Epizody(6)

Bohatým předměstím Stockholmu otřese tragédie, která se odehrála ve škole. Z vraždy je obžalována zdánlivě vyrovnaná studentka. (Netflix)

Vites

Syrové, skličující, překvapující, zdlouhavé, znepokojující, emotivní, dokumentární, precizní a místy strhující. ()

karmalat

Jako serie na Netflixu to nebylo spatne, takovy prumer, ale jako moralita je to uplne ujete. Vubec nechapu, jak nekdo muze dojit k zaveru, ze byla nevinna, kdyz de fakto zabila. A je uplne irelevantni, ze byla pod vlivem nekoho jineho a ze media ovlivnovala rozhodnuti dopredu. Na tema neblaheho vlivu medii uz bylo natoceno dost jinych a lepsich filmu. Fakt divny svet radoby korektniho Netlfixu. ()

Forrestovi

Ač si minisérie „hraje“ na realistický obraz Švédské společnosti, děj obsahuje hodně rozporuplných až neuvěřitelných situací. Přesto (!) přese všechno mě bavil. A to hodně. Hanna Ardéhn zahrála Mariu naprosto dokonale a Felix Sandman v roli Sebastiana rozhodně nepokulhával ani o píď. Když se na celý příběh zadívám z „výšky“/s odstupem, je vlastně ze života. V životě téměř nic není černobílé a i tragické činy mívají pochopitelné a velmi smutné motivace. ()

Francek86

I když se může na první pohled zdát, že jde o banální až kýčovité téma a příběh, tak v kontextu všech dílů, až do samotného závěru to vzbudí siný emoční závěr. Mám slabost pro tvorbu ze severu, a proto čtyři hvězdy. ()