poster

Večera na chutore bliz Dikaňki

 • Sovětský svaz

  Vechera na khutore bliz Dikanki

 • Sovětský svaz

  Вечера на хуторе близ Диканьки

 • Sovětský svaz

  Ночь перед Рождеством

  (neoficiální název)
 • anglický

  A Night Before Christmas

  (neoficiální název)
 • USA

  Evenings on a Farm Near Dikanka

Pohádka / Fantasy / Komedie / Rodinný

Sovětský svaz, 1961, 69 min

 • Bernhardiner
  ***

  Obecně se tvrdí, že za popularitou Mrazík v našich luzích a hájích stojí hlavně skvělý dabing. Uznávám, dabing je nepřekonatelný, nicméně i pohádka sama o sobě je velmi dobrá. Tohle dílko by si asi takovou popularitu nevysloužilo ani s ďábelsky dobrým dabingem. Nevím, jak ho vypráví ruský mistr Nikolaj Vasilijevič, ale tento film byl pozoruhodně plochý. Vlastně by si vystačil se třemi postavami - Vakulou, Oksanou a carevnou. Čert, různí vesničtí strejcové a tetky mi přišli celkem nadbyteční. Navíc je celkem jedno, že se příběh odehrává před Vánoci, odehrávat se v létě, bude úplně stejný. A také se mi vůbec nezdála proměna chování Oksany. 60%(9.1.2016)

 • Mariin
  *****

  Malebné, poetické, vtipné! Filmová adaptace Gogolovy povídky "Štědrovečerní noc" ze sbírky "Večery na samotě poblíž Dikanky". Režisér Alexandr Rou zde naplno ukázal své mistrovské umění. Nevím, proč tento film u nás neběžel, snad proto, že jsou zde křesťanské reálie (kostel, ikony), což českým bolševikům asi vadilo víc než těm ruským...(17.1.2009)

 • vitekpe
  ****

  Tak to byla famozni podivana! Obzvlast certa si budu pamatovat asi hodne dlouho. :-) Taktez jeho pomocnici (nebo co to bylo za figuru) sympatickou Ludmilu Khityayevu a krasavici-napadnici hlavniho hrdiny Ludmilu Myznikovou...P.S.: jen pro fajsmekry!(13.8.2010)

 • Flego
  ***

  Alexandr Rou je sovietsky filmový rozprávkar a jeho práca je aj u nás všeobecne známa. Táto rozprávka mala zrejme tú smolu, že sa v nej ukazoval interiér kostola a rôzne relikvie... Ale aj ruské ľudové zvyklosti, čo nebýva tak často. Postava čerta je zábavná a výborne zahraná a jedna vtipná scéna ( nápadníci v mechoch ) však nedokážu film posunúť do vyšších sfér.(19.5.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Čerti podle slovanských bratří to taky nemají lehké. Člověk by je litoval, kdyby to nebyli ... čerti. Ljudmilu Chiťjajevu mám ráda od chvíle, kdy jsem ji viděla v Tichém Donu, ty koketní krasavice jí člověk věří. Ústřední dvojice je skvělá, i když kováře bych si představovala jako větší lamželezo. Měla jsem sliny jak opratě u těch pelmení, i když bych to očarované, aby samy skákaly do huby, uvařit neuměla. Roztomilé je zasazení do konkrétního času objevením carevny a víc než cara, samotného Potěmkina (typický pohádkový vtípek pro rodiče). Niněra v ruském filmu z prostředí kozáků? Zajímalo by mě, kdo stejně jako já čekal spíš kobzu nebo banduru. Z ústředních střevíčků mám otlačené nohy, jen jsem to viděla. Oksana byla dost rozumná, že se radši zamilovala, než nosit tohle.(24.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace