V západním pohraničí vyhoří stará hájovna a ve spáleništi jsou nalezeny náušnice a lidské kosti. Mezi ostatky je i neobvyklá zubní protéza, která Zemana dovede až k převaděči (Vladimír Stach), jenž si od zájemců o ilegální přechod hranic nechá zaplatit předem. Jeho žena (Stella Zázvorková) všechny nešťastníky zavedla do bažin, kde se utopili... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

Kakho-oto

Spolu s Kvadraturou ženy, Poselstvím z neznámé země a Koncem velké šance jeden z nejlepších dílů, možná ten vůbec nejlepší. Drastický příběh s místy hororovou atmosférou, skutečný námět (vrah Pilčík alias Petlan, žádný "Král Šumavy"), výborní herci podávající výborné výkony (I. Kačírková, M. Kopecký, F. Filipovský), Stella Zázvorková v roli ženy lákající nebohé oběti do bažin. Škoda jen, že díly první desítky mají max. 65 minut. Tento díl mohl být delší (až 80 minut). 95 procent ()

regentor

Vítězný únor nastavil nové společenské normy které ovšem mnozí občané Československa odmítají akceptovat.Jako řešení vidí útěk do zahraničí, to je však riskantní podnik , protože na mnohé z nich má políčeno "Bestie".Při požáru hájovny Kyliánky v šumavském pohraničí dojde k hrůznému nálezu lidských ostatků...Jan Zeman se ujímá vyšetřování .Po konzultaci v Praze dochází k závěru, že se nejedná o ojedinělý čin ale o skupinu převaděčů , kteří však své "zákazniky" vraždí .Do hry vstupuje opět Jirka Hradec jako návnada,což jej málem stojí život.Jeden z nejlepších dílů celého seriálu, který je mrazivým thrillerem s hororovými prvky i slušnou krimi.Jako většina případů se i tento zakládá na skutečných událostech . ()

subic

Rok 1949 nám připomene tehdejší "Krále Šumavy" i když zrovna zde jen ty nešťastníky, co nechtíc zůstali v bažinách a ti "králové" je ještě stihli obrat. Celá ta atmosféra na té Šumavě je ukázkově potemnělá. Honza Zeman jako vedoucí okresní SNB někde v pohraničí dostane úkol z Prahy, kde se poprvé setkává s majorem Pavláskem (Josef Větrovec), náčelníkem pražské kriminálky. Vyšetřuje to s Jirkou Hradcem, který se tu málem utopí v bažinách. Malou roli tu má i Miloš Kopecký a svým geniálním herectvím tu ztvární znalce a překupníka poštovních známek. ()

Kloboucek75

Vložil jsem do Google 30 případů majora Zemana - Václav Mrázek . Vyšel mi 5 díl bestie . Viděl jsem několik dokumentů a četl několik článků o Mrázkovi  páč vraždil i sousedním a v mém  okrese. Mrázek každou oběť znásilnil nebo chtěl znásilnit .  Já jen jestli byl 5 díl opravdu věnovaný Václavovi Mrázkovi. ()