Generál 'Železňák' Kelly přijede na inspekci a nakonec skončí v Margaretině stanu. Bohužel, v náručí majorky Houlihanové nečekaně zemře a jeho pobočník se snaží zařídit vše tak, aby to vypadalo, že generál zemřel ve velkolepé bitvě. Hawkeye a Trapper mu pomáhají propašovat generálovo tělo z tábora. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Historie vyžaduje, aby generál zemřel slavnou smrtí." Zoufalé shánění bojů uprostřed války bylo skvělým balzámem na mou sarkastickou duši. Stejně tak opilý Henry vítající generála, krvácení v pozoru či jedno salutování na celou válku. Tohle zkrátka byla válka dle mého gusta a já si rád o generálově hrdinné smrti přečtu "pravdu" v Hvězdách a pruzích. ()

• Radar (Gary Burghoff) najde sektor pod palbou a vypíše polohu jako: „Severně od Inchonu, zeměpisná šířka 27, délka 70.“ Tyto souřadnice jsou v západní Indii, poblíž hranic s Pákistánem, více než 3 000 mil západně od Koreje. (sator)
  • Opakovaně se mění hodnost generála Kellyho (James Gregory). Někdy je oslovován jako generálmajor, jindy jako generálporučík. (sator)