• sud
  ****

  Překvapivě dost dobrá komedie. Sice se při ní nebudete válet smíchy, ale je to příjemný oddechový film. Nijak výjimečný příběh však posouvají někam dál herecké výkony většiny představitelů. Zváště Josef Bláha v titulní roli, Vlastimil Brodský si úlohu dědečka také poměrně užil a Dagmar Veškrnová jako Štěpánka je také dobrá. Pokud si chcete odpočinout, tak právě tuto vyloženě odpočinkovou záležitost vám doporučuji.(6.12.2005)

 • Olík
  ***

  Ničemu neubližující totalitně jezeďácká záležitost postavená na dobročinném herectví pana „Pepíčka“ Bláhy. I přes, na svou dobu celkem slušnému hereckému obsazení, se Tchán spíš než do zlatého fondu tuzemské kinematografie zařazuje do zástupu nepříliš výrazných počinů tohoto časového období, které nad vodou, více než děj, drží výkony nesmrtelných československých herců.(22.5.2012)

 • kingik
  ***

  Tchán rozhodně nijak nevybočuje z řady tuctových filmů s televizními parametry. To, co ho spolehlivě spasí, je jeho vynikající herecké obsazení v čele s Josefem Bláhem v roli agilní hlavy rodiny, který se rád plete do záležitostí ostatních členů rodinného klanu. Role mu padne jako ulitá a byl takovou přijatelnou alternativou za Menšíka, který podobné typy také s přehledem zvládal, ale zde se pro něj překvapivě žádná role nenašla. Zdeněk Míka je režisérem jako dělaným pro filmy o socialistických rodinách, které v časech normalizace žili kupodivu normálně a dokázaly brát život s humorem a i s jistým nadhledem. Tahle komedie sice nemá šanci být takovým tím televizním evergreenem, ale právě paradoxně čím méně je reprízovaná, o to je to její větší výhoda. Přijatelný film. 60%(18.7.2012)

 • honajz
  **

  Jednoduchý příběh, který by i přes tu krátkou stopáž vystačil jen na bakalářskou povídku (ostatně Dietl v té době psal podobné bakalářské scénáře na dvacet minut, takže někdo asi potřeboval splnit plán filmů do kin a scénář uměle natáhl), o tvrdohlavém otci, který poruší jistou dohodu, a pak se nemůže divit následkům, včetně utajené svatby své dcery. Aby si zachoval tvář, tak nakonec nechá pořádat stříbrnou svatbu dědečka. Dnes je film zajímavý jen uměním samotných herců, kteří se s rolemi popasovali se ctí, a reáliemi konce 70. let.(28.10.2015)

 • Slartibarkfast
  ***

  Taková jednoduchá česká komedie o rodinných vztazích na vesnici a JZD. Je z toho malinko cítit politická agitka tehdejší doby, ale to je u takových filmů téměř běžné, a když to člověk přehlédne, nejednou se dosti zasměje. Zvláště rozmluvy Josefa Bláhy a Vlastimila Brodského jsou dokonalé. Oddychovka. 60%(20.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace