Epizody(6)

Bohatým předměstím Stockholmu otřese tragédie, která se odehrála ve škole. Z vraždy je obžalována zdánlivě vyrovnaná studentka. (Netflix)

jprmusic

strašná nuda - poslední dva díly jsem doslova protrpěl, přičemž jsem hlavní hrdince opravdu silně přál pořádnej kriminál, aby se alespoň trochu probrala. zklamáni ()

Issaden

Seriál měl qualitně našlápnuto, ovace se však na konci nekonaly. Zkazilo mi to celkový dojem i nadšení. Neznám tedy švédské zákony, ale tohle bylo těžce přitažené za vlasy. ()

Iktus

No já vám nevim. Atmosféra a nálada severu je tu cítit, to jo,ale už je dost prořídlá yankee vlivem. Takže klasika teenage highschool téma. Bohatej rozmazlenej zmrd a nevinná krasotinka, která jedná a reaguje jak po lobotomii. Chce se nám tu ukázat jak to občas je ve ztahu s alkacem nebo právě smažkou. Zdánlivě vyrovnaná a spoky typka si myslí že má energii a spousty dobrého vlivu který může předat a změnit vyjetýho degeše, který ale ze dna nechce, pač být dole s koxem je lehčí a pohodka, než cesta hore. Fety, párty, bouchačky. Pak prostřelený kebule nebo plíce. No... Je tam prostě příliš premrštěného chování, nebo iracionálních reakcí na věci. (scéna příchodu otce do baráku po party málem srazila mé hodnocení do odpadu) Mám zmrda synatora, tak ho už vůbec nenechám dělat party na baráku. Nemyslím si, že na vazbě se s vámi dozorci budou objímat poté co je vyzvoníte na bzučáku a co máte na krku 2 vraždy slonovkou. Smradi to ale zahráli pěkně a natočený je to na 1. Takže dal bych 2,5*. ()

skaza

Pozrela som si tento naozaj skvostný seriál behom dňa, pretože som sa od neho nevedela odtrhnúť. Severské veci ma nikdy neomrzia. Aj po zhliadnutí serálu sa v mysli k nemu vraciam a premýšľam, že v dnešnom svete sa dejú šialené tragédie. Tvorcom sa podaril kúsok, ktorý diváka drží v napätí skoro neustále. Dávam plné hodnotenie aj napriek určitým hluchým miestam, ktoré sú odpustené mávnutím ruky... ()

kokofek

Jiná země, jiná výchova,jiné mravy. Jedno je ale pořád stejné a je jedno kde vyrůstáte. Když je dětství bez lásky je problém na cestě. Dle psychologů jsou jedinci, kteří přežijí v pohodě i špatné dětství,ale bohužel těch slabších kousků je víc. A zamilovat se v 17 letech je taky často problém. Po mě uvěřitelné ! ()

Modeman123

Naivně a nevinně začínající story o zbohatlických švédských sedmnáctiletých harantech, kteří narazí na strop svého vnímání a vidění světa. Z pohledu zlaté generace spratků se jedná o neřešitelné problémy, takže zákonitě dochází k tragédii. A teď schválně, koho je to vina? ()

rengers

Vynikající herecký výkon Hanny Ardéhn, myslím si že v hereckém světě o ni ještě uslyšíme. Velmi dobře situovaný příběh mladých lidí a jejich představ o životě, který bohužel dopadl špatně. Mladý muž z bohaté rodiny, který strádal láskou a zájmu rodičů, sic materiálně ve všem zajištěný, ale citově vyprahlý, propadá drogám a depresi tak velké, že už není cesty zpět. Je to velmi dobře odvyprávěné a ani chvilku jsem se nenudil. ()

chamonix

Záporák č.1 je jasnej. Ačkoliv není nakonec větší hajzl Arab se svojí uraženou ješitností? Zprvu děsnej správňák, pak video, které - jemně řečeno - Maje nelichotí a na závěr výpověď bez "... do mě!".     +++      Osvobození za dvě neúmyslná zabití je blbost. I kdyby jí uznali sebeobranu v druhém případě, první mrtvola je minimálně za podmínku! ()

Morb

Po hodně silnym úvodu se příběh začíná zpomalovat a chvílema se přímo vleče. Sám osobně nejsem fanoušek retrospektivních detektivek, kdy je pachatel od začátku znám a seriál se snaží přijít na důvod (The Sinner) jeho činů. Série pro mě pak přichází o tu nejtajemnější část, protože ... upřímně řečeno, ten motiv mě až tolik nezajímá. Všechno se tu navíc děje hrozně rychle - postavy se vyvíjejí v řádu dní, ne-li odpoledne. Zcela tu chybí hlavní postava detektiva, kterou má nahradit hlavní dvojice, která mi je taky vyloženě nesympatická. Děj se zatím zdá být dost předvídatelnej, ale to většinou dává šanci na nějakej plot twist. Snad se to v druhý půlce povede zachránit. EDIT: Dokoukáno. Bohudík. Ve druhý půlce se schylovalo k tomu, co bylo jasný od druhýho dílu a závěrečnej rozsudek už je úplně absurdní tečka za celou sérií. Jsem hodně zklamanej, tohle jsem od tvůrců Bronu nečekal. (SOILER: Pokud už teda neni usvědčená z vřaždy a případnýho pokusu o vraždu a plánování vraždy, tak by měla být odsouzena za zabití z nedbalosti, ke kterýmu se i přiznala. To, že jí úplně propustili by se snad nestalo ani ve Švédsku) ()

laurinq

v tomto seriáli nie je nic navyše a dostanete odpoveď na každú otázku v ten najlepší čas. veľmi nepredvídateľné a nórska atmosféra pridáva celému deju na hodnote. ()

lineker

Severská produkce v téměř dokonalé formě. Postupná degradace lidského charakteru s nákazou všeho a všech okolo. Citová závislost, která vás dovede na samotné dno. Švedové skvěle zvládli obsazení, kde každý z mladých herců hraje jako o život. Seriál se dotýká plno ožehavých, současných problému a naštěstí nevynáší laciné soudy. Ono to totiž vůbec není jednoduché. ()

Gagin

Pro mě prozatím nejméně povedený seriál na Netflixu. Od třetího dílu vás hlavní hrdinové svým chováním v podstatě neustále štvou, možná díky znechucení vám unikne nějaké to poselství. Konec snad ani řešit nebudu. Za mě velmi slabé. ()

peppe

Nevím proč, ale přestalo mne to u druhého dílu bavit. Tak jsem udělal to, co jsem ještě nikdy neudělal. Podíval jsem se rovnou na poslední díl. První díl jako docela našláplej, ale pak se to vleklo a tak jsem přeskočil. Nemyslím, že by bylo reálné za tohoto stavu tu Maju neodsoudit. Tak nějak prostě divný... ()

MatoPalkes

Silné, dramatické, po každej epizóde som chcel iný rozsudok. Koniec po nejakom 24hodinovom spracovaní vlastne potešil. Švédsko ide. ()