The Idea of North (S01E02) (epizoda)

The Idea of North

Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2019, 58 min

• hygienik

Popri tomto vyznieva Zlatý kompas ako optimistický a krásny film. Tvorcovia HDM atmosféru knihy ešte viac potemneli, takže sa z toho pomaly stáva Príbeh služobníčky 2. Je mi jasné, že väčšine divákov to vyhovuje, ale knižka obsahovala viaceré posolstvá a objasňujúce dialógy, bez ktorých to stratí filozofický rozmer. Práve ten ma v knihe uchvátil. Nebola to prostá kritika cirkvi, ale polemika o nej. Prečo sú tam autá a mobily? Seriál je trikovo slabý a ani 1 herec mi tam nesadol.(12.11.2019)

Opět skvělý díl. Jednu hvězdičku strhnu kvůli názoru, že se podle mě tvůrci snaží odvyprávět příběh zbytečně rychle. Nováčci se proto v tomto světě můžou místy ztrácet, ale to se snad srovná s dalšími epizodami. Jinak opět moc pěkná animace daemonů a pro znalé celkově dobré tempo. Začíná přituhovat...(12.11.2019)

Jsem moc rád, že oproti pilotnímu dílu je tady mnohem více napětí a děj se rapidně.. Ale fakt rychle posouvá dopředu.. Jsem zvědav, zda to tvůrci zamýšlí uzavřít po první sérii nebo nás čekají pokračování. Zatím je to spíš vlažné, místy se ale dá nahmatat napětí. Ruth Wilson hraje tu mrchu výborně a její lidoop jakbysmet. Vizuál je fakt pěkný a hudba je úžasná..Zatím mě to udrželo mě to u obrazovky, takže jedeme dál !(22.5.2020)

• Bakllazaan

Jak zaznělo v jiném komentáři "Znělka mě pohltila"... , ale to je bohužel veškeré hlcení. Zásadní odhalení s dětmi je odhaleno velmi mimochodem a nepůsobí, že má nějakou váhu. Filmu také chybí jakékoli napětí. Fanoušci tyto "drobnosti" asi přeskočí, ale ostatním zůstane na stole nemastná fantasy porce.(20.11.2019)

Zlatý kompas z roku 2007 se mi líbil, resp. líbil se mi nápad. Ale zase ne tolik, abych si přečetl knižní předlohu. A v tomto kontextu se mi po první epizodě zdál seriál nadbytečný. Měl jsem za to, že díky filmu nás nepřekvapí, kam to vše směřuje, kdo za koho kope a jak to dopadne. A to je zrovna u takového příběhu dost velká vada. Jenže pak přišla epizoda druhá a člověk si uvědomí, jak moc byl Zlatý kompas oškubený, resp. vykuchaný. Neumím posoudit, jestli je knize víc věrný film, nebo seriál, ale díky množství odlišností a rozkošatění příběhu, má příběh o Lyře stále co nabídnout. Lyra je otravná postava a její představitelka vcelku nesympatická, ale nějak to funguje. Ruth Wilson je oproti tomu skvěle mrchovitá, triky na velmi slušné úrovni...zatím se tvůrcům mou pozornost povedlo udržet.(2.12.2019)