Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejmazanější podvodníci a defraudanti nikdy zbytečně nespěchají... Po dlouhou dobu, někdy celé roky budují pověst seriózních, poctivých lidí, aby v nejpříhodnějším okamžiku zneužili důvěry svých obětí a poté elegantně zmizeli s nemalou částkou v kapse... (Česká televize)

Recenze (11)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vymyslel geniální nápad, jak si přijít nečestně k slušným penězům i nádherným šperkům, leč následně o všechno přišel jako naprostý idiot. Miloš Kopecký předvedl jak jinak úžasný herecký výkon a společně s Janou Hlaváčovou byli ozdobou tohoto dílu. Líbilo se mi i to, že byl tento díl tak nějak veden i v dosti humorném duchu. Souhlasím s názorem, že ne vždy je důležité míti v kriminálce případ jen o mordech… ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

,,Když už děláte dobrý skutek, tak to dotáhněte až do konce." ... aneb jak jedna defraudace donutila spolupracovat dva velké konkurenty :). Naprostá oddechovka v rámci Hříšních lidí města pražského. Už jen ten groteskně laděný začátek sháňky obchodníků po zmizelém klientovi nebo závěrečný dialog Vacátka se Sepekowskim ve věznici, který obrovský nadhled v tématu hospodařské kriminality v rámci celého dílu jen podtrhuje. Zde (a nejen zde) mi Jiří Marek připomíná svým rukopisem styl Karla Čapka, ale vůbec to v hříšňáckých povídkách není na škodu. Jelikož se zde hodně cestuje z Prahy na severní Slovensko do Tater, i do Itálie, v tomto směru z tohoto ze všech dílů číší televizní původ asi nejvíc, protože štáb reálně nevycestoval ani do těch Tater a vystačil si s dokumentárními záběry a pohlednicemi. Přesto za doprovodu hudby Zdeňka Lišky kouzelné. Barový šanson Maruko v podání jedinečné Judity Čeřovské patří k nezapomenutelným uměleckým momentům tohoto seriálu. Nadchl také Ilja Racek, který si střihl roličku svědka koukajícím neustále po odměnách za poskytnuté informace a dokázal, jak se ze sotva tříminutového výstupu dá vytěžit maximum. A samozřejmě Jana Hlaváčová se svou bravurní slovenčinou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Keďže sa pre zmenu nejedná o mord, k slovu môže prísť aj nejaký ten humor. Humor veľmi decentný a inteligentný. Epizóda, ktorá občas prekvapí nečakaným zvratom, z ktorého sú mimo aj páni okolo radu Vacátka. Všetkých zúčastnených okrem kriminalistov by sme mohli nazvať tragikomickými postavami, ale ani zločincov, ani obete vám nebude ľúto. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama