Drama / Muzikál / Životopisný

USA, 1996, 129 min

Madonna příjemně překvapila a kromě skvělého zpěvu přihodila i pěknou porci slušného herectví. Když si vzpomenu na ty silné protesty ze strany argentinců, když se dozvěděli že jejich zbožňovanou „první“ dámu bude hrát tahle kontroverzní sexuální bohyně, přijde mi to docela zábavné. Argentinci jsou zkrátka tupci, kdyby měla Madonna hrát Lívii, pochybuju, že by se to nějakýmu čechovi nelíbilo!(7.10.2008)

Bravo! Na Madonnu jako herečku jsem moc nesázela, ale jelikož se ve filmu z 90 % a možná i více jenom zpívalo, nebyla vůbec špatná, spíš dost dobrá. Oscara si zaslouží, to bezpochyby, jen mě udivuje, že nikdy nedokázala zahrát nic dobrého (teda kromě Evity). Ty písničky tam jsou prostě nádherné. Tak do půlky filmu jsem si říkala: dobrý, takové pěkné čtyři hvězdy... Ale pak mě ten film, samotný příběh tak pohltil, že své hodnocení musím ještě zvýšit. To bylo úžasné, cloumaly se mnou emoce... Paráda!(27.6.2013)

Evita, Evita, Evita, radšej zomrieš s výhrou a priznaním hriechov, ako prehráš s aplauzom. Don´t cry for me Argentina... Nádherná hudba s nečakane presvedčivou Madonnou. Muzikály mám ozaj rád a v tomto sa spieva skoro od začiatku po koniec. Nechýba ironický nadhľad nad zbožňovaním ženy panovníka, ktorá sa tvári, že je iná než všetká buržoázia, ale v podstate ani veľmi nie je. Muzikál o žene, ktorá mala štýl a pre mňa mal aj sám štýl.(30.9.2012)

Začátek filmu je sice trošku zbytečný ale kdo ho vydrží tak se může těšit na emočně plné zobrazení Evy Peronové. Nemyslel jsem si nikdy že film ve kterém hraje Madonna mě dokáže skoro rozplakat, nemyslel sem si že filmu kde hraje Madonna budu dávat 4 * . Nejsilnějším momentem pro mne bylo když Eva zpívala nemocná "Don´t cry for me Argentina". Proč má jenom 70 procent a je tak moc podhodnocený? Nevím. Možná móda hodnotit Madonnu jako špatnou herečku. Možná všeobecná nechuť pánské části osazenstva Čsfd dávat muzikálům dobré ohodnocení.(26.5.2008)

Velkolepá hudba a výkony hlavních představitelů zachránily tento dějově trochu roztrhaný muzikál. Madonna se s rolí Evity vyrovnala perfektně, navíc i její róby a účesy jsou dokonalé. Ale abych jen nechválil – celý film působí tak nějak moc hlasitě. Vše je nazpíváno, žádný moment nedovoluje divákovi na chvíli povolit v pozornosti. To je poněkud únavné, na sledování Evity prostě musíte mít náladu.(2.9.2006)

• Madonna

• - K zemětřesení v městě San Juan, zmíněné ve filmu, došlo 15. ledna roku 1944 a mělo sílu 7,4 stupně Richterovy stupnice. Zemřelo asi deset tisíc lidí a město bylo téměř zbořeno. Mezi budovami, které zůstaly stát, byla nemocnice a klášter Santo Domingo. (VMa)

• - O roli Evy Perónové usilovalo několik hereček i zpěvaček. Mezi nimi byly Elaine Page, Meryl Streep, Barbra Streisand, Liza Minnelli, Olivia Newton-John, Michelle Pfeiffer, která měla velkou šanci roli získat, Gloria Estefan, Mariah Carey, Jennifer Lopez a mnoho dalších. Ale byla to Madonna, která o roli tak moc usilovala, že napsala dokonce několikastránkový ručně psaný dopis Alanu Parkerovi, kde mu vysvětlila, že je to právě ona, kdo je pro roli stvořen. A dostala ji. (contrastic)

• - Madonna pronese jen 140 slov. Zbytek je zpěv. (Elisebah)