Apollo 11

(festivalový název)
  • USA Apollo 11 (více)

Apollo 11 nás zavedie do srdca najvýznamnejšej misie NASA – tej, ktorá dostala prvých ľudí na Mesiac a navždy preslávila Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Dokument nás veľmi živo prenesie do dní a hodín roku 1969, kedy ľudstvo podniklo veľký skok do budúcnosti. (Gothar)

Enceladus

Na tento film som sa tešil hneď od jeho ohlásenia a výsledok ma maximálne potešil. Nejedná sa len o obyčajný dokument ale o nahliadnutie cez pôvodné obrazové a zvukové záznamy do života všetkých zúčastnených ľudí. Nádherne sú prepojené udalosti a jednoduchá doplnková grafika či časomiera vecne sumarizujú neviditeľné ale podstatné informácie o celom priebehu misie. Ďalším plusom je zobrazenie detailných udalostí s minimom sílených emočných prejavov, čo je na filmy oslavujúce veľkosť Ameriky pomerne nezvyčajné. Nadšenci kozmonautiky by si mali tento dokument zaradiť do filmovej knižnice medzi povinné. ()

Biopler

Dokument, ktorý nemá v hľadáčiku diváka. Je to suché podávanie informácií v peknom vizuále, ale tie skratky a sústavné keci či sme pripravení, technikálie atď sú postupne ubíjajúce, lebo všetko šlo tak hladko, že necítiť poriadnu emóciu v hlasoch zúčastnených... až to časom prechádza do nudy. Najzaujímavejším prvkom dokumentu je úchvatný štart 3,2 tisíc ton vážiacej rakety, ktorá prehluší dovtedajšiu monotónnosť. ()

LordMysti

Pokud dokument tak tohle absolutní špička! Autentické záběry, restaurované záběry, pohledy na posádku, inženýry, zákulisí, novináře. Vše s hustou atmosférou, vynikající hudbou na pozadí, dokonalými záběry s telemetrickým údaji, prostě pro fanouška kosmonautiky must have záležitost! ()

sunfreedom

Domnívám se, že tohle musí mít buď 5* nebo nic. Buď se o to zajímáte, zažili jste to, fascinuje vás to - pak není co řešit. Nebo to jde mimo vás, pak taky není co řešit. Některé komentáře tady jsou docela mimo. Stěžovat si, že to není v HD, když se to točilo na 70mm film je... no zvláštní. Srovnávat s First Man je úplně mimo. Je to geniální, skvělý, úchvatný... ale jen pokud vás to zajímá. Jinak budete hodinu a půl zbytečně trpět. ()

iz67

Nepochopitelny, jak v dobe, kdy Beatles nemeli dostatecnou aparaturu na ozvuceni stadionu, byli Amici schopni udelat todle!! ?? ()

JosefTomas

Nezúčastněný pohled na zřejmě nejslavnější vesmírný triumf Ameriky, sestavený z natočeného 65mm materiálu, jehož zvukový design a naprostá absence voiceoveru dává tomuto nahlédnutí rozměr skoro hraného filmu a díky Mortonově hudbě se tepová frekvence zvedá divákům stejně jako kosmonautům při vzletu, neboť tak dechberoucí podívaná je v dokumentárních filmech výjimečným zázrakem. ()

Pete

Přistání na měsíci bylo velkým skokem pro lidstvo, ale tento dokument je jen malým krůčkem k přiblížení tohoto zážitku až do vašeho obýváku. Tvůrci zvolili zpracování bez příkras, mluvících hlav, a tedy jakéhokoliv komentáře, pouze s autentickými záběry, které se však paradoxně bez patřičného emocionálního dopadu trochu míjí účinkem. Samozřejmě napětí ubírá to, že snímek opakuje známá fakta cesty třech pionýrů k našemu satelitu, a víme, jak to celé skončilo. Já bych tam prostě potřeboval nějak procpat ještě více patosu a adrenalinu, aby mě to přitáhlo k opakovanému sledování této mise. ()

