Reklama

Reklama

Perfektní loupež

  • Česko Riskantní plán (více)

Obsahy(1)

Kim Basinger je propuštěna z vězení a chce vést spořádaný život. Ale minulost a bývalý manžel všechno komplikují... Karen McCoy (Kim Basinger) byla právě propuštěna z vězení. Snaží se zapomenout na svou minulost bankovní lupičky, chce se usadit a začít znovu. Dojde však k únosu jejího šestiletého synka a jeho únosce se ji snaží vyděračstvím přesvědčit k úplně poslední bankovní loupeži. Karen se tak ocitá v nelehké situaci a jejím spolupachatelem se stává dychtivý, leč nezkušený Val Kilmer. Ona však zosnuje důkladný plán a nakonec všechny obelstí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

majo25 

všechny recenze uživatele

Nenáročný akčný film so zaujímavou zápletkou a fungujúcim zábavným príbehom. Basinger je síce iba za peknú a nič postave naviac nedáva, ale plne to nahradzujú Stamp s Kilmerom. Občas sa vyskytnú logické chybičky, hlavne pri lúpeži banky, príbeh mohol mať vyššie tempo a menej klišé, ale film svoj účel plní a zabaví. Happyendový záver je presne v duchu deväťdesiatok. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Asi jsem ten film už někdy viděla, protože některé scény mi byly známé. Nemohu říci, že by se jednalo o "trhák", ale rozhodně se na to dívat dalo. KIM BASINGER tam byla výborná a VAL KILMER se tam výborně jako ozdoba hodil (protože jinak tam byla jeho úloha "zanedbatelná"). Závěr se mi líbil, nebyl tak ošuntělý. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Napravuji některé filmové resty z 90. let. Šest let si bankovní lupička Kim Basinger odkroutila, přesto se musí na (podmíněné) svobodě ke svému „povolání” vrátit a bojovat o život svého syna. Figuruje totiž v nekalých plánech Terence Stampa, který ji přitom za mříže dostal. Osmnáct milionů dolarů je ale osmnáct milionů. Když už jsme u těch peněz, tak v první polovině snímku se šetřilo snad na všem a nejdražší rekvizitou byla zřejmě černá paruka tehdy už čtyřicetileté krásky. V druhé polovině se sice vaří se stejnými ingrediencemi, ale s už trochu jiným kořením, které tlačí hodnocení alespoň k těm třem hvězdám. Celé to tak pochopitelně směřuje k oné velké vloupačce dokonale zabezpečené banky, která má docela nápad a spád, což se o předchozím dění moc říct nedá. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Film je díky abnormálně příšernýmu dabingnu opravdu místy až směšný, je úplně jedno zda je to verze v hlavní roli s Petrou Hanžlíkovou nebo Kateřinou Brožovou, je to prašť jak uhoď! Snesitelné je jedině původní znění, pak to působí úplně jinak. Škoda, že se v tomhle filmu na všem tak šetřilo, jinak by to mohlo dopadnout o dost lépe, protože zápletka je originální a herecké obsazení s hudbou je také vynikající. Nemůžu si pomoct, ale časem možná ta 1 * ještě přibyde. A ještě něco - kde vyhrabali toho příšernýho rezavýho kluka? ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Karen (Kim Basinger) je po šesti letech propuštěna z vězení, kde si odpykávala trest za nepovedenou bankovní loupež. Vězení opouští s předsevzetím, že už bude sekat latinu - tak aby si mohla zpět osvojit svého syna, kterého mezitím vychovává její bývalý manžel se svoji novou ženou. Jenže minulost Karen velmi rychle dostihne, když se ji její bývalý šéf (Terence Stamp) pokusí donutit k návratu k "řemeslu". Aby si vynutil Kareninu poslušnost, unese jejího syna... Russelovi Mulcahymu se podařilo natočit další čistokrevně průměrný film. Neurazí, nenadchne - a pokud máte hodinu a půl volného času, a nemáte do čeho píchnout (třeba cestujete z Prahy do Brna), bude tento film tím ideálním zpestřením cesty. Jakákoliv jiná činnost ale pravděpodobně zábavou tento film převýší. Kim Basinger to tady docela (hodně) sluší (tmavovlasá se mi líbí ještě o chlup víc než blond), a Val Kilmer (zamlada) taky ještě nebyl hvězdou béčkových filmů (navíc zde měl asi o 100 kilo méně, než v jeho posledních trhácích). Docela mne pobavil systém vykrádání banky - vyvolat v bance několikrát falešný poplach, a až se na to policajti "vyprdnou" furt tam jezdit, v poklidu se probourat do hlavního trezoru.. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama