Bazén

Sarah Mortonová, anglická spisovatelka kriminálních bestsellerů, přijíždí do luxusní vily svého francouzského vydavatele, aby si odpočinula a našla inspiraci pro svůj další román. Náhlý příjezd nakladatelovy dcery ji však rychle přesvědčí, že odpočinek a práce rozhodně nejsou to pravé! Krásná Julie vede bouřlivý život a Sarah se stává jeho nechtěnou součástí. Prožívá soukromou sexuální revoluci a musí se také vyrovnat s tragickými okolnostmi, jichž je svědkem. (Canal+ Action)

Martin741

Francuzsku kinematografiu mam rad, a tento film zasahuje aspon trochu do hororu, co je pre mna len dobre. Vysoko hodnotim zrucnu reziu Francois Ozona, dalej vyborna strasidelna /ak chcete aj detektivna/ atmosfera, a dve vyborne herecky. Krasny dokaz, ze Francuzi maju stale co povedat do kvalitneho filmu. 77 % ()

honajz2

Nějak nechápu, co mi tím chtěl Ozon říct. Od artového filmu bych čekal alespoň malý přesah či myšlenku, ale tohle je jenom "obyčejné" drama založené pouze na příběhu (což by mi nevadilo, kdyby to nebyl art). Ten sám o sobě je zajímavý a místy má i nějakou atmosféru (i když se to celkem vleče a mohlo to být kratší - přece jenom, než to pořádně začne, většina filmu je pryč, čímž mi to trochu připomnělo jiný Bazén, který mě svým předlouhým úvodem málem unudil k smrti (a kdysi jsem si ho s tímhle filmem spletl...)), Ludvine Sagnier je hezká a dobře se na ni kouká, ale jinak mi ten film moc nedal. Jak už jsem psal, nějaká hlubší myšlenka v tom není a ani nic jiného, kvůli čemu bych se na to chtěl podívat znova. Psychologie tu sice taky je, ale mohlo jí být víc. Snad to je v rámci Ozonových filmů jen nějaká "diváčtější" výjimka, ale pokud ne, asi by se nic nestalo. Zatím žádný Ozonův film v seznamu Chci vidět nemám. 3* ()

Silverluv

Příjemné překvapení. Tento film mi vyloženě sednul. Nevím, možná jsem měl přesně tu správnou náladu, možná mě uchvátilo nádherné prostředí francouzského venkova, ve kterém se to téměř celé odehrává, fakt nevím. Je to divné, ale i když nejsem stárnoucí spisovatelka detektivních románů, přesně jsem se dokázal vžít do hlavní postavy příběhu a naprosto jsem chápal veškeré její chování, a to se mi u filmů z poslední doby moc často nestává. Ano, tou hrdinkou je právě trochu osamělá stárnoucí spisovatelka Sarah Morton (vynikající Charlotte Rampling), která jede na venkov načerpat něco té inspirace. Celý příběh začíná docela nevinně, ale postupem času s příchodem mladé, krásné a tajemné Julie (okouzlující Ludivine Sagnier) se napětí stupňuje. Dal bych i vyšší hodnocení, nebýt toho konce typu "Sovy nejsou, čím se zdají být". Ale takový je dnešní trend, škoda...:o( ()

tomtomtoma

Zajímavé komorní drama s příjemnou atmosférou. Život přináší nejedno překvapení. Navíc pokud nechybí zvědavý nos, který chce do všeho šťourat a přichází se na nesrovnalosti a záhady, které jsou výsledkem zkratkovitého jednání emočních pudů, jejichž původ bývá velice dávný. Krásný dům s dostatečně velkým bazénem, příjemné sluneční počasí, místo stvořené pro čerpání sil fyzických i duševních. Anglická spisovatelka detektivních románů Sarah Morton (dobrá Charlotte Rampling) potřebuje klidné místo na další tvůrčí činnost. Nakladatelova dcera Julie (mladá Ludivine Sagnier) přijíždí do domu svého otce plná života a s neukojitelnou chutí si užívat. Vzájemné provokování a vyzývavost, se mění ve chvíli, když Sarah zjistí, že ji Julie může posloužit jako zajímavá inspirace. A pak se stane něco, co zcela rozvrátí jejich příjemný pobyt ve venkovském sídle. Naprostá otevřenost a chuť po požitcích stojí proti samotě a distingovanému odstupu. Vášnivá uraženecká vzteklost proti chladně kalkulujícímu uvažování. Zvědavost, která je šokována i ukojena. A zůstává něco, co se už navždy vepíše do povahy i chování obou protagonistek tohoto příběhu. ()

emo

Veľmi podarený film, ktorý si vás získa svojou jemne perverznou atmosférou a nakoniec zistíte, že nie všetko je tak ako sa na prvý pohľad zdá. Celý film je postavený na Ramplingovej a Sagnierovej(Bože, to telo...) a obe tu podávajú fantastické výkony a funguje medzi nimi akási chémia, či čo. ()

bartias

Na jihu Francie je horko, protože tam slunko pere jak sedlák cepem a svléká se tam Ludivine Sagnier. Ta v duchu hesla „Mládí vpřed!" připraví o klid spisovatelku detektivek, která se načas nastěhovala do domu jejího otce. Z dějových zákrut není jasné, jestli je následná vražda skutečná, nebo smyšlená. Hlavní je, že se Ludivine opaluje nahoře bez. Protože místo toho, aby celá ta rafinovanost Bazénu udivovala, spíše unavuje. ()

