Tale of the Mummy

• německý

Talos - Die Mumie

Horor / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Lucembursko / USA / Velká Británie / Německo, 1998, 88 min

Tak celkově slušný film který nějak neublíží. Celkové překvapení ani jsem nevěděl že film točil Mulcahy. Co mě celkem dost překvapilo bylo herecké obsazení. Jistě v 90 letech Butler a Pertwee nebyly zas tak moc známý ale potěší. Třešničky na dortu v rolích jako Lee(Christopher samozřejmě) a Duvallová jen potěší. Největší nevýhoda je právě Jason Scott Lee který je děsnej, hrát neumí ani prát se neumí a jeho neustále čumění jako že nechápe je fakt děsné. Efekty jsou hodně průměrné(ale zase na druhou stranu vynalézavé) ale co zase čekat od béčka z 90 let. Co mě celkem překvapilo je to že film nekončí happy endem. Celkem překvapení, není to nic co bych musel vidět znovu ale ruku na srdce, mezi těma sračkama s mumiema co existujou tak tohle patří mezi to lepší.(2.4.2014)

• Martin741

Fakt, ako pise Akisha, hrozu tu ma nahanat len zvazok volne poletujucich obvazov. Fakt hruza, co su schopni poniektori sfilmovat . 0 %(25.9.2018)

• kolibricek

Už jsem si myslela že dám za tři. Pak přišla poslední třetina a ta to na 200% zhatila, (hrome to byla zrůdnost).(20.6.2017)

• akisha

Viděno v originálním znění bez titulků. Jestli od názvu očekáváte pořádnou porci Egyptské mytologie a nějakou tu mumii navrch, budete nejspíš zklamáni. Celý příběh až na krátký úvod se odehrává ve městě, připomíná spíš televizní krimi německé výroby a ruku na srdce - nikoho příliš nevyděsí ohavně počítačová hromada létajících obvazů jako hlavní zrdoj strachu. Neoriginální zápletka s objevem něčeho co se "nemělo pustit do světa" ústí k neméně neoriginálnímu konci, který nenabídne nic než vtipného křížence kozy a člověka s hlasem Darth Vadera. Co se týče herců, Jason Lee není můj oblíbenec a ani tady nepředvedl zrovna vrchol hereckého projevu. Kdo mi ale ulpěl v paměti byl pomatenec Seana Pertweeho. Jeho kreace plná výbuchů vzteku a sebevražedných pokusů je zároveň to jediné zajímavé na tomto filmu. Film, který si klidně můžete nechat ujít. O nic nepřijdete.(8.5.2006)