poster

Utečeme na jih

 • USA

  Goin' South

Komedie / Western

USA, 1978, 105 min

 • gogo76
  ****

  Pre mňa donedávna úplne neznámy western , na ktorý som natrafil úplnou náhodou v tv a nech by to bol akýkoľvek žáner, film s Nicholsonom sa jednoducho neodmieta. Navyše príbeh o hľadaní zlata i netradičná love story ma celkom zaujal. Ch. Lloyda v dobrej roli vidíme málokedy, ale tu mu to sombrero celkom seklo. Celkovo príjemná westernová komédia, ktorá navodí dobrú náladu i chuť ísť niekde kopať zlato. Asi skúsim šťastie a zájdem s krompáčom do Kremnice... 80%.(14.5.2013)

 • Gary
  ****

  Trestance Henry Moona (Jack) zachrání manželstvím od provazu Julia (Mary Stteburgenová), místní stará panna, která si myslí, že najde zlato v jejím rodinném zlatém dole a odjede do Philadelfie. S trestancem, kterého si vysvobodila jen proto, aby ji pomohl kopat, se však sblíží. Jenže může věřit rozenému zloději ? Líbilo se mi to víc, než pozdější Nicholsonova režie Dva Jakeové. Je to zábavné, příjemné a herci vypadají jako sehraná parta kamarádů. 80%(6.12.2007)

 • lamps
  ***

  Jack září, bere si celý film jen a jen pro sebe a zuby nehty zaplňuje každičkou skulinu v tom bláznivě naivním scénáři, jehož největší výhodou je ten obrovský nadhled a dobrá nálada, která z každého záběru přímo sálá. Spojit western, komedii a romantiku do jednoho díla, to chtělo hodně odvahy, a výsledný dojem je hodně specifický a nevyrovnaný. Jednou svižná podívaná plná trefného a úderného humoru, podruhé zase trochu rozvleklá taškařice o sbližování dvou naprosto odlišných lidí. Ve výsledku ovšem velmi příjemná a vtipná komedie, na které se sice podepisuje Nicholsonova režisérská nezkušenost, ale zároveň ji neskutečně obohacuje jeho herecké mistrovství...(14.8.2012)

 • Hapretor
  **

  Tenhle film má do dobrýho westernu daleko jak trepka k savci. Jen to prostředí ujde. Nicholsonovo šklebení, olizování, žvejkání, plivání a skákání spíš připomíná "Beana v cirkuse" než drsnýho pistolníka. Děj neni naštěstí zas tak nudnej (právě díky tomu šklebení), i když zápletka je poněkud jetá, až rádoby romantická. Kdybych neměl pro Nicholsona slabost jdu o dost níž, nejspíš až na odpad.(9.4.2011)

 • Shadwell
  **

  Jack si natáčení užil, ale zapomněl jaksi na film. Western demýtizoval skrz situační komiku, jako by si ani nevěřil na řádně vyklenutý drama. I když spíš než o důvěru v sama sebe a v schopnost vystavět kvalitní film bych řekl, že Jack prostě rád znevažuje vážný a tropí si šprýmy. Nezáměrně mu z toho vylezlo hodně specifický dílo, kde ta specifičnost plyne z jeho režisérských rezerv.(14.6.2008)

 • - Filmový debut herečky Mary Steenburgenové, pozdější držitelky Oscara. (džanik)

 • - V čase 1h 15m můžeme slyšet oblíbenou americkou skladbu „Beautiful Dreamer“ hranou na piáno a housle. (cheyene)