Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Divočák

Na Kice je krásně vidět, že i když už měl v roce 1993 Almodóvar na kontě okolo 9 celovečerních filmů, pořád ještě piloval svůj současný styl a pořád ještě hledal svou pravou filmařskou tvář. I když Kika není špatný film, chybí jí ještě ta pravá palčivá atmosféra a almodovarův sugestivní pohled na svět, který provází jeho současné filmy a který je dokáže dotáhnout až k filmovým oceněním (oscar). Jinak ta čtvrtá hvězdička je jen a pouze za postavičku jménem Paul Bazzo, který tady funguje podobně jako Viktor Čistič v Brutální Nikitě. I když na obrazovce stráví ani ne deset minut, dokáže si film ukradnout skoro celý sám pro sebe a jen na svých bedrech ho vynáší nejméňe o jednu kvalitativní příčku výš. Někdo, kdo se dokáže čtyřikrát po sobě udělat v holce bez vysunutí a když už není kam zasunout, tak se aspoň vyhoní na balkóně a sperma přitom padá na náhodné kolemjdoucí, si zaslouží vlastní film! ()

Aleix

Je zajímavý sledovat Pedrovi filmy chronologicky pozpátku. Když akceptujeme fakt ,že je to úchyl a včem se výžívá na přelomu tisíciletí až doposud ,tak právě na začátku 90 let se teprve rozjížděl a ve filmu Kika jsme viděli jen lehký závan toho co příjde později. Afektované krásné ženy a muži. Lesbická služebná Juana a její incestuchtivý bratr Paul ,toho času nadržený pornoherec na útěku z vězení. K tomu pár vražd a znásilnění. A máme tu Almodóvara v celé své kráse či odporu ,jak divákův vkus zhodnotí. ()

DannyBoy80

Slabší film od Almodovara. Laboruje na pomezí dramatu, tragedie a komedie. Bohužel tyto žánry nelze úplně propojit, takže i výsledek tohoto filmu je nemastný neslaný. Na komedii je to moc dramatické, na drama je to moc střeštěné. Opět je to Almodovarovsky barevné a k vidění je pár dizajnových kousků, hlavně tedy dvojitá lampa. ()

Prochy38

Upřímně jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Film mi naskočil a když jsem viděl, že tam hraje V. Abril, říkám si, že to bude třeba fajn. Ale ono bylo! 3* není přece špatně. Bylo to místy hodně vtipné. P. Coyote to tam držel herecky nad vodou, moje V. Abril si střihla roli úplně mimo moje chápání a V. Forqué sice ve své roli skvělá, ale pro mě postava hlavní "hrdinky" naprosto nesnesitelná. Zajímavé komediální krimi, bohužel na hranici stupidní grotesky. Nesedlo a na to, jak hloupé to místy bylo, ta vulgárnost naprosto nesedla... ()

dopitak

Stále postupuji Almodovarovou fimografií nazpátek. Z pohledu dnešního diváka je dobré vědět, že Almodovar se stále zlepšuje. Kika je naprostá absurdnost, jak už ale bývá u Pedra dobrým zvykem, moc dobře natočená. Divák sice zírá, ale nenudí se. Tuzemec neorientující se na španělský film může v tomto filmu pociťovat absenci velké herecké hvězdy kalibru Cruz nebo Bardema. ()

• Londýnske metro zakázalo plagát k filmu, na ktorom bola Victoria Abril v sado-maso oblečení od Jean-Paul Gaultiera s umelými prsiami, napriek tomu, že plagát sa používal na propagáciu filmu všade inde na svete. (Arsenal83)