Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

husokachna

Nechci kazit mládež, ale musím doporučit před sledováním konzumaci lehkých drog. S jejich pomocí je to ukrutná taškařice. Vít Olmer bral určitě na počátku devadesátých let drogy tvrdé a proto se to za střízliva sledovat nedá. Jedna hvězdička je za Fuka a za Jonáka. ()

Gulde

Vzhledem k hodnocení tady docela podceňovaný film. Film docela dobře vystihuje jak to chodilo tenkrát, a jak to chodí i dnes. Hlavně nerozumím tomu, jak to tu každý přirovnává k lacinné napodobenině amerických akčních filmů. Co to má být? Hodnoťte film jako takový, ne jaký je oproti tomu či kterému filmu, proboha... ()

waits

Vlastne si tu atmosferu doby, kdy staly prostitutky vsude, kam se clovek podival (centrum Prahy, Teplic, Usti, Plzne, Brna..), kdy se clovek neznaly (uz tenkrat) postupujici korektnosti mluvy setkaval s pohorslivymi pohledy zahranicnich prichozich a kdy byli Jonaci hvezdami spolecnosti, pamatuju dost podobne tak, jak to film ukazuje (az na ty samopaly, samozrejme). Z pohledu zpet se mi nezda filmove jako takovej prusvih, Olmer se propadl do podivínství až později (zvedl jsem dokonce hodnoceni), Olmeruv pohled je zvlastne pokrouceny, radoby americky a na dnesni pomery neprijatelne a agresivne vulgarni.i I presto je zajimavy, minimalne jako unikátní vypoved doby. PS pokud jde o rasisticke komenty, nektere francouzske nebo britske filmy te doby nebyly lepsi, to jen pro vysvetleni milenialum.. ()

Vesecký

Vít Olmer se po roce 1989 pokusil o film jako vystřižený z Hollywoodu. Tak ten masakr ve zruinovaném zámku si mohli tvůrci odpustit nebo vyřešit jinak, strašně to připomínalo primitivní hollywoodskou produkci. Hlavně že se vyřádili a nějak zaměstnali pyrotechici a kaskadéři, filmy s těmito efekty já rozhodně nemusím. Aby si mohla v českém filmu zahrát slečna Třísková, tak se tam zamontovala stážistka z USA, z filmu nebylo patrné, na jakou stáž přijela, pravděpodobně ukázat, jak se drtí česká mafie. Vlastně se jednalo o dvě mafie - jednu tu nižší - romskou, nad níž stojí bossové v čele se samotným a proslulým Ivanem Jonákem. Krampol byl zcela nezranitelný, vždycky Vaculíka vytáhl z kaše. Do konce filmu jsem doufal, že Vaculík skončí aspoň jako v Lásce z pasáže... ()

Bozvav

Byla to doba dobrodružná a žádala si své. Byť mám neodbytný pocit, že tolik toho zas nechtěla.... Když jsem to viděla poprvé co by adolescent, tak bych dala možná i za dva. Teď nedávno jsem zhlédla z nostalgie (jsem fakt masochistka) a dám jednu. za hudbu a z dobré vůle. ()

Yarwen

Syrové, místy krapet přitažené za vlasy, ale z hlediska ukázky cikánského prostředí pořád reálnější, než se nám snaží podstrčit cenzurovaná Česká televize a další "politicky korektní" média Evropské unie. Za mě vydařený film a lepší tři hvězdy, jen přemýšlím, zda by si někdo v dnešní době (2018) ještě troufl natočit něco podobného - v době, kdy spisovné slovo Cikán je již bráno jako něco nepatřičného, téměř rasistického, jakoby změna názvu či jména dokázala změnit i samotnou podstatu věci nebo člověka. ()

#47

Zdejší kritika je v podstatě oprávněná, přesto ten černý rating moc nechápu. Ano bitky prostě češi snad nikdy věrohodně nezahrají...ale pouliční řežba mezi skinheady a romy v ulicích cikánského gheta přesto stála za to. Krampol se vám zdá na akčního hrdinu v 55 letech starý...a co takový Connery nebo Bronson...ti taky v tomhle věku patřili do starého železa? Bývalý milionář a současný trestanec Jonák tady má roli tak malou, že snad ani nemůže nikoho provokovat, navíc byl i předabován, Kája Třísková je se svojí čecho-angličtinou možná pro někoho trapná, pro mě byla roztomilá. Film vznikl brzy po revoluci, takže se ještě tvůrci nemuseli bát ukázat romskou menšinu v plné své kráse...v dnešní pozitivním rasismem prošpikované filmové tvorbě by to asi Olmerovi jen tak neprošlo. Pokud jde o hudbu...je to opravdu svěží a dynamický nářez a jednoznačné pozitivum, jak Krampol tak Vaculík sem tam utrousí i nějakou vtipnou hlášku a mám-li to hodnotit jako akční detektivku...no proč ne...pro mě je to docela úspěšné navázání na Bony Klid, které celkem drsně ukazuje jak se nám ta republika po pádu socialismu změnila. ()

