutální následky. Oktávku mám celkem ráda, ve Tváři vody mě teda neskutečně srala její nominace na Oscara, ale naopak když hrála boha (jop, bůh je černá tlustá žena) v Chatrči, tak tam mi seděla jak prdel na hrnec. No a tady ukazuje, že umí zahrát i duševně chorou, lehce labilní, zhrzenou píču. A že jí hraje kurva dobře ! Místní omladina mně překvapivě přišla celkem v cajku a hlavně ty dvě kočky se mi líbily. Každopádně kálet do bezvědomí u černý mámy ve sklepě se časem ukáže jako dost blbej nápad a brzo to začne smrdět kolosálním průserem. Film je i poučný a krásně ukáže, že když se spolu srazí pravej americkej pick-up a Mercedes, tak pick-up dopadne mnohem líp, dále tekutej diazepam Vás uspí tak, že se dokážete proměnit na žehlící prkno, nebo že se dá zavřít huba i ukecaný blondýně plus, jako bonus, černoch může být fofrem bílej a vyznávat neupřímně lásku vede k opíchání. Co dodat, až někdy budu s Alíkem chtít kalit a prostory na kalbu mi nabídne tlustá černoška v růžovém, tak jí preventivně mrdnu wokem po palici.(27.2.2020)

• - Film byl natočen už v únoru 2018, vyšel však až v květnu 2019. (Polgedney)

• - Spoiler: Počet obětí: 6 (Polgedney)

• - Celý film se natáčel ve městě Natchez (Mississippi, USA). Natáčelo se od února do března 2018. (Grimaldi)