Playgirls II

Komedie / Erotický

Česko, 1995, 73 min

• Rakosnicek77

Snaha a pokus natočit divácky atraktivní formát v době, kdy po něm byl v Čechách hlad, navíc nekvaliním VHSkám docházel dech a v Čechách se nic podobného v tu dobu netočilo. Hrůza a trapnost, obcující Moravec do té doby známý spíše z rolí pohádkových králů, případně snídaňový moderátor Boura v roli gigola, to jsem nedokázal rozdýchat a tuhle dvoudílnou hrůzu okamžitě odstřelil do odpadních stok!(2.12.2014)

• Colonist

Nejhorší film na CSFD? A zrovna v televizi? To jsem prostě musel vidět, jinak bych o tuto slátaninu vážně nikdy nezavadil. No nakonec mi stačilo pouhých 30 minut, kdy jsem si uvědomil, že to není ani komedie, ani erotika, a po instruktáži "jak postavit šulína" jsem to vypnul a zachránil si tak duševní zdraví, protože takový "skvost" se opravdu nevidí...(29.12.2007)

• Kariya

Než zrátcet cenných 73 minut života, co raději trochu vzdělávání? Polarografie patří mezi elektrochemické analytické metody. Za její objev dostal Čech Jaroslav Heyrovský roku 1959 Nobelovu cenu za chemii. Slouží k určování přítomnosti (kvality) a koncentrace (kvantity) redukovatelných nebo oxidovatelných neznámých látek v roztoku. Princip spočívá ve vyhodnocování závislosti elektrického proudu na napětí na dvojici elektrod, které jsou ponořené do roztoku, v němž probíhá elektrolýza. Závislosti mají tvar vln, jejichž poloha charakterizuje jednotlivé druhy látek. Z velikosti nárůstu proudu lze určit koncentraci příslušné látky. Jako pracovní elektroda slouží rtuťová kapajicí elektroda. Na povrchu kapky rtuti se vytvoří elektrická dvojvrstva. Při zvyšování potenciálu mezi anodou a katodou dojde k vyloučení příslušných iontů na katodě a tím k nárůstu proudu. Proud je omezen množstvím iontů v roztoku. Jakmile se množství vylučujících se iontů rovná počtu přicházejících iontů z roztoku, proud přestane růst. Hodnota středu nárůstu polarizační křivky je charakteristická pro danou látku. Do roztoku se přidává základní (indiferentní) elektrolyt, např. kyselina, aby se vodivost roztoku zvýšila. Dále se přidává povrchově aktivní látka - typicky želatina, jejímž úkolem je zabránit vzniku maxima na začátku polarografické vlny. Důležité je i probublávání vzorku v polarografické nádobce inertním plynem kvůli odstranění kyslíku, který vytváří na polarogramu protáhlé vlny a znehodnocuje záznam. To už je zajímavější než Playgirls 2, ne? P.S. Přístroj založený na polarografické metodě se nazývá polarograf. Jeho tři základní části tvoří zdroj, zapisovač a ovladač rtuťové kapající elektrody.(16.11.2015)

• Jello Biafra

Vít Olmer je v českej kinematografii jeden z režisérov, ktorý dokázal že filmové dno sa dá prepadať nižšie a nižšie. Po otrasnom béčkovom prvom diely totiž vychrstol na plátna kín ďalšie pokračovanie, ktoré nezostalo prvému dielu nič dlžné. Pseudoherecké výkony, nulová zápletka, primitívne dialógy, pokusy o erotickosť zlepené do jednej beztvarej hmoty. Vrcholom tohto hnusu je Slávek "Seduuuuum" Boura a jeho účes a la Mullet. Podľa môjho názoru mali byť oba dva tieto celuloidové hybridy spálené aby už nikdy nikto nemal možnosť sa na tento fimový odpad pozrieť. Ja som to pretrpel, ale musel som sa statočne držať aby som to dopozeral do konca. Aspoň že tá Míša Kuklová je dračica a snad len kvoli jej sexi vizáži som to dopozeral.(29.5.2014)

• stration

Prdem velikonoční vajíčko nevymaluješ. Opravdu hrozný film. Hrozně rád bych viděl scénář a vůbec bych chtěl být u natáčení. Na co ti lidé mysleli? Mysleli to vážně? Opravdu se jim nezdálo, že z toho nemůže vzniknout alespoň přijatelný film? V tom filmu není jediné světlé místo. Herci neumí hrát a nemají co hrát. Divák celou dobu sleduje hlavně bitvu všech zúčastněných hlavně s filmovým řemeslem. A všichni prohrávají na celé čáře. To už opravdu není ani sranda (jako třeba u filmů Uwe Bolla). Zajímalo by mě, co by se z filmu stalo, kdyby se režije ujal třeba Oldřich Lipský nebo Alexandre Aja.(6.6.2008)

• - Počítač, který Štěpka (Michaela Kuklová) používá k vedení informací o klientech, je Amiga 500 s harddiskem. Program je CygnusEd 3.5, což je software textový, nikoliv databázový. (Stejšn)

• - Exteriéry byly filmovány v Praze. Ve filmu se objevila Restaurace U sedmi andělů, nyní Restaurant 7 Angels, na Praze 1 nedaleko Staroměstského náměstí. (Cucina_Rc)

• - Playgirls 2 měl premiéru tři měsíce po prvním dílu a v kinech propadl. (Halloween9)