Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

farmnf

Už úvodní dialogy tohoto dílka Catherine Breillat vás vyděsí. Ne svým ero obsahem ale debilitou. Vůbec jsem nepochopil, proč si ho ten sladký chlapec nedá vykouřit. Potom následuje klišé známé nejen z kinematografie ale i z literatury. Žena jde souložit a kouřit jinam. Jak to bývá u Catherine Breillat je tu frajer s postaveným kladivem Rocco Siffredi majitel agentury PK62. Do toho ještě započtěte mizerný český dabing a o zkažené odpoledne je postaráno. No a ta štětka Ducey, nebo jak se zove, se hodí do erotického filmu jako pěst na oko, hubená bezkozá nohatá kráva. ()

Johnny.ARN odpad!

Ale veď ja som dobrý človek, nikoho som nezabil, nič som neukradol, prečo sa tak trestám takýmito obskurnými francúzskymi píčovinami?? Super ODPAD! ()

Master19

Nikdy by mě nenapadlo, že takový film může natočit žena. Už spousta umělců (teď mám na mysli i třeba sochaře, malíře...) se snažila upozornit na podprůměrná dílka jejich vyumělkovanou kontroverzností. Někomu se to i povedlo (z filmové tvorby mě napadají třeba "Kanibalové", kteří by v Hollywoodském pojetí stáli za starou belu), ale režisérce ani hercům tohoto "filmu" ne. A i jako porno je to béčko :-) ()

Radim odpad!

Psoudofeministický blábol o ničem. Filmu chybí jakákoli vnitřní dynamika či děj. A o nějaké skandálnosti nemůže být ani řeč - dnes, když na vás vyskočí porno snad i z konzervy, vás Roccův penis absolutně nerozhází. A tak se na film koukáte jen jako na hodně špatné porno. ()

Prochy38

Celkem chápu postoje jednotlivých zemí, diváků i filmařů jako takových. Herecky je film zvládnut dokonale, u mě fakt nadšení. Co se týče příběhu nebo lépe děje, zdá se mi, že mírně pokulhává. Proč by někdo takový s někým takovým byl. Proč? Jaký ten vztah měl smysl? Žádný boha!!! Ale tak, o něčem to být muselo… Co se týče peprnějších scén, myslím, že zbytečnost. Spíše snaha autorky více šokovat, více na sebe upozornit. Povedlo se, schvaluji, mám radši filmy bez obalu, víc takových!! ()

mira007

Hodně odvážné - nesimulovaný sex. Rádobyvniřní pohled do jedné ženské duše asi režizérčiny, nicméně co si asi budu pamatovat tak jen ten nesimulovaný sex s Roccem. ()

Brejlil

Co s tím? Už když jsem to viděl v kině, přišlo mi to zbytečné. Otevřené sexuální scény prázdnotu scénáře nezachrání. Hrdinka se chová jako naprostá kráva (tak dlouho provokuje nějakého černocha, až jí znásilní a ona se diví, o zbytku její motivace nemluvě), Siffredi opravdu není herec, a v celém díle je jen jediný vtipný nápad se střihem (semeno na břiše vystřídá zelený gel pro ultrazvukové vyšetření). Zbytek je nuda. A to poté přišla Anatomie pekla, děs ještě větší. ()

Ceda

Další krok k tomu, abych si ujasnil, že ženskému myšlení rozumím asi stejně jako sommeliér krabicovému čuču. I když je možné, že tam bylo několik hlubokých myšlenek, které moje zakořeněnost nepobrala, pravda, chvílemi jsem se nad tím i zamýšlel. Každopádně jinak jsem to bral jako prapodivně zvrhlé porno se zlatým hřebem, když si hlavní hrdinka plnila další fantasmagorický sexuální apetit s mladými doktory, kteří se jí dotýkali na místech, kde chvilku hledal azyl i Rocco Siffredi. No aspoň se pak Rocco podíval do Cannes. ()

Thomas_xxxxx

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento počin. Väčšina prehovorov mi prišlo ako čistá komédia alebo totálne drísty o ničom. Na druhej strane to bola až taká hovadina, že film celkom rýchlo zbehol. Sporne sa mi to hodnotí, tak volím zlatú strednú cestu 3*. ()

pend

Snaha šokovat je naprosto zřejmá. Většinu času jsem se ale nudil. Monolog hlavní hrdinky je hodně zmatený, chvílemi postrádající smysl. Na porno je tu zase málo scén. ()

isla odpad!

zenska sexualita?slovne spojenie prilis vseobecne dokonca prilis luxusne pre to,co robila hlavna hrdinka.logicke zmyslanie alebo naveznost argumentov a ospravedlneni pre to,co robila doslova nulove.biela farba vsade kam sa pozries ma pobavila ako skvely kontrast.lutujem,ze som si nevsimla skor,ze jedna z postav je pornoherec,mozno by som si usetrila iluzie. ()

pmftsc

... nějaké ty divné motivace, přehnané situace a moudra, ale tak budiž, ... něco to nakonec říká, ... ale. // ale komentáře že to už neni šokující, takže se na to dá koukat jen jako na špatné porno - to je mimo pointu, otevřenost tu očividně ještě je, a nakolik musí být šokující? // "Metafyzika intimity stávání se propastí, ztrácení se, mizení podle proporce penisu" - wtf ()

Slaboproud odpad!

Totální trapárna. Text distributora je zavádějící, v Británii tohle dílo bylo nominováno na nějakou cenu, ve Francii po tom ale neštěkl ani pes. Snaze paní režisérky šokovat se musí člověk snad smát: pokus o kontroverzní erotický film dopadne tak, že natočí film se ženskou hlavní hrdinkou, která ráda sexuálně experimentuje a v průběhu filmu směruje k tvrdším praktikám. Bravo, to samé udělala Emmanuelle před 25 lety. Že v Romance X je "frontální" pohled na péro pornohnězdy není až tak šokující, kdž si uvědomíme, jak moc se společnost změnila: důkazem budiž právě to, že mužská pornohvězda je známá i mainstreamovým divákům. (Další pokus šokovat dopadl tak, že když zaplatila známému podvodníkovi, aby o sobě sám napsal scénář, on ji, překvapině, podvedl). Herecké výkony slabé, Rocco patří k těm lepším a pokud tam někdo působí frigidně, tak je to hlavní hrdinka, nikoliv její přítel. Kamera se snaží působit artově, ale daří se to jen občas, většinou to působí legračně. Scénář: tak čtyři A4. Hudba: je to přeci artovka... ()

Snakefinger

Tato cesta do hlubin ženské neprobádané duše balancuje těsně na hranici odpadu. Vlastně ani netuším, za co tu jednu hvězdu dávám. Celé mi to přišlo levné, strašní herci, příběh banální. Hic sunt leones - Zde žijí lvi tedy neprobádaná místa. a tento snímek k tomu tedy fakticky nepřispěl ani tou pomyslnou kapkou. No a Rocco Siffredi.. Co k tomu pánovi říct tak asi. ()

Natar odpad!

Když už žena napíše film, je v 99 % případů silně ujetý až nechutný. Chlapy jsou prasata a ženský mešuge – to se nám to ale spolu krásně žije, což? ()