VOD (1)

Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

topi

"A sakra, kam nemůže čert, tam nastrčí esenbáka!" Pohodovka, ve které řádí Josef Bláha a chce pro rodinu jen to nejlepší. " Já už v patnácti vypadl z domu! " (tchán Vavřinec - Josef Bláha). "Aby ses ve dvaceti vrátil s holou prdelí." (děda Vavřinec - Vlastimil Brodský). "Ale s řadou nabitých zkušeností!" (tchán Vavřinec). Zkrátka a dobře odpočinková nenáročná podívaná. ()

Radek99

Průměrná lidová normalizační komedie, chvíli zábava, chvíli moralitka o tom, že Naši furianti na vesnici ještě tak úplně nevymřeli a že život si stejně najde své cestičky navzdory předpřipravenému betonovému korytu absolutistické rodičovské výchovy... Potěší vydařený casting a plejáda známých českých herců (zvláště prostořeký děda Vlastimila Brodského), celkem vtipné a trefné dialogy, méně už propagandisticky idealizovaná dokonalost kolektivizované vesnice a okresní přebory v orbě... ()

pytlik...

Hrůůůůza. Bláha měl patrně pocit, že emancipace žen nepokračuje tak rychle, jak by si přál. A tak si řekl, že jim půjde naproti, že se začne přibližovat ženským, aby to neměly tak daleko. A tady mu to vyšlo náramně, byla z něj tchýně jak vyšitá. Ovšem body nestrhávám za námět, ale za děj, zpracování, dialogy, zkrátka za všechno. ()

Olík

Ničemu neubližující totalitně jezeďácká záležitost postavená na dobročinném herectví pana „Pepíčka“ Bláhy. I přes, na svou dobu celkem slušnému hereckému obsazení, se Tchán spíš než do zlatého fondu tuzemské kinematografie zařazuje do zástupu nepříliš výrazných počinů tohoto časového období, které nad vodou, více než děj, drží výkony nesmrtelných československých herců. ()

Pink.Panther

Pepa Bláha je ve vedlejších rolích excelentní, v hlavní roli už pouze velmi dobrý. Svokor jako průměr té doby, byl už v propadlišti dějin, odkud se začal poslední dobou stále častěji vynořovat. A vlastně proč ne. Scénář by si sice vystačil s formátem televizní inscenace, která ostatně Dietlovi seděla nejlépe, ale je to profesionálně zmáknuté a hereckou kvalitou to hravě překová všechny tuzemské současné výplody umění. Někdy nezáleží na tom co kdo řekne, ale kdo to řekne. A nezapomeňme ani na tradičně výbornou Štaidlovu hudbu. Produkce: FSB ()

• Film v kinech navštívilo přes milion diváků. (Duoscop)
  • Budova školy, kde chodila Dagmar Havlová (Štěpánka), bola kedysi arcibiskupský zámok a v dobe natáčania mestské múzeum Týnh nad Vltavou. (Raccoon.city)