V úskalí

• USA On the Rocks (více)

Když mladá newyorská matka (Rashida Jones) zničehonic pocítí pochyby o svém manželství, začne se svým svérázným otcem playboyem (Bill Murray) sledovat manžela (Marlon Wayans). (Apple TV+)

Fifer

Sofia Coppola má horší a lepší filmy. Nicméně když znovu zabrousí do vztahů a na pomoc si vezme legendárního Billa Murrayho, nemůže to dopadnout špatně. Bill má taková charisma, že úplně stačí jen když sedí v restauraci a popíjí. Rashida Jones je také dobrá volba. Příběh je klasickým střetem mužského a ženského světa. Bohužel nejslabší položka filmu je scénář. Postrádá hloubku filmu Ztraceno v překladu. Je to taková banalitka. ()

Rockerman

Stalo by se něco, kdyby ten film nevznikl? Nebýt Billa Murraye a jeho vděčné role nestárnoucího záletníka byl by příběh o nedokonané nevěře zcela zbytečný. ()

Maximilianus

Za mňa milé prekvapenie. Bavila ma aj tá mini stalkerská detektívna zápletka, ale najmä vzťah Billa Murraya a Rashidy Jones, ich rozhovory a celkovo postava, ktorú stvárnil Bill Murray. Potešil aj Marlon Wayans, ktorý hádam ani nestarne a konečne hral v trochu inteligentnejšom filme. 7/10. ()

Hashirama

Sofia Coppola a její velmi decentní styl mají stále své kouzlo, nicméně tentokrát do decentního hávu balí svoje vnitřní bolístky a ukazuje, jak můžou vypadat problémy na vrcholu prvního světa. Už jen proto se nad zápletkou a hlavní hrdinkou kdekdo pousměje a zeptá se sám sebe, co se během té hodiny a půl vůbec děje. Přesto věřím, že i tentokrát může mnoho lidí oslovit, Sofia se už ve Ztraceno v překladu našla v ohledávání lidského nitra, a i v této historce ztracené ve velkoměstě ukazuje, jak může být člověk v dnešním odcizeném světě paranoidní a křehký zároveň. Taková jednorázová jemná sklenka bourbonu. ()

JohnnyKladno

Přibližně po hodině a půl padne otázka, která by vyřešila vše, co se před tím ve filmu děje. „Proč jsi mi o tom neřekla, proč o tom nemluvíme? Rashida Jones pojme podezření, že ji manžel podvádí. Místo toho, aby to s ním vyřešila jako normální dospělá osoba, svěří se svému otci, bohatému obšourníkovi (Bill Murray). Ten ihned začne dceru přesvědčovat, že každý muž je jistě jako on sám a tak je jisté, že jí manžel zahýbá. No a začíná „humor“, kde otec s dcerou začnou pronásledovat, špehovat a dokonce nechají manžela sledovat. Strašně nevtipné, nezajímavé, chvílema až trapné a hloupé. Navíc mi přišlo, že ten její otec je až skoro záporná postava. On jí do toho umělého problému dost vmanipuloval a pak si veškeré to sledování užíval. No, podivné to celé bylo. 30% ()

makakus

Pokud distributoři tvrdí, že jde o "drama, dobrodružný film, komedii", tak je to v lepším případě jen trojnásobně toužebné přání, v horším spíš nepovedený vtip. Drama totiž potřebuje dramatické, mezní situace a zvraty, komedie zase humornou nadsázku, hereckou stylizaci a rozvernost, což Sofia jednoduše neumí. Výsledkem je pokus o psychologický vztahový trojúhelník: matka malých dětí - její věčně "busy" manžel - její starostlivý a mocný otec. A hlavní slabinou pak to, že jejich charaktery a osudy jsou nahlédnuty nezajímavě, povrchně a emotivně slabě. Příběh ani postavy vás prostě nevtáhnou do sebe. Kromě žánrové nevyhraněnosti vadí i slabší scénář (bez jediné opravdu silné scény) a formální pojetí - pryč je dokumentární skvělá stylizace ze Ztraceno v překladu, obraz je bůhvíproč kompozičně a barevně vyumělkovaný, neosobní. Pokud jde o postavu Billa Murray, to je samozřejmě Pan herec, který zahraje skvěle a důstojně i roli vajíčka natvrdo, ale scénář ho až křečovitě tlačí do pozice originalního, záhadného světáka a všemocného podivína s geniální pamětí, nicméně samoúčelně, bez vysvětlení, snad jen aby nabídly BM v roli něco "zajímavého". Takže kdo chce na podobné téma skutečné drama, ať dá přednost Marriage Story, kdo chce skutečnou komedii, tak téměř totožný, ale místy opravdu zábavný je Fotr je lotr. Jemnou a hlubokou psychologii velmi podobného trojúhelníku pak naleznete v jediném výborném filmu od Sofie Coppola, který netřeba znovu jmenovat. Dvakrát nevstoupíš do jedné řeky. ()

