Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ceda

Čili... jak si z tragických životních situací udělat prdel a vedle toho ještě kozy od Kiky. Nevím, jak by publikum reagovalo, kdyby tuhle ztřeštěnost natočil třeba Zdeněk Troška, nebo v podstatě jakýkoliv jiný režisér. Myslím, že u jakéhokoliv jiného režiséra by to bylo nekoukatelné, ale u Pedra... fakt nevím, jak to dělá. ()

Boogeyman

Film tak nevyrovnaný, kde se genialita střídá s nejhlubší trapností, až člověk znejistí, jestli ta genialita je skutečně geniální (oživování elektrickým proudem) a trapnost skutečně trapná (celá znásilňovací scéna s balkónovým vyvrcholením). Zkrátka jestli ten film je úplná sračka, nebo naprostá senzace. Volím zlatou střední. ()

UncleG

Almodóvar nealmodóvar, tenhle film byl pro mě pouze směsice nezábavných postav a přiblblých situací. Krom toho mi vadilo především rozvláčné a zdlouhavé tempo, bez znatelnější známky nějakého opravdového příběhu. Málokdy se mi stane, že pauznu film v domění, že bude za deset minut konec, a s hrůzou zjistím, že uběhlo sotva 50 minut! Dokoukat se to nakonec dalo, ale jen se značným sebezapřením. Nulový příběh můžou občas zachránit alespoň postavy (viz Po přečtení spalte)...Jenže tady prostě nebyl KDO. Hlavní hrdinka Kika - afektovaná kosmetička se zastydlou pubertou a mozkem tříletýho bernardýna to opravdu nerozsekla. Její milenec Ramon absolutně mdlá postava. Spisovatel Nicholas - měl být asi příšerně tajemný a charismatický pseudozáporák, byl ovšem jenom jakejsi panák ze slámy..Jakoby ho Peter Coyote hrál stylem "řekněte mi, kam se mám postavit a co mám říkat". .A tímhle způsobem by se dalo pokračovat do aleluja. Z druhého soudku je pak třeba šíleně přepálená postava "zběsilé" reportérky Andrey nebo (1,5 minuty zábavný, zbytek filmu už otravný) uprchlý pornoherec :-) Ano, tenhle film mě bytostně nebavil. Není těch 2/5 hvězdiček nakonec až moc? :) ()

Piri

Je to fantasticky absurdné. Sexi zrelé žienky a Veronica Forque je TOP v tomto filme, i keď to nie je žiadna kráska (tvár, chrup). Almodóvar si vie vyberať tie správne ženy, vášeň a erotiku vkladá asi do každého svojho diela, čo je vidieť aj na obsadení zlatej Victorii Abril, ktorá tu stvárňuje horkokrvnú supernovinárku s kamerou na hlave. Rozhodne zaujímavý mix rôznych žánrov a situácií, ktoré vrcholia drasticky a nie bežným happyendom. Takéto filmy dnes chýbajú. Oplatí sa rozhodne pozrieť aj dnes ako "protilátka" proti dnešným superCGI akčným, fantasy alebo sci-fi blockbusterom. Slovenský dabing je obzvlášť lahôdkou k tomuto filmu, v hlavnej úlohe Marta Sládečková, réžia Ján Šuda. ()

kleopatra

Kdo Almodóvara zbožňuje jako já, bude nadšen. Kdo ho nesnáší, bude mít tímto filmem kupu argumentů k jeho kamenování. Slovo kýč moc nepoužívám, ale myslím, že balancovat tak tak na hraně mu jde stejně dokonale jako burcovat bránici, mozkové závity i srdce - často v jednom. Kika je film hodně praštěný, žánrově přepestrý, zdánlivě zmatený, ale Pedro ví přesně, co a proč dělá (a dělá to originálně a nenapodobitelně), a já nemůžu dát míň než 5. ()

• Peter Coyote tam strávil mesiace zdokonaľovaním španielčiny, jazyka, ktorým už vtedy plynule hovoril. Na nakrúcaní mal dokonca aj jazykového trénera. Pedro Almodóvar sa však v postprodukcii rozhodol dabovať jeho hlas hercom Ángelom Quislantom, čo Coyota hlboko rozrušilo. Napriek tomu Coyote tvrdí, že sa mu film páčil. (Arsenal83)
  • Londýnske metro zakázalo plagát k filmu, na ktorom bola Victoria Abril v sado-maso oblečení od Jean-Paul Gaultiera s umelými prsiami, napriek tomu, že plagát sa používal na propagáciu filmu všade inde na svete. (Arsenal83)

Časové pásmo bylo změněno