fantoci

Zajímavý film a od tohoto distributora (Intersonic) poněkud netradiční žánr. Film se mi líbil. Milujete-li psychologické filmy, kde občas dochází k dějovým zvratům a překvapením, podívejte se na něj. ()

farmnf

Veskrze domrveno. Z dobrého námětu udělal tvůrčí tým takovou nechutnou spatlaninu. Ramplingová u role spí. Vražda, zcela bezdůvodná je tam zařazena zbytečně, snad aby se spisovatelka vyžila, když už to krimi píše. Milenci Julie jsou neuvěřitelní, všichni jakoby z tvarohu. Záhadný závěr že Julie není vlastně Julie, je zcela zbytečnou komplikací, která filmu nepřidá. Matka nežije v Nice, knihu nespálila, zemřela a kniha se objevila! Je rozhodně přínosem, že když se film nepovedl tak tam Ramplingová ukáže aspoň chomáč. Leží ale jako prkno a tak nevím co s ní ten vesničan vlastně dělal. Jediný hezký moment je, když mladá rebelská Julie kritizuje ožralou Sarah..."když už to neděláte, tak běžte do prdele i s vaší morálkou". Já bych dodal, že když to neumíte pane Ozone, běžte do prdele s vaším zabijením dobrých námětů. ()

RonaMidu

z celého filmu mě zaujala asi jen jedna věta,a to proto,že se do atmosféry filmu vůbec nehodila....lakonická poznámka spisovatelky,když s kopala s Julií hrob - Vidíte?Vraždy jsou fuška! ()

Raven0

Ač na můj vkus možná příliš rozvleklé, postrádající nějakou hlubší motivaci ke sledování, přesto svým způsobem zajímavé vyprávění. Jen jsem měl neustále podivný pocit, že něco podobného už tu bylo. Jen si za boha nemohu vzpomenou kde... Konec je zajímavý. Ale do kolen mě rozhodně nedostal. ()

hanagi

Krásně rozvláčné tempo, zvláštní atmosféra, lehké šimrání v břiše a čekání na něco. A pak to "něco" přijde a mně je to najednou málo. Možná, možná kdyby hlavní hrdinka nebyla zrovna autorkou detektivek... ()

Bobik9

Dlouhou dobu mě to moc nebavilo a trošku jsem u filmu usínal, ale posledních 30 minut mě zaujalo a zachránilo celý snímek. Charlotte Rampling je opravdu otravná anglická sucharka a Ludivine Saigner je naprosto dokonalý fracek! Osobně bych dal cenu spíše druhé jmenované, ale jinak všechny čest oběma. Atmosférická hudba, jeden bazén a několik scén, kdy jsem se musel skutečně zasmát. Viděl jsem od Ozona Jen 17 a přiznám se, že kvalitativně mi to přijde srovnatelné. Více mě však zaráží fakt, že stylově je to naprosto mimo. Určitě je to zajímavý tvůrce, kterého budu dále sledovat. ()

Brandon

Usedlá, konzervativní, vyšťavená, anglická spisovatelka potká svoji novou inspiraci, kterou je mladá promiskuitní francouzská dívka. Středobodem vesmíru se stává bazén. Jejich setkání vede k napsání jejího životního díla, románu. Člověk si pečlivě skládá kousky příběhu a když už si nakonci myslí, že prolínání reality a fikce pochopil, stejně tak jako motivaci a jednání Sarah a Julie, tak celou představu pan Ozon rozmetá, jako by to byl domeček z karet. 3,5* P.S. Vůbec se nedivím, že Ludivine Sagnier způsobila ve Francii před premiérou pozdvižení :-) ()

VanTom

François Ozon rozehrává s divákem nejednoznačnou partii. Mnohokrát táhne až neférově, když línou idylku upjaté anglické spisovatelky na francouzském venkově příjezdem svobodomyslné, frivolní slečinky (opravdu žhavá Ludivine Sagnier) důmyslně - bezdůvodně? - halí do "hitchcockovského" dramatu i detektivky. Největší "podraz" si však schovává na samotný závěr. [Napoprvé za 4*, ale i teď tak nějak mezi.] ()

jitrnic

Nakonec jsem se rozhodl jenom pro dvě hvězdičky hlavně proto, že nemám rád, když se film tváří, že je víc, než ve skutečnosti je. Jak už tu někdo napsal, hudba, kamera i herečky jsou solidní, dost nevěrohodná e však motivace jednání postav. Celkově lepší dvě hvězdičky. ()

Almásy

čo do žánru je to to najlepšie čo máme možnosť vidieť, čo celkovo je to pre niekoho ťažko stráviteľná dráma so skvelou Ludivine Sagnier a geniálnou hudbou. zastavam sa nazoru ze takto nejak si predstavujem dostojny remake zakladneho instinktu, lepsie povedane, takto by vyzeral zakladny instinkt keby ho natocil david lynch. ()

rudess

Počas celého filmu som nevedel, čo si o ňom myslieť...v podstate má jednoduchý dej s jasnou predstavou režiséra o oboch ženách, ktoré sa vyvíjajú a menia až do samého konca - a ten koniec bol drsný, otvárajúc celkom nové dimenzie a nútiac diváka pozrieť si ho niekedy ešte raz... ()