Apollo 11

(festivalový název)
  • USA Apollo 11 (více)

Apollo 11 nás zavedie do srdca najvýznamnejšej misie NASA – tej, ktorá dostala prvých ľudí na Mesiac a navždy preslávila Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Dokument nás veľmi živo prenesie do dní a hodín roku 1969, kedy ľudstvo podniklo veľký skok do budúcnosti. (Gothar)

zette

Dokument bezesporu zajimavy, cela rada dobovych zaberu. Presto si myslim, ze je film urcen predevsim pro nadsence kosmonautiky, obycejny divak se bude asi misty nudit. ()

Gothar

Úžasný dokument, ktorý chronologicky sleduje misiu Apollo 11. Veľká časť záberov pochádza z formátu Super Panavision 70 a oplatí sa to pozrieť už len kvôli nim. Ide o najkvalitnejšie zábery aké boli doteraz zverejnené a navyše zachytávajú misiu z nevšedných uhlov. Často zobrazujú divákov a veľmi dobre zachytávajú atmosféru roku 1969. Pristátie je zobrazené priamo z modulu a tiež ukazuje doteraz málo známe zábery. Atmosfére pomáha aj originálna hudba a vďaka primeranej stopáži dokument určite nestihne nudiť ani "nenadšencov". PS: pozerajte to na čo najväčšej obrazovke alebo plátne 100 % ()

noriaki

Pro ty z nás kdo měli smůlu že se nenarodili v padesátých letech na té lepší straně Železné opony a nemohli proto vidět let Apolla 11 v přímém přenosu, je tenhle film asi nejlepší možností, jak si z toho odnést autentický zážitek. Nejde o tradiční dokument s komentářem a vysvětlujícími pasážemi, ale o raritní záběry ze zázemí NASA a soukromí astronautů. Přimlouval bych se, aby se na padesátileté výročí přistání na Měsíci objevil v kinech, protože tak skvělá režie a kamera si zaslouží velké plátno. ()

VanTom

Při sledování fantasticky vyčištěných, do HD restaurovaných autentických záběrů předstartovních příprav a samotného vzletu rakety jsem bezmála pocítil ono vzrušení z dějinotvorné události, která (na moment) spojila celé lidstvo. Následná plavba i přistání již viditelně bojovaly s tím, že nebylo moc z čeho brát, loď ani modul holt "GouPróčky" oblepené nebyly a atraktivních obrázků se nedostávalo (a často tak nezbylo než sestavit slide show ze statických fotek). ()

vyfuk

Skvělý zrekonstruovaný formát jednoduchého odvyprávění, kde vypravěč je sama akce a aktéři činu. Není potřeba žádného doprovodného textu, hlasu, který nás uvede do děje. To vše v uchvacujících záběrech, které nemá v ruce přímo žádný profi štáb. To vše jde ruku v ruce s geniálním a perfektně atmosférickým soundtrackem neznámého Mortona. To vše v mapě velkolepého aktu 20. století. ()

M.Niccals

nádherný archivní materiál natočený v 65 mm a 70 mm působí, jako by je natočili teprve včera. nejautentičtější možná výpověď o cestě na Měsíc, bez komentáře třetí osoby. jedná se pouze o pečlivě sestavený skutečný dobový materiál, který vás provede cestou na měsíc a zase zpátky. ()

Andy.

Všichni ví, jak to dopadne a stejně je to brutálně napínavý. A děsně dobře udělaný/sestříhaný. Bod navíc za vynikající dramatickou hudbu! ()

SpaceOdyseus

Krasa. Naprosto strhujici a silne atmosfericky dokument, u ktereho me fakt mrzi, ze jsem ho nestihl ve Varech. Na velkem platne to muselo byt dechberouci. ()

