Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Desperát a bandita Henry Moon (Jack Nicholson) je polapen na útěku do Mexika. V městečku, kde je souzen dostane na výběr. Buď viset, nebo si vzít místní starou pannu Julii Tate (Mary Steenburgen), která potřebuje někoho na pomoc do svého zlatého dolu. Logicky se rozhodne pro druhou možnost v domnění, že manželku předělá ke svému obrazu. Ale brzy pochopí, že to nebude tak jednoduché a možná by bylo snazší utéct přímo z oprátky než z tohoto manželství, z něhož stejně nikdy žádná láska nevykvete. I když, kam čert nemůže, tam nastrčí bábu... (monolog)

(více)

Recenze (34)

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má do dobrýho westernu daleko jak trepka k savci. Jen to prostředí ujde. Nicholsonovo šklebení, olizování, žvejkání, plivání a skákání spíš připomíná "Beana v cirkuse" než drsnýho pistolníka. Děj neni naštěstí zas tak nudnej (právě díky tomu šklebení), i když zápletka je poněkud jetá, až rádoby romantická. Kdybych neměl pro Nicholsona slabost jdu o dost níž, nejspíš až na odpad. ()

Gary 

všechny recenze uživatele

Trestance Henry Moona (Jack) zachrání manželstvím od provazu Julia (Mary Stteburgenová), místní stará panna, která si myslí, že najde zlato v jejím rodinném zlatém dole a odjede do Philadelfie. S trestancem, kterého si vysvobodila jen proto, aby ji pomohl kopat, se však sblíží. Jenže může věřit rozenému zloději ? Líbilo se mi to víc, než pozdější Nicholsonova režie Dva Jakeové. Je to zábavné, příjemné a herci vypadají jako sehraná parta kamarádů. 80% ()

Reklama

Renfield 

všechny recenze uživatele

Nebýt selhání koně, ani by k těmto "námluvám na poslední chvíli" nedošlo. V první polovině těžko říct, jestli by pro Henryho nebyla lepší právě jeho starší vyvolená, co si ho vyvolila. Tahle část mi svým westernovým stylem s nádechem komedie sedla podstatně více než druhá, už spíše komicky romantická. To Jack Nicholson si jistě užil obě, před kamerou ještě více, než za ní. Hold, když se zavařují meruňky... 65% ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Poměrně povedené Nicholsonovo dílko, ve kterém dokazuje, že v něm dříme nadějný režisérský potenciál. Roli desperátského Moona na "posvatební převýchově"si ušil přímo na tělo a hraje výborně, stejně jako jeho skvělý objev - debutující Mary Steenburgen. Zábavný osobitý western s příjemnou kamerou. 70% ()

Brain-D 

všechny recenze uživatele

Začalo to velmi slibně a šlo jasně vidět, že si Jack Nicholson ušil roli přímo na tělo. Ale radoval jsem se předčasně. První polovina byla slušná, tak na 4*, ale druhá polovina byla mírně trapná a až moc ulítlá. Děj byl jen takový, že z necitelného bandity se stal bandita se srdcem a jinak to byla jen situační westernová komedie. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (4)

  • V čase 1h 15m můžeme slyšet oblíbenou americkou skladbu „Beautiful Dreamer“ hranou na piáno a housle. (cheyene)
  • Filmový debut herečky Mary Steenburgenové, pozdější držitelky Oscara. (džanik)
  • Když Henry (Jack Nicholson) jede na koni, aby chytil dostavník vezoucí Julii (Mary Steenburgen), kůň náhle ztrácí půdu pod nohama a je vidět pád. Scéna sice nebyla takto naplánována, ale ve filmu nakonec zůstala. Jack Nicholson ani kůň se nijak vážně nezranili. (ing.man)

Reklama

Reklama