Na ulici v typické čtvrti Buenos je zaparkováno luxusní SUV. Dovnitř se vloupá muž, který hodlá ukrást vše, co mu přijde pod ruku, ale když se pokusí dostat ven, dveře i okna auta se zamknou jako v opevněném bunkru. Ocitá se v naprosto zoufalé situaci – je v pasti. Kdosi pak přijde vůz zvenku zkontrolovat a vypadá to, že má plán. (Cinemax)

klukluka

Ne že by to byla až taková pecka, ale s ohledem na téma už to nemohlo být lepší. Nejde jen o to, že to bylo dokonalý po technické stránce, ale jaké to vyvolalo otázky. Řada lidí se bude zločinu věnovat bez ohledu na alternativy, které se jim nabízejí. Je ale taky spousta těch, kteří jinou možnost nedostali. A v Argentině, která se na začátku třetího tisíciletí potýkala s hrozivou ekonomickou krizí, je zřejmě tento problém velmi rozšířený. Naší optikou ho objektivně nahlížet nelze. Chápu ale i majetné lidi, kteří se o svůj blahobyt zasadili poctivou prací, že se cítí bezmocní a vůči této lůze pociťují nenávist. Řešení by mělo být na politicích, tohle samo nevyhnije. ()

b.dragonfly

Skvělý a originální survival, kde prostě musíte fandit zlodějíčkovi, i kdybyste nechtěli. Po všech rádoby survivalech opravdu příjemné překvapení. Pátá hvězda za dějovou linku s kobylkou :) ()

Renfield

Po zaklapnutí pasti bych čekal boj o přežití ve 4x4 (skvělý název) a z větší části tomu tak opravdu bylo, ale... Nejdřív jsem si nebyl jistý zábavností dění, přeci jen fandit někomu tak nesympatickému, jenž svým dalším konáním tuhle nesympatičnost ještě prohlubuje, je docela složité. Cestu k Cirovi jsem nenašel, nakonec to ani nebylo zapotřebí, Peter Lanzani to zkrátka uhrál a hlavně v tu pravou chvíli ještě pouze hlasem přichází tajemný doktor. Z hovoru s ním začíná být pomalu zřejmé, že půjde o víc, než jen boj o přežití. Při čtení trestního rejstříku, v němž si Ciro své činy neuvěřitelně obhajuje, zlehčuje, je vše jasné. Někdo takový by rozhodně neměl svobodně chodit v ulicích. Tyhle jasné odkazy na kritiku postupů policie, soudů atd, by pro vysvětlení situace stačily, ale jde se ještě dál, doslovněji. Překvapivě mi to v tomto případě sedlo, závěr je vlastně stále komorní, má přesah a jeho doslovnost tolik nevadí. Doktor si získává davy, jistě i mnohé z policistů a snad i samotného vyjednavače. Doufal jsem v jiný konec, přesto to, co se stalo a následný dovětek, mluví za vše, příliš se toho nemění. 80% ()

Cement73

Nesmierne zaujímavý námet, ktorý sa pokúsil odhaliť tému násilia a straty pocitu bezpečia… ako sa postupne odhaľuje minulosť zlodejíčka… divák si doslova praje jeho exemplárne potrestanie. Všetko však končí inak… ()

zahadum

Mám rád filmy ktoré na malom priestore dokážu vytlačiť maximum emócii a drámy. Mladý zlodej vnikne nasilu do SUV ale auto ho už von nepustí. Začína sa doslova boj o život. Doslova. Od istej chvíli to prerastá ako kritika spoločnosti a ... budete tomu aj istou formou fandiť a chápať to. Štve ma, že presne tieto filmy malého formátu by dokázali točiť aj na Slovensku, miesto toho sa tvorba venuje tupým seriálom.  Škoda, keďže k takémuto filmu netreba podľa mňa v podstate nič veľa. Dobrý nápad, jedného dvoch hercov a ide sa na to. Argentínci to zvládli a výsledok je u mňa za skvelých 80 %. ()

jorgus

na malem prostoru se vzdy pozna originalni scenar...zde jsem byl spokojeny zhruba 2/3 filmu, hodne zajimava myslenka uvezneni v aute...pak se zacali resit globalnejsi temata a atmosfera sla do kopru:( ()

Rathalos

4x4 je originalne prekvapenie z Argentiny,ktore sa takmer cely cas odohrava v aute,do ktoreho vnikne zlodej,no von sa uz nemoze dostat,v zaverecnych minutach pride aj k zaujimavemu vyvrcholeniu,nedam sice plnu palbu,ale je to za styri hviezdy,mozno keby to bolo este trochu drsnejsie,dal by som aj pat...:-) ()

Barka88

Originální výtvor a příjemné překvapení. Hlavní postavě teda jako moc nefandím, když si vezmu, že je to vlastně hnusnej chmaták, co by si zasloužil useknout obě ruce. Takže si řikáš ,,dobře ti tak ty šmejde". Sláva tomu, co vzal spravedlnost do vlastních rukou. ()

Razzor_82

Tísnivý thriller s originálním dějem. Ve čtvrti Buenos kvete kriminalita a proto je třeba vzít zákon do vlastních rukou. Zoufalství uvězněného zlodějíčka pomalu vygraduje až na krev. Výtečné dialogy a velmi poučné narovnání hříšníka. Na jedné straně bezzubý zákon a na té druhé kruté potrestání. Napětí až do finále. Bravo Argentina. 6/10 ()

Mamlas

Snopel uvízne sám v pancéřovém neprůstřelném autě, které vykrádal. Majitel si ho pak telefonicky vychutnává a nepustí ho ven. Nápad zajímavý, snoplovi jsem přál jen to nejhorší. Bohužel tak 90% stopáže je na přeskočení bo nuda, jinak celkem sranda. (19%) ()

DonBraso

Nechápu co tím obsahem filmu chtěl autor říci,když nakonec jeden vyletí do povětří.Ten přesah kriminality a konce jsem malinko nepobíral,ale chápu otázky.Kdyby celkově to nebylo o problému samotný Argentiny,ale jen prostě se drželo myšlenky jednoho zlodějíčka a chytrého doktora bylo by lépe. On totiž nápad je skvělý a má to i slušný spád na pár metrech v autě.Postupem času si to pěkně sedá,ale jakmile se doktor ukáže,tak už to ztrácí svůj půvab.Jak už někdo psal,berlička s mobilem se v těch filmech snad nikdy nedokáže vyřešit smysluplně:)70% ()

wowylgu313

Tak jediný co tady bylo nějakým způsobem zajímavé bylo cca prvních 30 minut. Pak to šlo dolů a od půlky dál už to byla nuda a nesmysl. Ve stylu alá "Survivor" tu jsou už jiné a velmi kvalitní klenoty jako např: Pohřben za živa nebo 127 hodin a mnoho dalších. Tady se to opravdu chytá jen ze startu. Nemůžu tady dát víc jak 40% ()

brasek

Komorná dráma v uzavretom aute, ktorá postráda vyššie napätie na druhej strane však príbeh je vyvážený a diváka nenudí. Potešilo ma, že cvrček nakoniec prežil. ()

Naghavi

Na malém prostoru nakonec docela velká filmařina...Zlodějský zmrdeček skončil v pěkné šlamastice a může být rád, že z toho vyvázl. ()

Kozlowski8

Thriller, odehrávající se téměř celý v zaparkovaném luxusním autě, kde je uvězněn zloděj, který ho chtěl vykrást. Na minimálním prostoru velice dobře vybudovaná atmosféra napětí z očekávání dalšího vývoje příběhu. V posledních asi dvaceti minutách se příběh posune do sociálně-dramatické roviny, poukazující na neutěšěný stav argentinské pouliční kriminality. Na to, že se téměř celý film odehrává v autě s jedinou postavou, je těch 90 minut vcelku výživnou a zábavnou podívanou. 65 %. ()

montel

Tento argentinský thriller má něco do sebe. Zloděj je uvězněný v zatemněném SUV a nemůže ven. Majitel s ním posléze komunikuje přes palubní telefon. Zloděj má dostatek času přemýšlet o svých činech, ale zároveň pozoruje kriminalitu okolo sebe, na což chtěli tvůrci výrazněji upozornit. Jen by mě zajímalo, jak mohl majitel auta vědět, že se hned zloději vybije ten telefon? Filmu mi chybělo lepší rozuzlení jako například v Telefonní budce. Kdyby byl scénář propracovanější byla by to pecka. 60% ()

Laajaa

Dávám 4/5 jen za nápad.. Uvěřitelnost je naprostý shit, utěsnění, když se jedná o naprosto obyčejná okna ? tloušťka plechu je přibližně 3mm, ale vodivost železa co se týče elektřiny, zvukových vybrací atd.. ? Asi jako kdyby v tanku neslyšeli zásah z pěchotní pušky :D Utěsnění by se dalo udělat teoreticky dvou plášťovým obložením a akustickou výplní, ale furt tu máme panty a sklo které by taky šlo upravit, ale určitě ne tak aby úpravy na autě nebyly poznat, minimálně co se plechů týče... Jsem rád za každý psychologický film a zde se za malé peníze povedlo udělat docela solidní snímek a jsem za něj rád... ()

Belugia

Nejaký hňup v aute, prežíva klaustrofobiu a exestioncionalistké problémy, ašak problém je ešte hlbší. :) Pekný odkaz , z ktorého sa buď ponaučíte, alebo nie... A skôr pre južnú Ameriku strihané, tam je problém brutálne aktuálny. ()