poster

Utečeme na jih

 • anglický

  Goin' South

Komedie / Western

USA, 1978, 105 min

 • gogo76
  ****

  Pre mňa donedávna úplne neznámy western , na ktorý som natrafil úplnou náhodou v tv a nech by to bol akýkoľvek žáner, film s Nicholsonom sa jednoducho neodmieta. Navyše príbeh o hľadaní zlata i netradičná love story ma celkom zaujal. Ch. Lloyda v dobrej roli vidíme málokedy, ale tu mu to sombrero celkom seklo. Celkovo príjemná westernová komédia, ktorá navodí dobrú náladu i chuť ísť niekde kopať zlato. Asi skúsim šťastie a zájdem s krompáčom do Kremnice... 80%.(14.5.2013)

 • Brain-D
  ***

  Začalo to velmi slibně a šlo jasně vidět, že si Jack Nicholson ušil roli přímo na tělo. Ale radoval jsem se předčasně. První polovina byla slušná, tak na 4*, ale druhá polovina byla mírně trapná a až moc ulítlá. Děj byl jen takový, že z necitelného bandity se stal bandita se srdcem a jinak to byla jen situační westernová komedie.(4.7.2011)

 • lamps
  ***

  Jack září, bere si celý film jen a jen pro sebe a zuby nehty zaplňuje každičkou skulinu v tom bláznivě naivním scénáři, jehož největší výhodou je ten obrovský nadhled a dobrá nálada, která z každého záběru přímo sálá. Spojit western, komedii a romantiku do jednoho díla, to chtělo hodně odvahy, a výsledný dojem je hodně specifický a nevyrovnaný. Jednou svižná podívaná plná trefného a úderného humoru, podruhé zase trochu rozvleklá taškařice o sbližování dvou naprosto odlišných lidí. Ve výsledku ovšem velmi příjemná a vtipná komedie, na které se sice podepisuje Nicholsonova režisérská nezkušenost, ale zároveň ji neskutečně obohacuje jeho herecké mistrovství...(14.8.2012)

 • Kimon
  ***

  Průměrný western, průměrná komedie, ne nezábavné, ani otravné, .... prostě průměrné. Na hranici westernu a parodie. Děj poutavý natolik, aby udržel u obrazovky, ale ne poutavý natolik, že by se vám vryl do paměti natrvalo jako filmový zážitek roku či dokonce života. Prostě takové malé úsměvné "Obrácení Ferdyše Pištory" v obhroublém podání tak typickém Jacku Nicholsonovi ze sedmdesátých let.(3.4.2009)

 • peetriss
  ****

  Poměrně povedené Nicholsonovo dílko, ve kterém dokazuje, že v něm dříme nadějný režisérský potenciál. Roli desperátského Moona na "posvatební převýchově"si ušil přímo na tělo a hraje výborně, stejně jako jeho skvělý objev - debutující Mary Steenburgen. Zábavný osobitý western s příjemnou kamerou. 70%(25.7.2012)

 • - V čase 1h 15m můžeme slyšet oblíbenou americkou skladbu „Beautiful Dreamer“ hranou na piáno a housle. (cheyene)

 • - Filmový debut herečky Mary Steenburgenové, pozdější držitelky Oscara. (džanik)