Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

chucky

Z tohoto mě utkvěla v paměti pouze jedna památná věta pronesená jedním Cikánem (pardon Rómem) - Nech nás na pokoji ty pý.. nebo to odneseš ty i ta tvoje k.... ()

_Irbe_

Jirka Krampol ve své roli "Jak by asi dopad Libor z Pitavala z velkého města" po revoluci. Objedná si partu tvrdých skinů, aby šli vymlátit cikánské sídliště. A taky se tak stane! Jak už někdo napsal, tohle je skvělý pomník doby. Opravdu si nedokážů představit, že dneska by bylo možné něco podobného natočit a dostat do kin. ()

rodier

Opet demence CSFD. Jak tenhle skvelej film mohl dostat 26%? Skvele refletkuje polistopadovy deni. Zatim jsem nevidel lepsi detektivu (ceskou). Olmer by mel natocit dalsi film ala bony nebo tohle. ()

Elsinor

Trefnější film o devadesátkách a éře divokého kapitalismu u nás natočen nebyl. Možná ještě Bartoňovo Hořké léto, ale to je kvůli sebekritickému zásahu autora (všechny kopie spálit...) ke škodě všech filmových masochistů nedostupné. "Aspoň", že tedy máme Nahotu na prodej! Na jednu stranu jednoznačný odpad, na druhou... Jako nechtěná exploatační komedie o budování demokracie v Česku skoro dokonalé. Taky je to nebývalá kolekce figurek: dýchavičný Krampol baví v roli akčního hrdiny, Lukáš Vaculík jako zidealizovaný obraz hlídacího psa demokracie (Klímovo sexy druhé já), Kája Třísková, která svůj "amerikánský" přízvuk úžasně "hraje"... No a obsazení jednoho z šéfů podsvětí Ivana Jonáka, později bručícícho za přípravu vraždy manželky, do role kmotra... Trefa. Stejně tak ty kašírované rvačky, výbuchy, vtipně naivní scénář, rybí prsty, cikáni, skini, ojetá auta, prostituce, AIDS, kraťasy, konfekční bílé obleky, mladý Jirka Pomeje, porno na VHS... S každou další projekcí u mě tenhle skanzen roste. Totální guilty pleasure! ()

Trinculo odpad!

Toto je výběr. Ale je tu všechno, mafiáni (dokonce i ti praví), pouliční bitky, krev, střílení, porno ... hodně trapný pokus o český akční film ... skončilo to jako pomník doby a poněkud drsná komedie bez záměru být komedií. Navíc z tohodle filmu, tak trochu teče rasismus jak voda z napité houby. ()

aranek

Nezešílel jsem, dvě ze tří hvězdiček si film zaslouží proto, že dnes by už nemohl či dokonce nesměl vzniknout. Kronika let devadesátých. ()

dzejnyka odpad!

Takmer smrtiaci mix brutálnej nudy, nemého úžasu, empatickej hanby a nekontrolovateľného smiechu priniesol tomuto snímku ocenenie "druhý najhorší film môjho života". (Prvá priečka patrí zlátanine Car Wash, o ktorej dodnes netuším, o čom vlastne bola, a strach mi nedovolí sa to dozvedieť ani v budúcnosti). Inak sme sa na tom v rodinnom kruhu celkom dobre pobavili, len nám v soundtracku pri tom cigánsko-skínskom laškovaní chýbal podmaz od Orlíku - "jó to byla bitka". Tým by bola humorná stránka filmu vyšperkovaná na max. Ale aj tak mooooc slušný atak na výdrž - nejaká neviditeľná sila mi to nedovolila vypnúť (zrejme v snahe natiahnuť čas počas vnútornej dilemy, či ozaj vidím to, čo vidím a či ozaj mohol niekto niečo také natočiť). Za pomoci niekoľkých fliaš vína sme to heroicky dopozerali s konštatovaním "No a potom aby človek nepil". P.S. Nabudúce zvolím iný komediálny žáner a radšej si pozriem inštalatérske porno zo zlatého fondu kinematografie Nemeckej demokratickej republiky. Zasvätení vedia, že to je tiež slušný nářez, ale vždy lepšie ako action hero Jirka K. ()

EddieIron odpad!

