Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Beliel

Téma velmi zajímavé a určitě by bylo i koukatelné kdyby nebylo natočeno tímto způsobem. Nápad za deset a realizace za jedna. Průměr 5, tedy tři hvězdy? Ani omylem! Dvě a více o tom nepřemýšlet. ()

dead.meat

takový film by již dnes nemohl být natočen, ale jako připomínka starých časů, kdy cikáni ještě nebyli zcela integrováni, kradli, obchodovali s lidským masem a páchali jiné nepravosti to poslouží. ()

diZAXter

do dneška nevím jestli to je parodie na akční filmy z USA nebo to bylo míněno vážně. Krampol jako akční hrdina, LOL. ()

PavelKral odpad!

Cokoliv hnusného napsat, je odměnou pro tento film... ODPAD není to správné hodnocení... Ještě za tím je STOKA 0/***** ()

andydufrsn odpad!

Porevoluční pokus o akční thriller vyznívá dost nijak, mizernej příběh, toporní herci a trapné pokusy o erotično. Prostě slabota ()

v.pohode

New Yorku a Libni zdaleka se vyhni... Jako film fakt peklo, ale když si člověk uvědomí tu dobu, nabušenýho hláškujícího Krampola s Vaculíkem tak musí každýmu pamětníkovi devadesátek srdce zaplesat. Na celkovou filmovou bídu jinak super hudba. Ááách ty devadesátky !!! Tři hvězdy jen za tu hudbu a hlavně tu dobu. ()

Elam

Ten film je tak blbej, až je zábavnej. Ale musím uznat, že to má skvělou devadesátkovou atmošku, podkreslenou zajímavou muzikou Ondřeje Soukupa. A cameo v podání I. Jonáka jen dokazuje, jaká divočina to tehdá byla... ()

GrooteLulu

..pro mě osobně, výpověd doby po revoluci, kdy se teprve s odstupem pár let objevily první bermudy na burzách a obyčejný člověk byl ten poslední, kterému se dostalo osvícení a pochopení, kde jsme se to octli (pokud jste tedy nebyli duchovně zaměření a jiná cesta než ospravedlňující duchovní, nebyla pro vaši rodinu ani přípustná - ale to nebyl můj případ)... poprvé viděno v 90. letech jako malej kluk, ale to mě ještě nebralo, snad to i nechápal, coby "hocha z Rychlých šípů" a jako mimopražského to totálně minulo viaduktovým obloukem do té o dekádu zpožděnější doby, než jsem dospěl do puberty a musel chtě nechtě projít zrcadlem, jako Alenka, při cestě na vlakové nádraží a zpět a snažit se nezastavovat na žádné zvolání a radši ani nic nevidět a utíííkááát domůůů a být rád za uštědřený život... ()

Pimburger

Za mě naprosto geniální film, který by dneska nemohl vzniknout. Všichni se posmívají Jiřímu Krampolovi v roli soukromého detektiva, ale já si v tý roli nedokážu představit nikoho jinýho. Hlášky typu "Kozy? Ty jsi nechala doma." nebo "New Yorku a Libni, z daleka se vyhni." se staly legendou a Fuko patří k nejvýraznějším postavám československé kinematografie, aniž by v celym filmu řekl souvislou větu. I já samozřejmě uznávám zcela absurdní a špatně natočenou závěrečnou přestřelku, která vůbec nedávala smysl, ale zbytek mi přijde geniální a scény z parkoviště v Rudný mi přijdou naprosto skvělý a jako z nějakýho dokumentu. Hned to vyvolalo vzpomínky na Bony a klid a na chvíli to skutečně dalo nahlédnout do zvláštního polosvěta zahraničních kamioňáků a domácích šlapek, které v devadesátkách stály klidně v patnáctikilometrovym úseku od hranice jedna vedle druhý, což musí potvrdit každý, kdo bydlel v pohraničí. Ten film má svoje mouchy, ale oproti jiným srajdám by tu měl mít vystřeleno aspoň 80%, a tak dávám plnou palbu, abych ty negativní hodnocení alespoň trošku kompenzoval... ()

leafroller

Překvapivě drsný a hlavně nadmíru realistický pohled na počátky podnikání v Česku po roce 1989. Drsné pravdy na vás jen prší a nebýt té naprosto neschopné a vzhledově nepříjemné "Američanky", bylo by mé hodnocení vyšší. I tohle je tvář naší nové svobody. ()