Protože lov zvěře už není lukrativní záležitostí a větší poptávka je po prastarých sochách, vypraví se lovec Aidan McRory do džungle do polorozbořeného kláštera. Tam narazí na tygří rodinku. Tygřice se snaží jedno z mláďat zachránit a druhé nechává s otcem. Tygr napadne McRoryho a on ho zastřelí, domů si pak odnáší mládě, které pojmenuje Kumal. Malý tygřík se později dostává do cirkusu, je ale bázlivý a skákání skrz hořící kruhy ho děsí. Mezitím se do zajetí dostává i druhé mládě, které má poněkud šťastnější osud. Jeho matka, pronásledovaná lovci, ho ukryje do skalní rozsedliny, kde ho najde guvernérův syn Raoul. Okamžitě si ho zamiluje a vezme domů. Sangha, jak ho pojmenuje, dokáže dělat pořádný nepořádek, což se samozřejmě Raoulově matce příliš nezamlouvá. Ačkoli chlapec tygříka brání, Sanga je odvezen a dostává se do zvěřince, kde z něj chtějí vychovat bojovníka. Při slavnosti má být vypuštěn do arény, kde ho čeká boj s jiným tygrem. Shodou okolností je jeho soupeřem Kumal? (TV Nova)

Wolvie

Annaud by měl s režií seknout,než se kvůli podobným sentimentálním blábolům zapomene,jak velký to byl kdysi režisér. ()

Evander

Dva bratři jsou pro mě, naprosto nečekaně, velkým zklamáním. Jedná se o úplně průměrný, televizní film, určený zejména menším dětem. Animace tygrů je opravdu jen velmi těžce uvěřitelná a příběh opravdu velice laciný. Obecně mám filmy tohoto typu velice rád a je docela jedno, jestli jsou o tygrech, medvědech nebo jiné fauně, ale zde se to prostě moc nepovedlo. Celé mě to zaráží o to více, že režisérem je Annaud, od kterého se mi zatím líbilo všechno, co jsem viděl a nebylo toho úplně málo, navíc perfektně zvládnul podobně tematicky zaměřeného Medvěda. Ale abych nebyl špatně pochopen, film rozhodně není nijak špatný, to vůbec ne, jen je veskrze průměrný a má očekávání byla úplně jiná. 62% ()

ludva10

Musím říct, že mě dlouho žádný film takhle nerozsekal. Bohužel si nedělám iluze, že se ta krutost na zvířatech neděje, to bych filmu dal snad jednu hvězdu. Film je naprosto excelentní, i přes tu slzu v oku. ()

waska

Přijemný dobrodružný film o dvou bratrech - tygrech. Kdo by nechtěl mít doma malého tygříka? Navíc potěší Guy Pearce v hlavní roli. ()

Shitonit

Dvě přerostlý koťátka, a hodně hezký pohled na přírodu. Děj jinak vcelku k ničemu, ale pro děti nebo přecitlivělého rodiče je to fajn .-) ()

Gekon

Sice to není taková kvalita jako Medvědi, možná zde bylo dáno zbytečně mnoho prostoru lidským hercům, ale i tak si zaslouží alespoň 4*. Jean-Jacques Annaud to se zvířaty holt umí. ()

Barghest

Annaud má patent na líbivost, která ale nepůsobí prvoplánově. Z jeho filmů dýchá jakési drsné, ale poetické estetično. Nad malými tygříky by se i solný sloup ustrnul, jak jsou roztomilí, a většině jejich lidských protějšků by jeden nejradši vyťal pořádný políček. O realističnosti tygřího chování v tomto filmu by se dalo polemizovat, ale to nepovažuji za překážku, když se na snímek budu dívat jako na drsnou pohádku, založenou na trpké realitě. Člověk totiž šelmám nerozumí. Stačí se rozhlédnout okolo sebe. ()

BradleyT

Příjemný snímek. Je to sice kýčovitý a velmi nerealistický příběh, ale on si také od začátku na nic jinýho nehrál, takže budiž, stačí vypnout smysl pro realitu a hurá na to. ()

Eridan

Uz hodne dlouho - nejmin 10 let, se mi nestalo, aby mi behem filmu 2x tekly slzy. A jen pro vasi predstavu je mi 23 let a nepovazuju se za zrovna nejak extra citlivyho. Proste krasa, zase jednou neco s myslenkou, hrdinstvim a prozmenu s dobrym koncem. Vyzdvyhl bych kameru a strih, a narozdil od Tsunace se mi libila i ta vec s uchem... :-) Hodne dlouho bych premyslel, jestli bych neco oznacil za lepsi film... ()

jopal

Pekny, mily film, s vypovednou hodnotou, ktora opat cloveka ako rasu zahambila. Pozrieme sa na kynozenie tigrov, ako na boj o bezpecnost ludi zijucimi v ich okoli, ci ako agresiu nenasytnych obchodnikov a lovcov trofeji? Mat doma kozuch, ci prehriznute hrdlo? Ale v kazdom pripade, za prekrasne zabery prirody a tigrov palec hore! ()

nikinikiniki

Krásný a úžasně natočený film s poutavým příběhem. A taky o tom, že by lidi měli dát těm zvířatům pokoj a raději se starat sami o sebe. ()

MrKrahujec

I když se jedná o film povýtce dětský, musím uznat, že mě Jean-Jacques Annaud nepřestává překvapovat. Jako by si své filmové příležitosti co nejvíce šetřil a současně se snažil každý svůj film natočit tak, aby absolutně v ničem nepřipomínal ty předchozí. Tak se po celkem konvenční, i když kvalitní komedii Hlavička stal autorem svého patrně nejlepšího (a to nejen v rámci jeho filmografie) filmu Jméno růže a také o nic horšího, silně experimentálního Boje o oheň, a teď dokazuje, že si poradí i s dětským divákem a s téměř už úplně profláknutým žánrem "zvířátkovského" rodinného filmu. Aspoň o ten kousínek výš ho určitě posunul. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)