SAINTS

Maloktory filmar dokaže ukazat rutinu tak ako Coppola.Ma zmysel pre komedialne všednosti bežneho dna ako su neznesitelne neprijemne situacie s pokutnym rozhovorom.Jej najnovšia hrdinka rieši neveru manžela a v tom jej pomaha jej otec.Ten v podani Billa Murraya je obchodnik s umenim,ktory každeho pozna a flirtuje s každou ženou,Lauru vytrhne z jej rutiny a vnesie do jej života trocha chaosu a spontannosti Ich amaterska detektivna praca sa vymkne spod kontroly a zavedie ich až do Mexika,kde sa snažia dokazat,že Dean je neverny.Film je konvečnejši a skromnejši ako ine Coppoly filmy,ale nie je o nič zabavny či hlboky.Len mu chyba viac dramatičnosti. ()

epoh

Je to takovej milej malej film, námět de facto bakalářská povídka, ale Bill a Rashida to v pohodě utáhnou ()

mac000

Postupně se film výborně rozjíždí, zejména zásluhou skvělého Billa Murraye, ale asi po půlce ztrácí na tempu ... a končí dosti rozpačitě. ()

kubilov

Extrémně feel good film, Sofia Coppola zpátky ve velmi dobré formě. On the Rocks se sice na první pohled může zdát jako obyčejná rom-com, ve skutečnosti jde o jakéhosi více soft pokračovatele Lost in Translation... i když jen velmi volně. Rashida Jones hraje pochybovačnou manželku, které se bortí životní jistoty naprosto přirozeně, perfektní volba, rád bych jí ve filmech viděl více. Ovšem Bill Murray je naprosto famózní, postavu bonvivánského otce hraje s naprostou lehkostí a chutí. On the Rocks je především skvělá komedie s trochu humornými špionážními motivy a jen lehkým náznakem dramatu. Zcela v pořádku. ()

solisoli

Hmm. Od fenomenálnej tvorivosti Francis Ford Coppolu je to hodne vzdialené, ale pozerať sa na to to tu, dalo. Myslím si, že názory tu prítomných sú k príbehu, fakticky sugestívne a možno keby som mal niečo k tomu pripísať, by nebolo moc šťastné , pretože tu odznelo temer všetko a hodnoverne. Takže nenapadá ma nič, čím by som to vylepšil, lebo som v latentnej fáze, A Momentary Lapse of Reason – hrajú Pink Floydi. ()

PTomA

Hrozně milej film, kterej by mohl natočit i Woody Allen, kdyby nebyl už vyčerpanej kokot. Trochu mě mrzí, jak didaktický závěr je, ale to je asi nějaký společný průnik všech Apple filmů. ()

matushsvk

Nuda, šeď. Ani známa ústredná dvojica nedokázal zachrániť úbohý scenár, ktorý nevedel či chce byť komédiou, alebo drámou. Slabota. ()

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

Po Elvisovi se filmu dočká i jeho žena

14.09.2022

Letos jsme se dočkali nového biografického snímku Elvis od režiséra Baze Luhrmanna (Moulin Rouge!, Velký Gatsby), u něhož je dost možné, že za pár měsíců pobere i nějaké Oscary. Rodinu legendárního… (více)