Reklama

Reklama

Večera na chutore bliz Dikaňki

  • Sovětský svaz Vechera na khutore bliz Dikanki (více)

Obsahy(1)

Krásna Oksana slíbila kováři Vakulovi, vzít si ho za muže, pokud pro ní získá stejné střevíce, jako nosí sama carevna. Co by dělal Vakula, jestli by noc před Štědrým dnem na ulici nenašel pytel s čertem?! Čert kovářovi slíbil pomoc, ale jenom pod podmínkou, že mu prodá svojí duši. (Pickun)

Recenze (14)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

"Chutor bliz Dikaňki" musel být hrozná díra. Ale nevedo se jim tam špatně, nic moc se nedělalo, jen se dovádělo (zvláště v zimě, specielně na Štědrý večer. kdy opravdu není mnoho práce, a na koulovačky, ježdění na saních, candrbály, létání na koštěti a milostné pletky, je času dost; a přitom si může i leckdo leccos vykoledovat). Přestože komedie není můj oblíbený filmový žánr ("Mrazíka" jsem dosud v celku neviděl) a ani tento film bych za Gogolovu knihu nevyměnil, ženské role (Oksana, Solocha) se mi líbili více než mužské. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Alexandr Rou je sovietsky filmový rozprávkar a jeho práca je aj u nás všeobecne známa. Táto rozprávka mala zrejme tú smolu, že sa v nej ukazoval interiér kostola a rôzne relikvie... Ale aj ruské ľudové zvyklosti, čo nebýva tak často. Postava čerta je zábavná a výborne zahraná a jedna vtipná scéna ( nápadníci v mechoch ) však nedokážu film posunúť do vyšších sfér. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Čerti podle slovanských bratří to taky nemají lehké. Člověk by je litoval, kdyby to nebyli ... čerti. Ljudmilu Chiťjajevu mám ráda od chvíle, kdy jsem ji viděla v Tichém Donu, ty koketní krasavice jí člověk věří. Ústřední dvojice je skvělá, i když kováře bych si představovala jako větší lamželezo. Měla jsem sliny jak opratě u těch pelmení, i když bych to očarované, aby samy skákaly do huby, uvařit neuměla. Roztomilé je zasazení do konkrétního času objevením carevny a víc než cara, samotného Potěmkina (typický pohádkový vtípek pro rodiče). Niněra v ruském filmu z prostředí kozáků? Zajímalo by mě, kdo stejně jako já čekal spíš kobzu nebo banduru. Z ústředních střevíčků mám otlačené nohy, jen jsem to viděla. Oksana byla dost rozumná, že se radši zamilovala, než nosit tohle. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ruské rozprávky, teda aspoň tie vydarené, majú svoje špecifické kúzlo. A práve v období chystajúcich sa vianočných sviatkov, pôsobia ako balzam na dušu. Zasnežená krajina, výprava vypadla rovno z obrázkov starých kníh a postavičky sú skôr karikatúrami, ako osobami postavenými na reálnom podklade. Teda všetko tak, ako má byť. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Malebné, poetické, vtipné! Filmová adaptace Gogolovy povídky "Štědrovečerní noc" ze sbírky "Večery na samotě poblíž Dikanky". Režisér Alexandr Rou zde naplno ukázal své mistrovské umění. Nevím, proč tento film u nás neběžel, snad proto, že jsou zde křesťanské reálie (kostel, ikony), což českým bolševikům asi vadilo víc než těm ruským... ()

Galerie (57)

Reklama

Reklama