Nastala chyba při přehrávání videa.
 • garmon
  ***

  ...v podstatě souhlas s uživatelem vypravěč. Promarněná šance. Experimentálností to je tak 30-40 let napřed (Memento?), zápletka je ale trochu prázdná - na scifi až moc "realistická", na realitu příliš okleštěná... Kromě "tématu paměti", pro tehdejšího Resnaise typického, se tu nenajde o mnoho víc. Chybí obrazová dokonalost, metafyzické aspirace, jasná estetika, případně alespoň angažovanost, ale hlavně: výsostnost jazyka - Durasová i Robbe-Grillet prostě Resnaisovy scénáře povyšovali o dvě třídy výš. Pěkný je nejčastější záběr na vynořujícího se hlavního hrdinu v potápěčském - předobraz fotbalisty z Prozřetelnosti-). V Enter the Void se téma "pohledu na sebe sama" traktuje organičtěji - holt doba pokročila.(31.10.2012)

 • Valentin
  ****

  Miluji tě, miluji tě je francouzský film a už to mě mělo varovat:-) Ne, největší problém je, že je tento film prezentován jako sci-fi, ale jde spíše o psychologické drama. Muž se pokusí o sebevraždu, ale přežije jí a díky tomu se stane vhodným subjektem k testování cesty časem zpět. Bohužel se něco nepovede a on se vrací náhodně do své minulosti a jen díky těmto zábleskům dostává divák obraz toho, co ho vedle k sebevraždě. Popravdě je to velice zajímavá myšlenka a film je navíc starý již přes 40 let, ale není to sci-fi jak ho chápeme dnes. Opakované záběry hrdinovy minulosti mi dost připomněli scénku z Monty Pythonů "Deja Vu".(15.4.2010)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1968 - Nominácia na 1. cenu (festival bol predčasne ukončený kvôli masovým protestom mládeže)(8.1.2013)

 • vypravěč
  ***

  Citlivě snímaný experiment, který ovšem plně nevytěžil možnosti, jež mu zvolené téma nabízelo. Vlastně jen zdokumentoval jednu fazetu, kubisticky rozfázoval a scelil jedno možné hnutí uskutečnitelné při cestě časem. Na druhou stranu dokonale vystihl, že pohyb nazpět nemusí být jen sladkým snem (nebo dobrodružstvím), ale i noční můrou, horečnatým blouzněním.(6.1.2012)

 • corpsy
  *

  Tak poďme si umelecky snívať, využívať možnosti filmu. Obludne nesympatický a nudný snímok. Toto je dokonalý príklad intelektuálneho diela, ktorý zaujme akurát tak 1 aj pol človeka.(16.11.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace