Perfektní loupež

• Česko Riskantní plán (více)

Kim Basinger je propuštěna z vězení a chce vést spořádaný život. Ale minulost a bývalý manžel všechno komplikují... Karen McCoy (Kim Basinger) byla právě propuštěna z vězení. Snaží se zapomenout na svou minulost bankovní lupičky, chce se usadit a začít znovu. Dojde však k únosu jejího šestiletého synka a jeho únosce se ji snaží vyděračstvím přesvědčit k úplně poslední bankovní loupeži. Karen se tak ocitá v nelehké situaci a jejím spolupachatelem se stává dychtivý, leč nezkušený Val Kilmer. Ona však zosnuje důkladný plán a nakonec všechny obelstí. (oficiální text distributora)

Lacike

V ranne pubertálnych časoch som tento film videl x-krát lebo božská Kim Basingerová. Vau, spolu s Demi Moore patrila k mojim obľúbeným bohyniam. A aj tá zápletka mi pripadala v pohode. Bohužiaľ dnes vidím jak nudný a televízne vyzerajúci ten film je. Zápletka tuctová, spôsob vykradnutia banky nie je ani nijak extra prefíkaný a ani štýlový. Sú oveľa oveľa lepšie heist filmy. Ani postavy za veľa nestoja. Kim hádže smutné pohľady, Val sa tvári ako idiot a záporák Terence Stamp asi len zarábal na nájom. Len to točné hovädo, ktoré terorizuje Kim, je fakt nechutné. Takže po rokoch ustála zub času len krása Kim. Tej to stále sekne. Ale na dobrý film to je málo. 4/10. ()

Agatha

Film je díky abnormálně příšernýmu dabingnu opravdu místy až směšný, je úplně jedno zda je to verze v hlavní roli s Petrou Hanžlíkovou nebo Kateřinou Brožovou, je to prašť jak uhoď! Snesitelné je jedině původní znění, pak to působí úplně jinak. Škoda, že se v tomhle filmu na všem tak šetřilo, jinak by to mohlo dopadnout o dost lépe, protože zápletka je originální a herecké obsazení s hudbou je také vynikající. Nemůžu si pomoct, ale časem možná ta 1 * ještě přibyde. A ještě něco - kde vyhrabali toho příšernýho rezavýho kluka? ()

castor

Napravuji některé filmové resty z 90. let. Šest let si bankovní lupička Kim Basinger odkroutila, přesto se musí na (podmíněné) svobodě ke svému „povolání” vrátit a bojovat o život svého syna. Figuruje totiž v nekalých plánech Terence Stampa, který ji přitom za mříže dostal. Osmnáct milionů dolarů je ale osmnáct milionů. Když už jsme u těch peněz, tak v první polovině snímku se šetřilo snad na všem a nejdražší rekvizitou byla zřejmě černá paruka tehdy už čtyřicetileté krásky. V druhé polovině se sice vaří se stejnými ingrediencemi, ale s už trochu jiným kořením, které tlačí hodnocení alespoň k těm třem hvězdám. Celé to tak pochopitelně směřuje k oné velké vloupačce dokonale zabezpečené banky, která má docela nápad a spád, což se o předchozím dění moc říct nedá. ()

majo25

Nenáročný akčný film so zaujímavou zápletkou a fungujúcim zábavným príbehom. Basinger je síce iba za peknú a nič postave naviac nedáva, ale plne to nahradzujú Stamp s Kilmerom. Občas sa vyskytnú logické chybičky, hlavne pri lúpeži banky, príbeh mohol mať vyššie tempo a menej klišé, ale film svoj účel plní a zabaví. Happyendový záver je presne v duchu deväťdesiatok. ()

Orlau32

Asi jsem ten film už někdy viděla, protože některé scény mi byly známé. Nemohu říci, že by se jednalo o "trhák", ale rozhodně se na to dívat dalo. KIM BASINGER tam byla výborná a VAL KILMER se tam výborně jako ozdoba hodil (protože jinak tam byla jeho úloha "zanedbatelná"). Závěr se mi líbil, nebyl tak ošuntělý. ()

• Natáčelo se v Atlantě (Georgia, USA). (GASTON73)