Dangal

• Indie দঙ্গল (více)

Mahavir Singh Phogat (Aamir Khan) býval vynikající zápasník, ale musel nechat sportu, aby si našel práci, která ho uživí. Doufá, že jednou aspoň jeho syn vyhraje pro Indii medaili. Jenomže se mu narodí samé dcery, a tak zklamaný Mahavir na svůj sen pomalu zapomíná. Pak si ale přijdou rodiče dvou chlapců stěžovat, že Mahavirovy dcery zbily jejich syny. Dívky se k tomu přiznají a Mahavir si uvědomí, že i když má dcery, ještě to neznamená, že z nich nemůže vychovat zápasníky. K překvapení a nelibosti celé vesnice je začne trénovat k zápasení. Film je inspirován skutečností. (rikitiki)

C0r0ner

Nevidět Warriora, možná bych šel výš, ale takhle je to horší film o tom samém bez emocí sourozeneckého souboje. Ta šílená stopáž ale zase celkem utekla a udělané to bylo výborně, takže na průměr zase jít nemůžu. Nicméně si myslím, že v žebříčku tohle rozhodně nemá co dělat. 70% ()

zette

V prvni tretine jsem si rikal, ze me film s takovym nametem a bez typickych bollywoodskych pisni, klipu a hezkych herecek nemuze bavit. S prichodem starsi sestry na sportovni akademii zacne film gradovat a sve kouzlo si ponecha az do samotneho zaveru. Pekne vykresleny trenerske metody otce vs. profesionalniho trenera. Zabery ze zapasu velmi dobre natocene. Nevim, jak je to mozne, ale u indickych filmu mi dlouha stopaz nevadi. ()

Pajky3

Tohle je moje první setkání s indickou kinematografií, pokud nepočítám nějaké koprodukce a asi jsem si nemohl vybrat o moc lépe. Sportovní filmy, založené na skutečném příběhu totiž nikdy nezklamou a vůbec nevadí, že jde o sport, který mě nijak nezajímá. Tenhle je totiž jiný a delší než jsem zvyklý z americké produkce, což však nakonec také nevadí. Nic se zbytečně nezkracuje a přitom to nevypadá, že by tam bylo něco navíc. Přistupoval jsem k tomu s obavy, protože jsem nevěděl, co čekat od indických filmů a nakonec odcházím nad míru spokojený. Doufám, že takových !přehlížených" kousků nakonec najdu o něco víc. ()

Martrix

Když jsem v úvodu zahlédl znělku Disney, tak ve mě hrklo. Pokud do toho dloubali tihle...tak to bude prosmrděné klišé. Ale nakonec asi moc velký vliv na výsledek neměli, protože jsem těch hollywoodských škvrkanců, zaznamenal jen málo. První třetina, kde otec mordoval nebohá děvčata, aby si skrze ně splnil svůj sen, byla velmi zábavná, velmi bollywoodská. Často jsem měl hubu od ucha k uchu a nebylo to jen tou nakažlivě rozjuchanou indickou hudbou. Prostřední část už byla regulerní rodinné drama, které obralo film o dynamiku a lehkost, ale pořád ve velmi dobré kvalitě. Nu a poslední třetina, byla čistě sportovní drama, kde si divák užije zápasu víc, než boxu v Rockym. A rozhodně to není nuda, protože se divák dozvěděl pravidla a vše bylo dobře okomentované. Smekám před herečkou, která hrála Geetu, ale i před velmi dobrou kamerou a dobře napsaným scénářem. Jinak příběh sám, je klasika...indická hujája, tentokrát dokonce podle skutečných postav. V případě Hollywoodu, mi přibarvování a lhaní u životopisných filmů vadí, ale tady mi to bylo jedno. Indické filmy jsou kategorie sama pro sebe. Jsou plné barev, emocí, minipříběhů a vzkazů divákovi, takže sem tam nějaká přikrášlenost, nebo nepravda, se v tom krásném chaosu ztratí. ()

StanislachKo

Po každej stránke dokonalý film (Podľa očakávania...)! Ale pohľad na Aamira v momente keď začne hrať indická hymna... to je čistá sekanica. ()

chelseaman22

Dangal navazuje na tradici indických filmů, které dokáží v některých případech prokázat, že i BOLLYWOOD dokáže vytvořit film, který je po řemeslné stránce takřka dokonalý. Dangal má však ten problém, že zápletka a její vyvrcholení je predikovatelná již od prvních minut, což divákovi jednoznačně ubírá na jinak skvělém zážitku. 80 % Celosvětový příjem k 14. 11. 2019: $302,895,451, což je 30,29 násobek rozpočtu ()

Tosi

Indický vlastenecký biják trvajíc skoro tři hodinky, ale stály za to, navíc filmů o ženském zápasení není moc. Dangal je skvěle natočený opravdový příběh vhodný pro celou rodinu, zábavný, dramatický, s prvotřídní bojovou choreografií a s přibývající stopáží natolik podmanivý, že divák vnímá konec velmi emotivně. Celkově velmi příjemné překvapení.80% ()

Maynard.