Stružák

Zrovna když už jsem si myslel, že mě nic s podobnou tematikou nemůže překvapit nebo ohromit, přišel T. D. Miller a jeho Apollo 11. Takhle poutavě natočenej dokument nevídám na každým rohu. Má totiž hned několik dechberoucích scén (během startu jsem musel mít tep vyšší než sami austronauti), parádní hudbu a všechno, co tak nějak mít má (nic víc, nic míň) – tomu pak odpovídá i velmi přijatelnejch 90 minut zábavy. Celkovou atmosférou na mě tenhle dokument působil daleko silnějc než celá slavná Gravitace s Interstellarem a Prvním člověkem dohromady. ()

orkadimenza

Máme tu padesát let od památného "malého kroku pro člověka, ale velkého kroku pro lidstvo" a neuškodí si toto výročí připomenout tématickým dokumentem. V Apollo 11 nalezneme prakticky vše důležité co se oné legendární cesty na Měsíc týče, já však od dokumentů vyžaduji ještě něco víc. A troufnu si tvrdit, že to neříkám jako astronomický laik, nýbrž jako člověk, jenž je do vesmíru velmi zapálený. Jenže dokument Apollo 11 předvádí "pouze" chronologický výčet událostí bez jakýchkoliv emocí a i přesto, že některé záběry nemohou omrzet, nudě jsem se během filmu nevyvaroval. Zkrátka mi tam chybělo něco, co mi nechybělo v jiných vesmírných filmech (Apollo 13, Marťan, První človek...) nebo v některých skvělých dokumentech (Senna, Tupac...). Pravděpodobně Apollo 11 svým doporučením nepřepošlu dál, i přesto, že se jedná o poctivou a kvalitní práci, i skvělou poctu všem, kdo se na tomto jedinečném okamžiku podíleli. ()

Honzeek95 odpad!

Remake komedie z roku 1969. Tomuto opravdu mohou věřit jen ti, kteří si dnes myslí, jak je chce vláda zachránit před virem z netopýra. Otazníků mám tolik, že bych o tom mohl napsat bakalářku - a nikde žádné odpovědi. Jaká smůla, že v roce 1969 neměli na vybavení Apolla lepší kameru než tu, která snímá 1 snímek za sekundu, jejda! Spaceship máme, ale sorry, kamery došly. Větřík zafoukal, americká vlaječka vesele vlaje na Měsíci, dokud ovšem někdo nepauzne video z videomontáže. Pak se valí nazpátek v té maličké popelnici, co jim zbyla - asi na vesmírnou energii, protože palivo už není. Kluci se krásně vymaní z gravitačního pole Měsíce a zamíří si to přímo na Zemi, přičemž nám natáčí Zemi přímo před sebou. Nádherně a topově ji samozřejmě trefí. Kluci z Apolla a inženýři z NASA všechno vypočítají a odchylky v rychlosti samozřejmě být nemohou. No a následných 50 let se už na Měsíc nelétá. To víte, vědecký pokrok je vědecký pokrok, ale nikomu se už na Měsíc nechce, je to nuda, už jsme tam byli mockrát. Hlavně nepřemýšlejte a konzumujte. ()

Marius_ss

Čo má na tomto dokumente naozaj zaujalo, bol soundtrack a spôsob vyrozprávanie tejto udalosti, inak sa však u mna nejednalo o nič špeciálne. ()

Saur.us

Dokumentární rekonstrukce jedné z největších událostí dobývání vesmíru mistrně poskládaná z dosud nezveřejněných záběrů, vyčištěných a na velkém plátně. Lahoda pro všechny fandy i nefandy a i když všichni víme jak to celé dopadlo, i tak občas napínavé jako kšandy. Bude Apollo 13? ()

korok

Opravdu fantastické záběry, až se nechce věřit, že takovou kvalitu byl člověk schopen nasnímat už v roce 1969. ()

agassi68

Po toľkých rokoch si to celé pripomenúť je akoby cestovať v čase. Škoda, že sa nevyužila ta pozitívna energia viac.. ()

Ombak▼Penari

Parádní dokumentární snímek, který líčí nejlepším možným způsobem celé přistání na měsíci od prvního zážehu až po přistání zpět na zemi. Pro přehled od celé události nejlepší volba. ()

Critic

Vůbec si nedokážu představit jak bych přistání na Měsíci tehdy vnimal. V tak hluboce analogové době sledovat jak si pár lidí sedne na stometrovou, 3000 tun vážící raketu a nechá se vystřelit na jiné kosmické těleso, kde natočí pár videí a zase se bezpečně vrátí zpět na svou planetu. Kéž by za našich životů nastalo něco obdobného. Ale při srovnání tehdejších a dnešních technologií by snad ani kolonie na Marsu nebyla tak neuvěřitelnou podívanou. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů