swiss

Při závěrečné písni jsem si říkal, jak rychle tenhle díl utekl. Obávám se, že byl možná nejlepší z celé série i díky očekávané proměně. Ale ono to písní nekončí a přichází další nápověda. V tomhle dílu se toho na Lynchovy poměry vysvětluje poměrně hodně, takže se obávám dalšího zašmodrchání ve finále. Ale od toho Lynche, my bezduchá hovada, máme, ne? ()

fabecc1222

Další z velkých vrcholů třetí řady. Dochází zde k totiž onomu velkému momentu, na který všichni čekali, a to, že ten pravý a jediný Cooper je zpět na světě ("Já jsem FBI"). Opět následuje výborné propojeni vizuální a emoční stránky, tentokráte s takovým hlubokým osudovým podtextem ("Neodcházej - Musím"). Cílová stanice = Twin Peaks. K velkému finále nás ale čeká tolik otázek, že se z toho divákovi rozpadnout hlava... Linka okolo Audrey je asi snáze pochopitelná pro čtenáře knih, kde se tedy již dříve dozvíme, že Audrey je po závěru 2. série v komatu. Na to se dá navázat, že jí nejspíše Bob v Coooperově těle znásilnil, pač ("Sbohem, synu") a proto byl i mladej Horne takovej zmrd. Celá linka Audrey se tak nejspíš odehrává v její hlavě, a Charlie by tedy mohl být její doktor?! To je pro mě asi nejsnazší vysvětlení. Pochopitelně se nabízí mnoho otázek, co se stalo v závěru dílu... Zemřela / Probudila se??? ()

honajz2

A máme tu další skvělou epizodu, jehož hlavní událostí je to, že se nám Dale Cooper konečně probral z tranzu (a taky hláška I´m FBI.). Děj se taky celkem posunul a přibylo hned několik nových zvratů, včetně toho finálního, na který jsem civěl s otevřenou hubou. No, zbývají se dvě epizody, moje teorie o tom, co se stane zatím ještě nebyla potvrzena, ale ani vyvrácena, jenže objevují se tu jisté náznaky, že by to tak být mohlo. Nechci předbíhat, nějaký ucelený dojem a děj poskládám dohromady až v poslední epizodě, nebo v komentáři k celé sérii (jestli se mi ho bude chtít psát). Každopádně, zbývají už jen dvě epizody a jsem zvědavý, co na mě ještě čeká. Snad to bude mít aspoň částečně uzavřený konec. Dneska to je opět za 5*, ale za nejlepší epizodu třetí série Twin Peaks bych to fakt neoznačil. 5* ()

Mantegna

Tak z Dougieho se stal opět nepříjemný, posesivní starý Dale Cooper ze staré série TP . Všechno mající pod palcem a udávající všem rozkazy a formálně se tváříci jako kamarád, jak jsem to už rozebral detailně před třemi měsíci na diskuzi k TPR. Scéna přestřelky na ulici v autech potěšila i s hláškou: co to tu ku... mají za sousedy? 😊A Cooperovo I am the FBI. Zbytek jen obvyklý standard TPR. Fando 351 aliaz Krokove nedotkne, vzdálenost mojí intelektuální úrovně tomu brání, abych se dotýkal s pablbem tvých rozměrů.😂🤣😁😆😁😃😀😉😉😛 Celé TPR těží svoji kvalitu u pětihvězdičkářů jen z pomrkávání a z odvolování na staré TP, a to jen ukazuje na ubohost a vyčpělost této pětihvězdičkářské pakomunity.🙈🙊Také by bylo záhodno zde uvést jména popřípadě multy místních, ustrašených, zbabělých zmrdů, kteří se mi v seriózní diskuzi nejsou schopni postavit, tak se jako správná sebranka dají dohromady a zákeřně se postarají o můj ban, aby mohli dál šířit své triviality na hlavní diskuzi. Takže jedná se o L.O.U.S.E o obvzláště vylízaného Krokova aliaz fanda 351 / neplést si nick fanda s přátelstvím je to vygumovaný, nepříjemný ocas bez jediného nápadu / a vsadím boty, že prodavač pseudopojmů Bluntman si také přisadil. Teď už hlavní diskuzi čeká jen hovadská oslava bezduchých pětihvězdičkářů s vkusem a soudností prašivého dobytka.🐂🐄🐂🐄🐃🐃🐂🐖🐖🐖🐖🐖🐖Dokonce i pták Waldo se obrací v hrobě z té blbosti zvané Twin Peaks Return.⚰️⚰️⚰️ ()

Yarwen

Všichni jsme na to spoustu dílů čekali a konečně je to tady, náš Cooper se vrátil. A dokonce to vypadá, že zůstane se svou stávající rodinkou, ostatně Naomi Watts je ve své roli kouzelná a domnívám se, že její herecký výkon patří v této řadě k tomu nejlepšímu. Na závěr mě dostal tanec Audrey, to jsem nečekal, okamžitě jsem si vzpomněl, jak v jednom z první dílů tančí mladá Audrey na stejnou hudbu v Double R. No nic, přichází závěrečné rozuzlení, pojďme do toho... ()