Zeman se podruhé žení a za manželku si bere Blanku Mutlovou. Během svatebního veselí v Karlových Varech stihne vyřešit případ podvodní výměny bankovek místních šmelinářů s německými turisty... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

MrKrahujec odpad!

Tenhle díl považuji za nejpádnější důkaz toho, že Major Zeman je i z filmařského hlediska naprostá šmíra a šmejd a že i jinak snad dobrý herec Brabec (přiznám se, že právě kvůli majorovi Zemanovi jsme ho léta bral jako jakousi "Švorcovou v kalhotách"), tady odvádí skutečně to nejslabší... Už jenom ta jeho zoufale marná snaha užmoulat a užužlat jakýsi neexistující typ "správňáckého" esenbáka by byla vlastně k popukání, kdyby nebyla k pláči. No a co se týče syžetu, tak tady se mi ani po opakovaném shlédnutí opravdu nepovedlo rozeznat, oč tu vlastně šlo a kdo co provedl. Snad leda jako ilustrace neustálé platnosti verše Karla Havlíčka Borovského o policajtovi, který "koho chce, toho si chytne a dá do vězení". ()

evangelik odpad!

Asi největší chucpe celé třicetidílné série. Bába (úmysleně) platí neplatnými bezcenými bankovkami z doby před měnovou reformou. Má jich plnou bednu. To, že komunisti provedli tuto megaloupež autorům scénáře poněkud "uniklo"... ()

dauby

Nejhorší díl, kde se nepovedlo vůbec nic. Stupidní příběh, "crazy komedie" není vůbec vtipná, a k tomu to hrůzná píseň. ()

Honza__St.

Jednoznačně nejslabší díl celého seriálu. Zápletka by možná seděla do pozdějších příhod Sváti Kuřátka, ale k Majorovi Zemanovi ne. Nemluvě o tom, že jako většina pozdějších dílů je i tenhle šíleně dlouhý, takže i přes pár komediálních scén člověk co chvíli zívá nudou. Jestli nevěděli co vsunout mezi Bílé linky a Modrá světla, neměli tam radši vsunout nic, a pak druhou sérii uzavřít něčím lepším. ()

sniperx70

"A ty psi měli tlamy jako díže!" Taková veselá policajtská epizoda, ve které se stává z paní Svobodové/Mutlové/Svobodové paní Zemanová. Humorné situace tady vytváří chaos v řadách místních esenbáků a nečisté svědomí hotelového personálu. Žádnej mord, žádný střílení, tohle je prostě oddychovka. ()

JohnnyCinema

Ačkoliv ostatní díly seriálu se snaží vypadat věrohodně a realisticky, tento díl se vymyká zažitému stylu. Rádoby vtipné scény, přehrávané doslova divadelním stylem nebo podivní lidé na ulicích, kteří pronásledují svatební kočár a všichni společně tančí nacvičené figury, působí velice zvláště. A samozřejmě chyby co se týká časové chronologie a automobilů. Jednou z ústředních postav je totiž Škodovka, která je ve skutečnosti dost pozoruhodný kousek: pravděpodobně se totiž jedná o Škodu Spartak (podle přístrojové desky) se zadními blatníky z Octavie poslední generace s křidélky a přední maskou ze Škody Octavie Combi. Tedy těžko spatřitelná směsice. A tento vůz v epizodě vystupuje v roli dvou aut, která se od sebe liší SPZ-kou a potahem volantu. Další zajímavostí je, že v úvodní scéně se záběry uvnitř vozu, kde není vidět zmíněná palubní deska, sedí protagonisté v úplně jiném voze, čtyřdveřovém, pravděpodobně ve Volze 21. Samozřejmě z prostorových důvodů, protože kameraman by se s kamerou do Octavie nevešel tak, aby ještě mohl zabírat ostatní. To, že na parkovištích parkují auta vyrobená až v 70. letech, není výsadou jen tohoto dílu. ()