poster

Jaroslav Kučera Zblízka

 • Česko

  Vědomí souvislosti

  (pracovní název)
 • angličtina

  Jaroslav Kučera - A Portrait

Dokumentární

Česko, 2019, 62 min

Scénář:

Jakub Felcman

Producenti:

Tomáš Michálek

Střih:

Jiří Brožek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Standardní dokumentární medailonek střídající ukázky z filmů s mluvícími hlavami odborníků či rodinných příslušníků. Dohromady nic světoborného, ale Jaroslav Kučera si bezpochyby připomenutí zasloužil.(27.3.2020)

 • xxmartinxx
  ***

  Jednoduché, přímočaré, ne moc vhodné pro hvězdičkové hodnocení. Jde o užitkový film doplňující sesterský Deník a doplňuje ho o informační vrstvu, od jejíž nutnosti ho pak oprošťuje. Zajímavý způsob, jak se vypořádat s tvůrčím úkolem - napevno oddělit dva aspekty dokumentaristiky a věnovat každému jeden film.(24.10.2019)

 • Sayko
  ****

  Velice zajímavý dokument popisující práci a pohled na film jednoho z velice významných československých kameramanů Jaroslava Kučery. Dokument je zpracován velmi zajímavě, máme zde rozhovorové části s jeho nejbližšími a poté ukázku, ve které přesně vidíme, o čem spolupracovníci nebo lidé, kteří měli k jeho práci nejblíže, mluvili. Snímek je rychlý, zajímavý a ukáže nám jiný pohled na film.(9.4.2019)

 • topi
  ****

  Učebnicový příklad pro každého kameramana, který chce filmu a obrazu dodat duši a hlavně DOKÁZAT vystihnout jedinečnost okamžiku a kompozice. Obávám se, že frajerů takového formátu, jakým byl Jaroslav Kučera už tady nikdy nebude. O této výrazné osobnosti by se klidně mohl natočit seriál, který by podrobně popsat studii Kučerových obrazů. Z pohledu raritních ukázek jeho děl bych zmínil dokument Pražský hrad a zejména undergroundový experimentální snímek malíře a sochaře Jiřího Sozanského - 1984 rok Orwella. Zajímavé jsou i domácí videa z archívu Jaroslava Kučery a jeho tehdejší ženy Věry Chytilové. Mimo jiné mohu vřele doporučuji knihu Mezi obrazy od Kateřiny Svatoňové, která se detailně zaobírá Kučerovou prací a představuje ho nejen jako unikátního kameramana, ale také jako talentovaného fotografa a všestranného umělce.(25.3.2020)

 • sator
  **

  Myslím že filmový fajnšmekři si smlsnou, mainstremový divák usne...(27.3.2020)

 • - Projekt režisérské dvojice je výsledkem pětiletých příprav. (Stoka)