Srdcová královna

Hjärter dam

Queen of Hearts

Srdcová kráľovná

Dánsko / Švédsko, 2019, 127 min

Přemýšlel jsem co napsat k tomuhle severskému dramatu,které obsahuje i scénu né zrovna pro tenhle žánr. Nakonec napíšu jen ,že celý film si pro sebe ukradla Trine Dyrholm ,protože její výkon je fenomenální. Takže pokud chcete vidět skvělé severské drama a perfektní herecký výkon Queen of Hearts je to co si chcete pustit. 84% --- 8/10 IMDb(24.1.2020)

Severská dráma o nezodpovednosti a nude, ktorá zmení život celej rodine. Pomalá deštrukcia právničky a zároveň manželky a matky sa napokon utopí v klamstve a tento prístup tvorcov sa mi skutočne viacej páčil ako klasický morálny happy end. Film prekvapivo ponúka aj soft-porno scénu, ale od severanov sme si už na otvorenosť zvykli.(17.2.2020)

Psychologické drama o právničce, která si začne sexuální románek se svým nevlastním synem, stojí na výborném hereckém výkonu Trine Dyrholmové. Rozhodnutí postavit do centra filmu tuhle jedinou postavu je sice legitimní, ale podle mne by byl film ještě lepší, kdyby více prostoru dostali manžel a nevlastní syn. Takhle více než plnohodnotné postavy působí jako figurky, o které se tu hraje. A pak na mne ten závěr prostě tolik nezapůsobil (70%).(16.2.2020)

Jeden by povedal, že tej Anne vlastne nič nechýbalo. Možno len nejaké to vzrušenie, vybočenie z bežnej životnej rutiny .. ale tie následky. Lenže Anna je šikovná vo svojej profesii a roky praxe náležite zúročila. A Gustav, ktorý v tom síce nebol až tak nevinne, tak tomu zostali len oči pre plač. Výborné spracovanie, zaujímavá hudba a skvelá Trine.(9.1.2020)

Nie náhodou tvorcovia filmu sú synovia a dcéry Švédska a ,,potomkovia ,, Ingmara Bergmana. Ten bol v tejto oblasti psychológie ľudskej duše majstrom svojho remesla. Pojatie, alebo i kamera Svena Nyquista mi jeho filmy pripomínala. ... Samozrejme bez tých explicitných scén, ktoré ale tu ale mali svoje opodstatnenie. Zámerom sa film nesnažil byť erotický, príťažlivý , ale skorej tou psychologickou drámou vyplnenou soft-pornom, ktorá ten kontrast ukazuje viditeľnejšie.(24.1.2020)