Ty jo, tak během jednoho tejdne hned 3 filmy a z toho 2 pětihvězdy, což je paráda. A pak, že už nejsou filmy, který by se mi páčily. Nevěřil bych, že mě takle nadchne indickej film, kterej měří skoro 3 hoďky. O tom, že sem se do filmu fakt zažral svědčí i fakt, že sem to dal na jeden zátah bez usnutí :o). Tohle je příběh chlápka, kterej dychtil po synovy tak, že udělal 4 holky, ze kterejch si pak udělal zápasnice, když už to teda nešlo s klukem. Moc se mi líbí hudební podkreslení, ty indický songy sem perfektně zapadaj a nakopávaj to. Jo, vlastně něco podobnýho jako v Milionářovi z chatrče. Zarputilej fotřík to sehrál na jedničku s hvězdičkou. Já sem teda na konci brečel jako želva, hodně velkej doják to byl. A celej film sem se buď upřímně smál a nebo sem jen kroutil hlavou, čeho je člověk schopnej kvůli splněnění si svýho snu. Jo, nebát se experimentovat a vobčas vkročit do filmových vod mimo hollywood... :o) ()

Sdoom

Dangal je fajn oddechovka, která i přes poměrně dlouhou stopáž nemá slabá místa a dokáže vyvolat dostatek emocí, jak se na sportovní drama patří. Zápasy jsou natočené skvěle, ale i zbytek filmu vypadá fakt áčkově. Tohle se Indům povedlo a za mě pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

Chmur

Zápas je jeden z nejnudnějších úpolových sportů. Nudnější je snad už jenom judo. Z tohoto pohledu předvedl film asi to nejlepší, co jsem kdy o zápase viděl. Hlavní postava je mi v podstatě nesympatická. Otec, který využívá (zneužívá) děti pro plnění svých snů, je prostě smutná záležitost, byť v tomhle případě to mělo dobrý konec. Khan ale hraje Mahavira přesvědčivě, asi nejlepší role tohodle indického ušopleska. Musím ocenit metamorfózu, kterou pro svou roli podstoupil. Klobouk dolů. Holčiny taky hrají parádně. Nejvíc mě zaujala Zaira Wasim. Mladší děvčata byla rozhodně charismatičtější a zajímavější než jejich starší protějšky. Vzhledem k tématu je film zajímavý a na Bolywood umírněny (absenci muzikálových vložek jsem opravdu ocenil), nicméně stopáž je naprosto vražedná. ()

Zagros

Sportovní filmy mám vcelku rád, jen se vždycky bojím, že zapadnou do žánrových klišé a už se z nich nevyhrabou. Dangal se tomu sice úplně vyhnout nedokázal, přesto se mi velmi líbil. Především je pro mě originální druhem sportu (navíc v podání dívek) a indickým prostředím, což je velmi osvěžující. Řemeslná stránka je výborná, obsazení a všichni herci také, k tomu se přidává skvělá hudba. Především díky ní celý film působí radostně a přes některé dramatické situace zanechal jen dobrý pocit. Na vysoké hodnocení by samo o sobě stačilo i to, když si uvědomím, že jsem 161 minut sledoval film o indických zápasnicích a ještě se u toho pobavil. ()

Rozjimatel

Tak to by ma nikdy v živote nenapadlo, že sa budem na nejaký zápas v zápasení žien dívať napätý, so zatajeným dychom. To je to kúzlo filmu. Ak je to takto výborne nakrútené, tak aj zápasenie žien vo voľnom štýle môže byť mimoriadne vzrušujúce a hlavne až neuveriteľne uveriteľné. Ďalšia vec, čo ma na filmoch tak berie je, že sa na viac ako 2 a pol hodiny dokážem preniesť do krajiny vzdialenej tisíce kilometrov, ponoriť sa do jej kultúry (výborný hudobný sprievod) a prežiť príbeh tvrdohlavého magora, ktorý si za každú cenu chce splniť svoj životný sen, aspoň prostredníctvom svojich dcér. A tou jeho nekonečnou tvrdohlavosťou sa mu to nakoniec podarí a nie len to, ale oveľa viac. Baby boli super. Najskôr ich človek musel ľutovať a neskôr sa nedalo inak ako im fandiť. Celý ten príbeh je podaný s nadhľadom, so sviežou dávkou humoru. ()

Pawlisman

Haha, spousty dobrých fórů a bezvadné zpracování (sic ta indická kýčovitost a extravagance) je už na nás trochu moc. Ale bezva rodinný snímek s reálným základem. Ano, těmto filmům nechť jsou kina a filmařská brána otevřená. Toto vznikat má a toto není ztracený čas. Poučný, oddechový, zábavný, skvěle natočený. Fajn. ()

nonick1

Za jedinou slabinu tohoto po všech stránkách povedeného filmu považuji mylně vyvolaný dojem v jeho první třetině, že Phogatovy zápasící dcery jsou v Indii jakousi výjimečnou raritou, avšak jak se později ukáže, není tomu tak. Pět hvězd - zejména s přihlédnutím ke strhujícímu výkonu Fatimy Shaikh ve finálových zápasech. Zdráhal jsem se uvěřit tomu, že to není skutečná zápasnice, ale herečka. ()

agassi68

Skvelý športový vklad z Bollywoodu. Prvá polovica za 5, druhá predvídateľná za 3. Skutočne prekvapujúce je, že sa vám ten film vôbec nezdá taký dlhý. Palec hore za výkony dievčat aj Aamira.. ()