poster

Perfektní loupež

 • Česko

  Riskantní plán

 • USA

  The Real McCoy

 • Slovensko

  Riskantný plán

 • Slovensko

  Perfektná lúpež

Drama / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1993, 99 min

 • ric
  **

  Cčková krimi, bolestivě plná klišé, zbytečných dialogů a řekl bych, že celých zbytečných scén. Snad i průměrný konzument podprůměrných filmů na průměrných TV stanicích musí minimálně zpoloviny dokázat odhadnout vývoj děje v následujích minutách. Hledal jsem pozorně, ale opravdu nic podobající se hereckým výkonům, dobrému filmovému řemeslu či jakékoliv originalitě jsem nenašel.(28.1.2005)

 • castor
  ***

  Napravuji některé filmové resty z 90. let. Šest let si bankovní lupička Kim Basinger odkroutila, přesto se musí na (podmíněné) svobodě ke svému „povolání” vrátit a bojovat o život svého syna. Figuruje totiž v nekalých plánech Terence Stampa, který ji přitom za mříže dostal. Osmnáct milionů dolarů je ale osmnáct milionů. Když už jsme u těch peněz, tak v první polovině snímku se šetřilo snad na všem a nejdražší rekvizitou byla zřejmě černá paruka tehdy už čtyřicetileté krásky. V druhé polovině se sice vaří se stejnými ingrediencemi, ale s už trochu jiným kořením, které tlačí hodnocení alespoň k těm třem hvězdám. Celé to tak pochopitelně směřuje k oné velké vloupačce dokonale zabezpečené banky, která má docela nápad a spád, což se o předchozím dění moc říct nedá.(1.3.2020)

 • majo25
  ***

  Nenáročný akčný film so zaujímavou zápletkou a fungujúcim zábavným príbehom. Basinger je síce iba za peknú a nič postave naviac nedáva, ale plne to nahradzujú Stamp s Kilmerom. Občas sa vyskytnú logické chybičky, hlavne pri lúpeži banky, príbeh mohol mať vyššie tempo a menej klišé, ale film svoj účel plní a zabaví. Happyendový záver je presne v duchu deväťdesiatok.(30.4.2020)

 • Orlau32
  ***

  Asi jsem ten film už někdy viděla, protože některé scény mi byly známé. Nemohu říci, že by se jednalo o "trhák", ale rozhodně se na to dívat dalo. KIM BASINGER tam byla výborná a VAL KILMER se tam výborně jako ozdoba hodil (protože jinak tam byla jeho úloha "zanedbatelná"). Závěr se mi líbil, nebyl tak ošuntělý.(20.4.2012)

 • Tiiso
  **

  Nedobrovolně jsem nyní, odsouzen ke sledování našich čtyř největších tv stanic. Asi tak měsíc a ještě nehméně jeden budu. Žádný jiný kanál, žádné domací kino. A tak mám dobrou průpravu k tomu, abych si mohl potvrdit jak slabou filmouvou úroveň televizní vysílání má. Mělo ji asi vždy, ale teď mě to přijde dvojnásob. Kolik dobrých filmů jsem za ten leden na obrazovce spatřil? Dva? Tři? Snímek Riskantní plán reputaci jedné nejmenované stanice nezlepšil. Ačkoliv si Mulcahy o svém dítku myslel opak, nedokázal kvalitou film dosáhnout ani průměrné laťky. Pěkná, jednoduchá dějová linka je zničena dialogy, hereckými výkony, často samoúčelným dějem, nedokonalou realizací, plytkou hudbou, statickou kamerou a příšerným českým dabingem. Pozornost při sledování mě neustále kolísala kyvadlovým pohybem nahoru, a zase dolů. Ačkoliv herce Kilmera mám rád, i přes jeho časté neúspěchy, zde dostal roli, která mě byla nesympatická a tak jsem měl zkaženou i tuto malou soukromou radost. Charakter pubertálního zlodějíčka mu nešel dobře projevit a neustále jsem musel pozorovat jeho přihlouplý úsměv. Basingerová se snažila dát do své role celé srdce, ale scénář ji trestuhudně nechával na holičkách a tak její snažení se často míjelo s účinkem. Film prohrává boj s časem a jeho videová kvalita nemůže obstát s okolní konkurencí.(25.1.2010)