Armáda versus Námořnictvo (S01E20) (epizoda)

The Army-Navy Game

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1973, 25 min

Gene Reynolds

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Skvělá epizoda. Ono obecně je asi první a druhá řada nejlepší. Prostě do doby, než se osazení začne měnit. A trochu mě mrzelo, že se v dabingu zmiňovala česká bomba, hergot neměla spíš být československá?(4.8.2017)

Epizoda napsána McLeanem Stevensonem. Jedna z nejlepších vůbec. Zmínka o české bombě.(13.4.2017)

Dvadsiata epizóda z prvej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „The Army-Navy Game“ (Armáda versus námorníctvo). Počas operačného dňa znenazdajky nastane bombardovanie. Po jeho skončení zostane v strede tábora MASH 4077 veľká nevybuchnutá kórejská bomba. Hrozí nebezpečenstvo, že samovoľne exploduje. Doktor kapitán Benjamin Hawkeye Pierce a jeho kolega kapitán Trapper John MecIntyre sa ju pokúsia zneškodniť. *****(2.4.2019)

"Jestli vybuchneme, doufám, že jim spadneme na hlavy." Nevybuchlá bomba mezi doktory jistě není žádným velkým problémem, protože mají stetoskopy. Nicméně tentokrát mě hodně pobavilo Velitelství se svými "včasnými" zprávami o bombardování či nezájmem o řešení problému během fotbalového zápasu, ale absolutním vítězem se stal Henry a jeho fantastický telefonát s utrženým sluchátkem.(16.8.2017)

• - V této epizodě se Henryho (McLean Stevenson) manželka jmenuje Mildred, ačkoli v jiných epizodách je její jméno Lorraine. (formelin)