Neuvěřitelná pitomost,která budí smích tam,kde tvůrci zřejmě předpokládali napětí.Přitom je to škoda,Krampolovi by podobný týpek rozhodně seděl,jenže by okolo sebe nesměl mít to,co tam má.Všichni ostatní jsou totiž absolutně příšerní!A scénář ?Odložit na veřejné toalety! ()

endrix

Nebyl bych vůči tomuto filmu tak přísný. Akční thrillery jsou u nás pole téměř neorané a zkusit se to muselo. Jistě, je to směšné, je to přehnané, ale bavil jsem se. A když dávám jiným jasným béčkům několik hvězdiček, proč bych je nedal i tady? Protože známe reálie a o to absurdnější nám to přijde? To by bylo trochu nefér. ()

Delmondo

Pět hvězd filmu co by si zasloužil odpad, ale já nemůžu jinak, když jsem se tak královsky bavil. Vít Olmer a spol. se evidentně snažili natočit výmluvný polodokument ukazující polistopadové období reálně s příměsí divácky přitažlivější akcí. Jejich zarytost ovšem způsobila, že se z filmu stala sebeparodická akční komedie. Geniální plakát filmu mluví za vše. Co na mě vylítlo z filmu jsem ale nečekal. Vagabund Lukáš Vaculík si našel novýho kamaráda do deště a to nahláškovanýho, zdrsnělýho Krampiče v životní roli, kterej mlátí cigoše s vervou člena dělnické strany a dělá kopačky ve stylu Chucka Norrise. Mladá Třísková zas kecá ty rádoby intelektuální žvásty z Ameriky. No co tu máme dál, je toho ještě spousta. Cigoš Fuko šukající výfuky u aut a řezající neposlušný šlapky, J.X. Doležal hulící trávu s Josefem Klímou, bitka skinů s cikánama, Ivan Jonák jako nějakej "kontroverzní podnikatel", Skamene makající v bordelu a jeho vzpomínka na vekslácký časy, cigoši co točej BDSM porno, Pomeják stílící z bazuky a na záver mohutná přestřelka cigošů a mafiánů. To vše za doprovodu vysoce kvalitní hudby Ondry Soukupa a řevu Lucie Bílé. Můj guilty pleasure na který nedám dopustit. "CO JE GÁDŽO?" - "NIC GÁDŽO!" ()

zigy

Svědectví o počátcích divokého kapitalismu v Čechách. Trochu rasistické. Film moc kvalit nepobral, hlavně scénář je poněkud slabý a hudba otřesná, nicméně zhlédnout se to dá, zejména pokud chcete vidět Jirku Krampola, jak si hraje na Belmonda. Závěrečnou řežbu se samopaly musel myslet Olmer jako parodii, to jinak není možné. ()

vooddoo

Tak tohle bylo hodně zlé. Z filmu čpí celou dobu naprostý amaterismus - u "akčních" scén - hlavně jak tam začal Krampol levou zadní všechny kosit ve stylu Chucka Norrise. Postava Nancy hrozně zahraná - hlavně ten přízvuk. Co se mi líbilo, bylo kritizování romské mentality - ale na druhou stranu tu jsou scény se skinheady, které jsou opět k smíchu. Pole mého ani režisér pořádně nevěděl, jak to má natočit, tak skáče z jednoho stylu do druhého, ale bohužel jsou všechny špatné. Pánské osazenstvo určitě alespoň potěšilo těch pár celkem pěkných nahých záběrů. Na tento film se určitě už znovu nepodívám a tu druhou hvězdu tam ždímu z milosti. ()

Karbos

Na tomhle filmu je super vidět jak nám doba pokročila, za pár let už se to ani nebude moct vysílat :) *** za 90-tkovou svobodu projevu :) *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Emperor1

Tahle doba, kterou si pamatuju sotva jako adolescent, dovolovala vše, tedy i točit debilní filmy. Stylem natáčení to navazuje na filmy z osmdesátek (čest výjimkám), porevoluční euforie tomu dala větší švunk a rádoby akční rozměr. Přitom už na první pohled je to vidlácká prasárna, až se nechce věřit, že to natočil někdo, kdo má za sebou výčet relativně dobrých filmů (na tu dobu, no). A ještě si tam pozvat Jonáka, to chce silný žaludek. Bod za Krampolovo laškovné "Nehmen Sie Brille ab". ()