Ve filmu se setkáváme se všemi členy rodiny: s dědou a babi, jejich synem Ludvou s manželkou Heduš a dvojčaty Péťou a Máťou. Navíc poznáváme stařičké rodiče babi Homolkové, kteří žijí v jihočeské vesnici. Homolkovi se za nimi jedné neděle vypraví novým vozem, aby se rozloučili s údajně na smrt nemocným pradědečkem. (Ateliéry Bonton Zlín)

ZHODNOTITEL

Za mě daleko lepší než první díl. Tady už je ten příběh přeci jenom jasnější a Homolkovi vyrazí ven a nejsou jenom zabedněný doma. Bavilo mě to. ()

Ruadek

Výborná situační komedie, prostřední díl trilogie, co je mobilní. Rozhodně silnější dějová linie než v prvním, úvodním filmu, palba slov a improvizací se stejně velkou intenzitou. Tento film, stejně jako celou trilogii, spousta lidí nemusí - už jen proto, že takových nás za socialismu byla většina a neradi na to mnohdy vzpomínáme. Čecháčkovství, vyvedeno do extrému, v tomto díle s rodinkou nemístně sobeckou a " pražskou " , co pro řešení svých problémů nevidí nic kolem sebe. Opět nejen komediální nota, daleko cyničtější podkres co není vidět na první pohled. Josef Kolb opět, stejně jako v kultovní Formanovině, nezklamal a předvádí nezapomenutelné scény s nakonec smutným, svým způsobem ale zcela spokojeným koncem. Konec koupající se rodiny, co to všechno i díky okolnostem vzdala a naskákala jako " jeden muž " do vody a s tichým pohledem na smrt tatínka, kvůli kterému se to všechno seběhlo aniž by se potkali až zemřel šťastný uprostřed své PRAVÉ RODINY je pro mne nezapomenutelný. Silnější, než většina dnešních " bláznivých komedií " režisérů, co by to radši měli zabalit. **** ()

superzurda

Když tv Nova začali vysílat seriál o typicky české rodince Nováci, tak se ani na chup nepřiblížili k té opravdu české rodince Homolkových. Ty jsou tak typicky čeští až z toho mrazí. Nic na tom nemění ani to, že si koupí nové auto, se kterým s Heduš naučí klidně jezdit, aby mohli na Konopiště a ne do Teplic za Spartou ()

rigby

Spousta klasických, dnes již zlidovělých hlášek. Ale oproti prvnímu filmu už to zkrátka není ono. Děj velmi často stojí, herci chvílemi vypadají velmi rozpačitě. Prostě to už tak nefunguje. ()

easer07

Tohle je jednoznačně nejhorší z celé trilogie, hodně špatné. Opět stejná rodina, opět stejná blbost, už si také mohli sehnat barvenou kameru, tahle kvalita obrazu je ještě horší než minulý díl a vtipy jsou ještě víc trapnější, než minule, můžeme se tam akorát dívat na Homolkovi, jak spí. Strašný, hvězda jedna. ()

pold odpad!

Trapné a hloupé. Předpokládám, že průměrný buran s IQ 70, jehož životní rozhled sahá po nejbližší putyku, a který krom lopaty ovládá ještě tak maximálně otvírák na lahváče, se možná pobavit může. Ale jinak asi nikdo. Ale jo, jestli posloucháš divokýho billa, kabáty, a volíš Babiše - směle do toho, bude se ti to líbit. ()

Skylwalker42

Stále vynikající komedie. Defacto vše stejné. Jen mají nové auto a jedou na výlet za dědou. Ten plný elánu trajduje po mysliveckých slavnostech a užívá si poslední chvíle života. Opět již legendární hlášky a zobrazuje reálné českou rodinu v plné kráse. ()

david141474

No tento díl je o něco horší než první, ale pořád baví. Jednoznačně nejlepší scéna je ta na můstku. Děj okolo pradědečka taky není špatnej. 8/10 Pořád dobrá komedie! ()

PTuranyi

Návrat do cholerickej domácnosti Homolkov neprináša po humoristickej stránke nič nové.  Cholerické hádky každého s každým tentokrát rozšíri pradedko. Príbeh nadobudnutia nového auta a návštevy "umierajúceho" starého otca pripomína Človečinu Radošinského naivného divadla. Vzťahy opäť pripomínajú skôr tragédiu, do ktorej príbeh znova vyústi smrťou rozjareného pradedka vracajúceho sa s poľovníckej súťaže. 70% ()

os10

Vynikající komedie s vynikajícími hereckými výkony, která nepostrádá žádné prvky, co by mela správný film tohoto typu mít. ()

Pasternak

Už to není jako první film, ale stejně patří podle mě k nejlepším českým komediím. Ovšem stejně jako u "Tobolky", kde na úkor Homolkových exceluje pan Jiří Hrzán, tak zde famózně hraje "dědek na smrtelný posteli". Tuším, že se tan pán jmenuje Ivan Kheil. ()

lemoun

Miluju tuto trojici filmů, která je podle mě společně s Troškovým Sluncem, senem vrchol české komedie. Hodnotím VÝBORNĚ !!! ()