Kolssteyn

"Dámy a pánové, ...zámeček v Jevanovicích. V 60tých letech přešel do vlastnictví státního statku Vítězný únor. A podle toho dnes taky vypadá." Spíše podprůměrná kamera a špatná choreografie bojových scén - zato již po "Olmerovsku" dobrý výběr hudby a nádherná autenticita přelomu 80/90. let! ()

MickeyStuma odpad!

Po pádu komunismu byli všichni do všeho hr a chtěli být světoví. Nejinak to bylo i u filmu a tak se nelze divit, že někoho napadlo natočit akční ryze český film. Bez zkušeností, bez ambicí, bez patřičného surrealismu. A tak se stalo. Publicista Josef Klíma se pustil do scénáře dle svých reportáží. Česká porevoluční džungle ve světě zločinu je tu zachycena ve všech směrech a odvětvích. A překvapením je, jak málo se od té doby změnilo. Jiří Krampol coby akční postava tu byl výborný. Neznám lepšího, či vhodnějšího herce. Jeho rvačky by však potřebovali hlubší choreografii. Lukáš Vaculík se vtom neskutečně plácal a Karla Tříska tu byla doslova omylem. Tvůrci se snažili do příběhu nacpat vše co se dalo a tak se celá dějová linka rozpadá a rapidně ztrácí na logice. Scény do sebe nezapadají a vypadají jako sled scének. Neustálé filozofování Vaculíka s Třískovou zavání až s trapností, i když témata byli aktuální, ale to si mohli nechat do nějakého dokumentu. Vzhledem k tomu, že je to do dnešních dob jediný pokus o akční žánr, jedná se takříc o filmovou raritu. Plánovalo se sice volné pokračování pod názvem -Smrt na prodej-, ale nikdy realizace nebyla. Těžko říci která moc zasáhla. Fiasko Nahoty? Nedostatek financí? Nebo snad přímo mafie? Každopádně je to asi dobře. Máme tak jeden céčkový snímek srovnatelný s tvorbou amerického studia Asylum. ()

helloween93

Jasně, je to blbost, ale docela to vystihuje tu porevoluční dobu, kdy byl každý druhý těžký byznysman. Pár dobrých hlášek Krampola a Vaculíka. Ještě se mi líbila účast Skamene jako bývalého veksláka, nyní "uměleckého podnikatele". Jonák jako boss vypadal docela prkenně. 2* ()

strikeman

Kultovní a dnes už téměř zapomenutý portrét doby s výrazným soundtrackem - Nahota na prodej, aneb "Tenkrát na východě" :-D 70% ()

Besyn

Rádobydrsný Jiřík Krampol,občan romské narodnosti šukající výfuk od auta,skinheadi mlátící se s občany romské národnosti atd,atd.Jako kriminální drama je to hrůza,ale jako komedie je to docela dobré. ()

Kakho-oto

Nejedná se o žádný zázrak a po filmařské stránce už vůbec ne. Ale 25 % tomuto filmu je strašně málo. Samotné akční scény jsou až na bitku skinheads a Cikánů dost špatně natočeny. Krampol, Vaculík a Třísková přehrávají, ale taky docela baví. Hudba od Soukupa je šitá přímo na míry filmu.Syrovost příběhu a žádné nepřikrašlování situace u nás na začátku 90. let jsou opravdu vzácným jevem v naší kinematografii. Buď točíme hořkosladké filmy, komerční komedie nebo filmy kritizující komunistickou minulost případně nacisty - nic proti, ale natáčení filmů zobrazujících stinné stránky současné doby bez retušování jsou také potřeba. Tím dávám najevo, že jsou mně blízké názory těchto uživatelů: choze, Isherwood, Ivoshek, sinp, cariada, EdaS k tomuto filmu. Opravdové shity od Olmera následovaly po natočení Nahoty na prodej. ()