Reklama

Reklama

Srdcová královna

  • Dánsko Dronningen (více)
Trailer 1

Úspěšná právnička Anna žije v krásném moderním domě se dvěma dcerami a manželem, lékařem Petrem. Její perfektní život ohrozí až příchod Petrova problematického náctiletého syna z předchozího vtahu, s nímž Anna naváže intimní pouto. Co se zdálo být pouhým flirtem, se rychle promění ve znepokojivý příběh síly, zrady a zodpovědnosti s ničivými důsledky… (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (119)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Solidní dánská divočina. Téma je jasný – vážnost především. Dánové se opět nebáli otevřít nějaké to vážné téma a tentokrát na paškál šla milfka, která to rozjela se synem jeho současného manžela. Jelikož jsme ale v Dánsku, tak tu Skandinávci nešetří s příběhovými výkruty a nevěřili byste, kam až postava Trine Dyrholm je schopná zajít. Po tom množství shlédnutých skandinávských dramat mě to vlastně ani nepřekvapuje. Jediné, co mě ale opravdu překvapilo byla jistá explicitnost v jedné scéně, která mi asi zase uvízne v paměti. Jak jinak. ()

Garson 

všechny recenze uživatele

Spokojená rodinka složená z právničky Anny,lékaře Petera a jejich dvou dcer obdrží trhlinu velkou jako kdysi Titanic od ledovce brzy po té co si Peter nakvartýruje do své moderní vily problémového synáčka Gustava.Postupné sbližování neukojitelné Anny a jejího nevlastního syna dává tušit,že dojde k sexuální explozi.Chtěl bych věřit,že jsou takové případy ojedinělé a možné převážně ve filmu,ale jednou jsem slyšel pořad v rádiu něco jako TEST VĚRNOSTI kdy jedné ženě volali z rádia a ona se do éteru pochlubila svým milostným vztahem k nevlastnímu synovi,ale k její smůle u telefonu seděl na druhém konci její manžel který chtěl otestovat její věrnost,který také všechno slyšel a když ho přepojili do rádia tak ženě v tom afektu vzkázal,že si může přijet pro svoje věci které bude mít v kufrech za dveřmi,prostě přirozená a pochopitelná reakce.Anna si párkrát s Gustavem v posteli zašpásuje a pak se rozhodne radši vztah ukončit a brát to jako uzavřenou věc a ještě víc je o konci přesvědčená po tom co její manžel Peter odjede s Gustavem na chatu a ten mu celý svůj milostný poměr vyžvaní.Peter se sice Anny na to po příjezdu zeptá,ale ta všechno popře a ještě víc se cítí ukřivděná.Petera jsem docela litoval,protože on podvědomě cítil,že mu Gustav řekl pravdu,ale nechtěl si to připustit.Gustav se nakonec z vily odstěhuje,protože cítí,že citovou válku prohrál,ale několikrát Annu navštíví i když ona už nechce o své milostné avantýře ani slyšet.Peter je nakonec policií povolán do Stockholmu s tím,že se našlo zmrzlé Gustavovo tělo v lese a Anna tak vyvázla ze svého milostného karambolu bez trestu a osud to tak bez cizí pomoci vyřešil za ní. ()

Reklama

nunka 

všechny recenze uživatele

Surový severský reál, bohužial, aj toto sa deje v živote. Sexuálne zneužívanie mladého zajačika dámou v rokoch, ktorá sa profesijne sama stará o týrané deti. Téma ťaživá a desivá, zložitá na strávenie. Film Srdcová kráľovná otvára diskusiu, že sexuálny agresor nie je len úchylný typ pobehujúci v plášti po parku a nie vždy je mužského pohlavia. Agresor potrebuje mať nadvládu, práve pocit mať moc sa stáva slasťou. Krásne to bolo možné vnímať vo vzťahu Anny k nevlastnému synovi, ale aj v pracovnej sfére, kde potreba dostať čo potrebuje dominuje nad konvenčnosťou a dodržiavaním zaužívaných pracovných pravidiel. Okrem iného sa mi páčila ako bola vykreslená rovina prijatia informácie o zneužívaní rodičom od syna. Kde je pravda a čo je vlastne pravdou. Záhada o pravde a lži sa rozlúskne až tým najsmutnejším činom. A zostávajú obete. Zranené a usmrtené mladé srdce. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Být padesátiletou ženou, tak ho fakt ve filmu nevykouřím svému nevlastnímu synovi! Nicméně naše hlavní hrdinka (úspěšná advokátka a MCBP v jednom) se ničeho neštítí a klovne manželovi syna, aby ho následně vystrnadila ze svého hnízda a ponechala jeho ostatky hnít v nedalekém lese. Definitivně se nejedná o film pro každého, nicméně mé srdce z toho hnusu plesá. 78 % Celosvětový příjem k 4. 3. 2020: $415,969 ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Trine Dyrholm jako Anne je vynikající, pracuje jako nemilosrdná dětská právnička a tím pádem umí skvěle manipulovat. Holt, tihle lidé někdy usoudí, že jim díky penězům a vzdělání všechno projde a když je potřeba, klidně někoho vyšoupnou ze hry. Tohle provokující drama nadhazuje otázku, co udělá člověk, aby něco získal a pak když se to zesere, co udělá, aby si nezničil reputaci. Tenhle typ filmů dánům prostě sedí. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Název filmu odkazuje na postavu Srdcové královny z knihy „Alenka v říši divů“ od Lewise Carrolla, která je ve filmu opakovaně zmiňována. (Homerking)

Související novinky

SCANDI 2020 se blíží

SCANDI 2020 se blíží

04.01.2020

Šestý ročník Scandi nabízí to nejlepší ze současné severské kinematografie napříč žánry – od temného noiru přes melancholické drama až po provokativní dokument. Úspěšná právnička zamilovaná do… (více)

Reklama

Reklama