Reklama

Reklama

Akta X - Série 4 (1996) (série)


Nepomstění (S04E16)

(epizoda)
  • USA Unrequited

VOD (1)

Obsahy(1)

Zahořklý válečný vietnamský veterán se dokáže zneviditelnit a vraždí vojenské představitele. Agenti Mulder a Scullyová se ho pokusí zastavit, ale nejdříve musí odhalit jeho motivy. (Epistemolog)

Recenze (7)

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tuhle epizodu jsem viděl hojně kritizovanou, takže snad nebudu za exota, když řeknu, že se mi skutečně líbila. Zápletka zajímavá (i když trochu opakovaná z epizody Procházka), docela dost prostoru pro Skinnera potěšilo, záporák mi přišel vcelku působivý a potěšil mě krátký návrat mé oblíbené Marity. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tuhle epizodu jsem měl vždycky rád. Není to nic převratného a rozhodně to není díl, který by patřil mezi ikonické epizody seriálu, ale mě prostě baví. Je to takový jednoduchý napínavý příběh. Po temných a hutných dílech jako "Leonard Betts" a "Memento Mori" je "Unrequited" vítaným prostorem pro vydechnutí. Ne každý díl musí být temná depka, občas mi stačí ke štěstí obyčejný thriller s paranormálním a konspiračním nádechem. Nathaniel Teager v podání Petera LaCroixe je solidní a zapamatovatelný záporák. Líbí se mi, že tenhle díl dokáže vzdát poctu veteránům, ale zároveň tu není žádný přehnaný americký patos. Ostatně armáda a vláda v tomto příběhu nejsou vykresleni v nejlepším světle. Klobouk dolů za to, jak dobře se tvůrcům povedlo nafejkovat Washington, dřív jsem si myslel, že to tam opravdu natáčeli. Přitom i ten památník veteránům si postavili jako repliku. Hezké čtyři hvězdičky si tento díl bezpochyby zaslouží. P. S. Pokud Vám přišlo, že jste už Teagerova hereckého představitele v Aktech X viděli, máte pravdu. V minulosti se zde objevil dokonce dvakrát! V "E.B.E." hrál řidiče kamionu převážejícího mimozemšťana a v "Ascension" operátora lanovky. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mulder so Scullyovou pod vedením zástupcu riaditeľa Skinnera majú za úlohu zistiť, kto vraždí vysokých vojenských hodnostárov, ktorý spolu slúžili počas vojny vo Vietname. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Isn't it true that American soldiers have reported the unexplained appearance and disappearance of V.C. guerrillas? I've read the dispatches myself. I mean, maybe Teager learned something from his captors in 25 years of isolation." ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama