Drama / Muzikál / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Výtečný muzikál, kde opravdu nečekaně dobře hraje Madonna (ano, je to až k nevíře), skvěle zpívá a hraje i Antonio Banderas. Naprosto perfektní písně z pera Andrew Lloyd Webbera jsou vkusně zakomponované do děje. Jako adaptace Broadwayského muzikálu se mi jeví tenhle film jako jeden z těch vydařenějších.(28.4.2003)

Madonna příjemně překvapila a kromě skvělého zpěvu přihodila i pěknou porci slušného herectví. Když si vzpomenu na ty silné protesty ze strany argentinců, když se dozvěděli že jejich zbožňovanou „první“ dámu bude hrát tahle kontroverzní sexuální bohyně, přijde mi to docela zábavné. Argentinci jsou zkrátka tupci, kdyby měla Madonna hrát Lívii, pochybuju, že by se to nějakýmu čechovi nelíbilo!(7.10.2008)

Velkolepá hudba a výkony hlavních představitelů zachránily tento dějově trochu roztrhaný muzikál. Madonna se s rolí Evity vyrovnala perfektně, navíc i její róby a účesy jsou dokonalé. Ale abych jen nechválil – celý film působí tak nějak moc hlasitě. Vše je nazpíváno, žádný moment nedovoluje divákovi na chvíli povolit v pozornosti. To je poněkud únavné, na sledování Evity prostě musíte mít náladu.(2.9.2006)

O zemi, která mě absolutně nezajímá, ale působivé. Pustila jsem si to jen kvůli Madonně, kterou jako umělkyni velmi uznávám, a stálo to za to. Hezké písničky, jméno Eva Peron mi zní v hlavě i 14 dní po filmu. Peronovou tam zobrazují jak ve chvále, tak v kritice, to se mi líbí, že je ten pohled objektivní. Takže tak ty 3 až 4 hvězdičky, spíš 4 za to, jak se své role ujala Madonna.(23.10.2012)

Muzikál (muzikálová top třída Webber/Rice), ve kterém se vůbec nemluví, jen zpívá. Weberova hudba je skělá a výsostně muzikálová, člověk by tedy čekal, že se s ní popasují jen profesionální zpěváci. Nejsem obvykle nijak nadšen s pokusů herců zpívat, ale Banderas mě úplně dostal, herecký i pěvecký výkon na plný počet. (Jasně, když si poslechnete třeba Evita New Broadway Record z roku 2012 s Ricky Martinem, rozdíl poznáte..ale i tak!). Madonna není žádná velká zpěvačka typu Kate Bush, ale pěvecké party zvládla a co se týče herectví, řekněme, že nepokazila tolik, kolik mohla. Film mě bavil od začátku do konce.(7.1.2013)

• - O roli Evy Perónové usilovalo několik hereček i zpěvaček. Mezi nimi byly Elaine Page, Meryl Streep, Barbra Streisand, Liza Minnelli, Olivia Newton-John, Michelle Pfeiffer, která měla velkou šanci roli získat, Gloria Estefan, Mariah Carey, Jennifer Lopez a mnoho dalších. Ale byla to Madonna, která o roli tak moc usilovala, že napsala dokonce několikastránkový ručně psaný dopis Alanu Parkerovi, kde mu vysvětlila, že je to právě ona, kdo je pro roli stvořen. A dostala ji. (contrastic)

• - Madonna bylo obsazena poté, co napsala režisérovi Alanu Parkerovi obsáhlý dopis o svých přednostech a nenahraditelnosti pro roli Evity. (Angie91)

• - Madonna dlouho před vlastním natáčením absolvovala hodiny s učitelkou zpěvu, díky které prý objevila možnosti vlastního hlasu, o kterých vůbec sama nevěděla. (contrastic)