...v podstatě souhlas s uživatelem vypravěč. Promarněná šance. Experimentálností to je tak 30-40 let napřed (Memento?), zápletka je ale trochu prázdná - na scifi až moc "realistická", na realitu příliš okleštěná... Kromě "tématu paměti", pro tehdejšího Resnaise typického, se tu nenajde o mnoho víc. Chybí obrazová dokonalost, metafyzické aspirace, jasná estetika, případně alespoň angažovanost, ale hlavně: výsostnost jazyka - Durasová i Robbe-Grillet prostě Resnaisovy scénáře povyšovali o dvě třídy výš. Pěkný je nejčastější záběr na vynořujícího se hlavního hrdinu v potápěčském - předobraz fotbalisty z Prozřetelnosti-). V Enter the Void se téma "pohledu na sebe sama" traktuje organičtěji - holt doba pokročila.(31.10.2012)

Miluji tě, miluji tě je francouzský film a už to mě mělo varovat:-) Ne, největší problém je, že je tento film prezentován jako sci-fi, ale jde spíše o psychologické drama. Muž se pokusí o sebevraždu, ale přežije jí a díky tomu se stane vhodným subjektem k testování cesty časem zpět. Bohužel se něco nepovede a on se vrací náhodně do své minulosti a jen díky těmto zábleskům dostává divák obraz toho, co ho vedle k sebevraždě. Popravdě je to velice zajímavá myšlenka a film je navíc starý již přes 40 let, ale není to sci-fi jak ho chápeme dnes. Opakované záběry hrdinovy minulosti mi dost připomněli scénku z Monty Pythonů "Deja Vu".(15.4.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1968 - Nominácia na 1. cenu (festival bol predčasne ukončený kvôli masovým protestom mládeže)(8.1.2013)

Citlivě snímaný experiment, který ovšem plně nevytěžil možnosti, jež mu zvolené téma nabízelo. Vlastně jen zdokumentoval jednu fazetu, kubisticky rozfázoval a scelil jedno možné hnutí uskutečnitelné při cestě časem. Na druhou stranu dokonale vystihl, že pohyb nazpět nemusí být jen sladkým snem (nebo dobrodružstvím), ale i noční můrou, horečnatým blouzněním.(6.1.2012)

• corpsy

Tak poďme si umelecky snívať, využívať možnosti filmu. Obludne nesympatický a nudný snímok. Toto je dokonalý príklad intelektuálneho diela, ktorý zaujme akurát tak 1 aj pol človeka.(16.11.2015)