Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Sandiego

Mé hodnocení sice zcela neodpovídá kvalitě díla, ale na druhou stranu, vypovídá nějaký porevoluční film lépe o době svého vzniku, o té vyšinutosti, do které se celkově naše společnost přechodně dostala? A nejde ani tak o notně nadsazený a žánrově posunutý obsah, ale především o samotný přístup autorů k problematice. Film má sice své nepopíratelné vzory, na druhou stranu je sympatická snaha vyjádřit se k otázkám dne, nesnažit se o světovost, když síly tvůrců evidentně nestačily. Jako béčkový film se všemi náležitostmi lze Nahotu přijmout - navíc ji neschází dynamika, její naivita přispívá k zábavnosti, nevídaný zápal drží film při životě. Přidanou hodnotou je určitě dobový odstup, jimž film jen získává na zajímavosti až neuvěřitelnosti. Nedivím se, že se televize zdráhají Nahotu odvysílat - je to ve všech stránkách naprosto nekorektní film - ve vztahu k romské menšině, v morálním nastavení hlavních figur, sadistickému řešení situací. To co v divokých devadesátkách hravě prošlo by v dnešní citlivé době způsobilo určitě vlnu nesouhlasu. V dějinách našeho filmu Nahota má své nepopíratelné a neopakovatelné místo, už proto ji přímo nezatracuji. Když navíc srovnám utrpení u Fialek, Soukupovských a sobotovských výplodů dobové kinematografie, tak tohle je přece jen pro mě vyšší liga. ()

PKD

Tohle je Cčkový úlet,jasný? A nejspíše taky pro mnoho lidí,quilty pleasure,které rozhodně nedělá ostudu takovým q.p.zásadním filmům,jako např.Cyborg atd. Pokud ho ale začnete brát vážně,skončíte pravděpodobně na psychiatrii.:) ()

Redlum

Skvela parodie na americke akcni filmy - bohuzel Vit Olmer to myslel vazne. Krom standardni dynamicke hudby Ondreje Soukupa a sprostych dialogu je to film o nicem... ()

Vojcl

Je to tak 2 a půl... Na jedné straně velice ojedinělý projekt v historii české kinematografie s výtečnou hudbou a na české poměry velkým množstvím akčních scén, avšak se silně nedotaženým scénářem, chatrnými hereckými výkony a hrozně špatnou kamerou... Panu Olmerovi rozhodně nemůžeme upřít snahu, že snad jako jediný český tvůrce se snaží natočit něco nového a originálního, ovšem jako režisér většinou selže na celé čáře a jeho jinak dobré nápady vyšumí do prázdna... ()

blackrain

První film, který jsme prohnali videem. Pokus o akční film na český způsob.V hlavní roli Vaculík a Krampol. Zas tak moc mě to nenadchlo. ()

kaylin

Co do kvalit filmových je to strašné, ale nějaké ty myšlenky zde jsou. Když se člověk podívá na současnou společnost, on tu nebude až takový rozdíl. Obchod s bílým masem tu funguje stejně dobře jako rasismus, a teď nemyslím jen rasismus bílých vůči Romům, ale i naopak. Obraz je strašně tmavý, opravdu to není hezké na pokoukání, ale třeba taková hudební stránka docela zaujme. Navíc je to celkem odvážné, což už se taky tolik nevidí. ()

Dr. Hawkeye odpad!

Tak tady jsem opravdu dost dlouho váhal, zda dát pět hvězdiček nebo odpad. Záleží na tom, jak to bereme. Jako geniální obraz divokého kapitalismu počátku 90. let a sociální sondu do problematiky rasové nenávisti a vzmáhající ho se pornoprůmyslu (být to točeno o pár let později, jistě by si tam zahrál Robert Rosenberg), nebo jako bizarní pokus o akční film, kde Jiří X. Doležal s Josefem Klímou pokuřují na chodbě redakce marihuanu, bývalý policajt Jirka Krampol má podivnou náklonnost k ježkům (jako zvířatům, nikoliv účesům), cikán milující výfuky (doslova), Ivan Jonák jako mafiánský bos a do toho všeho roztomile vyjukaná a zcela mimózní Karla Triska... opravdu, bizarnější filmový zážitek, aby člověk pohledal... ()

Rakosnicek77

Tohle bylo tak děsivě blbé, až to bylo na tu dobu zajímavé. Ivan Jonák ještě jako boss, přitroublej Vaculík a drsňák Krampol, drsnej tak maximálně jak 3 šmirgl :-) Tupý děj, nelogické zvraty, ale atraktivní to bylo, lačný porevoluční divák bažil po akci, mafii, prostituci a tomu všemu co on sám nikdy mít nemohl... ()

raimi

"Pamatuj si Nancy - New Yorku a Libni, zdaleka se vyhniI!" Tenhle film, to je fenomenální pomník divokým porevolučním devadesátkám. ()

topi

Nahota na prodej je svým způsobem kultovní film. Jednak tím, že vznikal v porevoluční době, kdy se rozjížděl organizovaný zločin s bílým masem a pornokazetami, jehož součástí je i cigánský gang v tomto filmu. Dále nezapomenutelné hlášky a postavy, jako například cigán Fuko, který rád klátívá výfuky od aut :D. V době natáčení snímku se tradovalo, že bitka mezi romy a skíny se zvrhla a během scény rvačka vypukla natvrdo a štáb nezadržel její klidný průběh :D. Já k filmu přistupuji s rezervou a snahu natočit akční snímek oceňuji. Příběh má rázný spád, k čemuž přispívá i dynamická hudba Ondřeje Soukupa, která ve filmu plní důležitou funkci, podobně jako v dřívějším, žánrově podobném Olmerově počinu Bony a klid. Pamatuju si, že na učňáku jsme sjížděli skinheadskou kapelu Braník, kde byl úryvek z filmu, zrovna když skíni řvou "Černý svině, černý svině!!":D. Pro mě je Nahota na prodej ukázkou své doby se vším všudy a proto si rád u jejího shlédnutí zavzpomínám. Musím ještě zmínit roli mafiána, kterého ztvárnil kontroverzní podnikatel Ivan Jonák, v podstatě hrající sám sebe a roli Nancy, kterou si zahrála Karla Třísková, jež jakoby tatíkovi vypadla z oka. Mazec, ty geny jak fungují! ()

swed

(Nebo 5*). Neskutečně vtipné záležitost. Prakticky každá scéna posouvá laťku debility do nadpozemských výšin. Musí se vidět!. ()

FilmFan24

Tak to dopadne vždycky, když máte dlouhý půst a najednou se přežerete! To prostě nejde míchat jablka z hruškama , třešně s mlékem a vším možným...Z toho nemůže být nic jiného, než sračka! ()

salalala

Ukrutný film, který se postupem doby stal kultem. V roce 1993 nikdo nevěděl, jak se mají točit akční filmy, takže se Olmer a spol. nechali inspirovat béčkovými (a nižšími) kategoriemi amerických filmů a stvořili tohle. Jediný Krampol pochopil, jak tu roli hrát a nebral ji vůbec vážně a má tu tedy nehorázné hlášky ("Ty vole, máš Sorbonu, ne? Z Valdic" - "Hovno, vysoká škola SNB"; bitka v hospodě, cikán: "Co je, gážo?" Krampol: "Nic, gážo."), ani ten Vaculík tu nevypadá nejhůř. Akorát ta Kája Třísková je úplně tragická, neumí hrát ani mluvit. Bravurní bitky, kde všichni čekají, až na ně někdo vyskočí nebo jim dá po hubě. V neposlední řadě je tenhle film úžasně politicky nekorektní a divím se, že se dostal do kin. Dneska by to neprošlo. No a Jonák jako šéf mafie? To je třešnička na dortu. Česká pornodetektivka s trapným scénářem je kultovní a určitě stojí za to ji vidět. Bohužel to tvůrci mysleli zcela vážně. Divoký východ v Praze. 10% ()

vegetol.mp

Geniální exploatační nářez, který v české kinematografii hned tak něco nepřekoná. Životní role Jirky Krampola a skvělá hudba Ondřeje Soukupa. Hodnocení to má mizerný, ale komu to vadí, když je to taková skvělá zábava? ()

kajas

Porevoluční WTF klasika plná přehrávání, šílené hudby, nechtěně humorných scén, rasismu a špatného porna. Člověk si aspoň udělá obrázek o tom, co se tady po pádu komunismu mohlo točit. ()

Tygrys

Hrozná kravina, která může zaujmout námětem, ale při sledování téměř unudí k smrti. 0,5* z nostalgie a 0,5* za Fuka :) ()

maverick10

Hustoles!!! Vit Olmer - cim je starsi tim vic blbne. Snazi se nam tu na stara kolena natocit hollywoodske akcni becko po cesku. Jirka Krampol tu pri svych velmi mrstnych pohybovych kreacich navozuje zachvaty smichu - akcni sceny pripominaji grotesku s Chaplinem, velmi nepresvedcivy pribeh ve velmi prapodivnem strihu, mi pripomina Alenku v risi divu no a na zaver hudba - tady kdyby to slysela cernosska etnika v Brooklynu, nechala by se dobrovolne zapsat do baletu. ()

BoredSeal

Nepřipojuji se k laciné hate-mánii proti čemukoliv, co natočil Olmer po revoluci. Nahota na prodej je sice béčko a nad něčím se lze pousmát, ale i po letech je přítomna výpovědní hodnota o tehdejší společnosti (tedy předpokládám to, co měl asi scénárista Klíma v úmyslu). Divoká raná 90. léta s pochybnými privatizacemi komunismem zdevastovaných zámku, mafie, prostituce, cikáni, skinheadi, příšerná česká strava v bufetech, příchod porna, korupce tisku, kontrast udivené Američanky s klasickými českými poměry - na tohle všechno v tomhle exploitation skvostu narazíte a ta pobavující pointa s pohřešovanou holkou je k nezaplacení. Co se týče ústřední trojky, vychází z ní nejlíp přirozený Krampol, Vaculík je tak nějak obyč a Třísková je se svým žvatláním a nudným hereckým projevem na zabití. Pobaví cameo Romana Skamene. Za zmínku stojí absurdní soundtrack, kde interpreti v čele s Lucií Bílou žvatlají pseudoanglické nesmysly, předpokládám, že to byl záměr. :) Tahle možná lehce přehnaná pohlednice z temného období postkomunismu si tři až čtyři hvězdy zaslouží. ()