papuchalk

Viděno na MFFKV 2019. O Apollu jsem už viděl úplně všechno a přesto mě tohle naprosto rozsekalo. Úžasně sestříhaný, a zremasterovaný původní záběry na 70 mm filmu, úžasně nazvučený a podpořený vynikajícím dramatickým soundtrackem. Není tam žádný vypravěč, který by vysvětloval co se proč a jak děje, takže nečekejte nějaký podrobný vysvětlování jednotlivých fází letu. Pro tento účel postačilo pár dobových záběrů z televizních zpráv, které o Apollu informovaly docela dopodrobna. Hodně záběrů (zejména zásadní zážehy motorů, a přistání) jsou dlouhé nesestříhané sekvence jednoho záběru kamery a do toho je v reálném čase zasazená komunikace posádky a základny. K tomu jsou zobrazovány aktuální informace o stavu paliva, o výšce lodi, a její rychlosti, což je velice zajímavý právě při zážezích motorů, nechybí ani slavný error 1202 a 1201 pouze pár metrů nad povrchem Měsíce. Tyhle "real time" údaje z letu doposud nebyly v žádném dokumentu !!! Působí to neuvěřitelně autenticky, jakoby se to odehrávalo právě teď, a zároveň to bůhví proč působí neuvěřitelně "filmově", jakoby to režíroval sám Cameron. Při startu rakety jsem skoro nedýchal, při přistání také.. Mohl by někdo natočit stejný film o všech následujících Apollech dohromady, jelikož tam je toho filmového materiálu o 300% víc, s daleko větší variabilitou záběrů všech možných kamer, a s daleko zajímavější náplní misí. Snad jednou.. ()

Zed70

O Apollu 11 jsem hodně četl, ale takhle pěkně ucelený dokument o cestě na Měsíc jsem ještě neviděl. A navíc i po týdnu si myslím že můžu celou cestu odvyprávět včetně některých dialogů astronautů. #kviff2019 ()

rionka

nádherný, detailní, výpravný, informacemi nabitý dokument. řídící středisko bez dechu, napjaté čekání, osobní vtípky posádky, pohledy mezi kolegy, kosmonauty a jejich rodinami. "měsíc je hnědý." bez emocí? briskní, analytický nerd zastavuje film, čte popisky, sleduje synchronizované kamery. pozoruje pohledy protagonistů, výrazy tváří těch, kdo vydali ze sebe to nejlepší, aby se mise zdařila; pot na čelech, kradmé úsměvy, boční obrazovky, ozvěny úlevného smíchu z řídící místnosti, pohled hrdiny na manželku, výraz ve tváři syna, vděčné pohledy pracovníků, slzy v očích po návratu na zem. vidím ty námořní míle a metry za sekundu a vidím tam ty lidské životy, ve všech těch malých nepodstatných dokumentaristických detailech doby, a to jsou také emoce, milý diváku. neprvoplánové, nevyslovené, nepojmenované, nenaleštěné, pomuchlané na boku filmového pásu, jak projel kolem, protože to tak zrovna bylo - doopravdy. je mi líto, že jsem to nestihla během velmi omezené projekce na plátně. i tak díky. -INTP. [zajímavý komentář: papuchalk!] ()

Blazis34

Asi to není film do kin, ale pro mě byl velice zajímavý a některé záběry jsem viděl úplně poprvé v životě. Je dobře, že si i dnešní generace připomíná takto významnou událost lidstva. Dokument se mi líbil a dávám 80%, čtyři hvězdy. ()

ElFifo

Parádní dokumnet a naprostá nutnost pro fandy do kosmonautiky. Jediné co tomu chybí je komentář, který by tímto dokumentem diváka provedl. 8/10 ()

Veber

Jako bych se vrátila v čase a díky tomuto dokumentu měla možnost to prožít na vlastní kůži. Občas pro laika některé pojmy nesrozumitelné, ale celkovému zážitku to neubírá. Obdivuji především disciplínu astronautů, kdy se vyjadřují přesně a velmi slušně a veškeré emoce jsou schopni si udržet kdesi uvnitř sebe. Velký respekt. ()

Tomas_PO

Vo farbe a HD kvalite do detailu zrekonštruovaný let Apolla 11 s prvým pristátím človeka na mesiaci, všetko s dobovými zábermi a komunikáciou medzi riadiacim centrom a posádkou. Kvalita audio-vizuálneho spracovania je priam identická so súčasnými letmi Space X, a to napriek vyše 50 ročnému rozdielu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů