poster

Promlčení

 • Kanada

  The Statement

 • Francie

  Crime contre l'humanité

Thriller / Drama

Kanada / Francie / Velká Británie, 2003, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Malý, nenápadný ale překvapivě povedený a napínavý snímek o pronásledování válečného zločince. Michael Caine je výborný a dokáže vzbudit sympatie, přestože se jedná o "zápornou" postavu. Škoda, že režie není tak povedená jako herecké výkony, protože převážně kvůli režisérovi působí film zbytečně chudým dojmem.(27.3.2012)

 • DaViD´82
  ***

  Povedený snímek kde je ovšem nutno překousnout, že je celý nehorázně u-t-a-h-a-n-ý až běda. Scénář bohužel z atraktivního námětu nevytěžil mnoho a celkově by filmu výrazně prospělo zkrácení poněkud přepísklé dvojhodinové stopáže. Herci i Caine odvádějí spíše standart než nějaké nezapomenutelné výkony a tak jde o relativně slušný, byť zbytečně průměrný film, který rozhodně mohl dopadnout výrazně lépe.(3.12.2005)

 • kleopatra
  ***

  Michael Caine mě skoro s železnou pravidelností vytáčí účastí v naprosté hovadině, aby si mě následně usmířil něčím, co je hodno jeho hereckého kreditu. Postava válečného zločince na útěku by mohla být tím druhým, ale to by zas nesměla jeho role způsobit, že místo, abych si přála jeho dopadení a likvidaci, je mi ho spíš s tím chytáním se za srdce a přebíháním z jednoho kláštera do druhého s nitroglycerinem pod jazykem skoro líto. Každopádně bez jeho účasti by to byl přes zajímavé téma naprosto bezvýznamný film.(6.10.2005)

 • lennyd
  ***

  Pierre Brossard (Michael Caine), válečný zločinec zodpovědný za zavraždění a okradení skupiny židů za druhé světové války se celý život skrývá - za pomoci církve. Židovská skupina s vazbou na nejvyšší politická místa na něj ale vypsala "lov". Zároveň po něm pátrá soudkyně Annemarie Livi (Tilda Swinton) a plukovník Roux (Jeremy Northan) - ti však z důvodu, aby jej zachránili před úkladnou vraždou. Dokáže se Pierre za pomoci církve schovat i před svým osudem?.... Film s velmi zajímavým námětem, již trošku horším zpracováním (ke konci filmu už nikdo neví, kdo je "hodný" a kdo "zlý", konec filmu je zmatený sám o sobě) a výborným Michaelem Cainem v hlavní roli (jak se z sadistického vraha stane mírumilovný věřící). Není to film, který by se stal bombou roku, či nějakým komerčním hitem, ale za shlédnutí (a zamyšlení) stojí...(28.12.2004)

 • D.Moore
  ****

  Pomalý, odtažitý a snad i dlouhý film, který ale na druhou stranu není ani na minutu nezajímavý. Michael Caine hraje velmi zajímavou postavu válečného zločince, jenž střídavě vzbuzuje sympatie i odpor, moc se mi líbila také energická Tilda Swinton rozplétající nerozpletitelné.___P.S. Kdo máte DVD, zkuste občas přepnout na dabing. Michaela Caina totiž (jednou jedinkrát) namluvil Radoslav Brzobohatý a není to vůbec špatné.(6.3.2016)