Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nejmazanější podvodníci a defraudanti nikdy zbytečně nespěchají... Po dlouhou dobu, někdy celé roky budují pověst seriózních, poctivých lidí, aby v nejpříhodnějším okamžiku zneužili důvěry svých obětí a poté elegantně zmizeli s nemalou částkou v kapse... (Česká televize)

Recenze (14)

MurielRezek

všechny recenze uživatele

Plnokrevný ženský šarm a přirozená noblesa zdobí osobitý hlas a projev JUDITY ČEŘOVSKÉ. Miluji tenhle barový šanson! Tango MARUKO navíc skvěle souzní s osmým dílem (Telegram z Neapole) mého oblíbeného seriálu "Hříšní lidé města pražského". V hudebním videoklipu, který v tomto díle zazní je výborný i Miloš Kopecký v roli hochštaplera v tandemu s báječnou Janou Hlaváčovou. Hudbu složil geniální Zdeněk Liška a přilehavým textem ho opatřil Vladimír Sís. Na konec šedesátých let s lidmi hříšnými mám jen krásné vzpomínky, takže dost dobře nemohu dát méně než pět plnokrevných hvězd . -------- (Pozn.: Chtěla jsem okomentovat jen tuhle píseň, ale komentáře pod videoklipy z filmů jsou vypnuté, tak ho dávám sem.) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Keďže sa pre zmenu nejedná o mord, k slovu môže prísť aj nejaký ten humor. Humor veľmi decentný a inteligentný. Epizóda, ktorá občas prekvapí nečakaným zvratom, z ktorého sú mimo aj páni okolo radu Vacátka. Všetkých zúčastnených okrem kriminalistov by sme mohli nazvať tragikomickými postavami, ale ani zločincov, ani obete vám nebude ľúto. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vymyslel geniální nápad, jak si přijít nečestně k slušným penězům i nádherným šperkům, leč následně o všechno přišel jako naprostý idiot. Miloš Kopecký předvedl jak jinak úžasný herecký výkon a společně s Janou Hlaváčovou byli ozdobou tohoto dílu. Líbilo se mi i to, že byl tento díl tak nějak veden i v dosti humorném duchu. Souhlasím s názorem, že ne vždy je důležité míti v kriminálce případ jen o mordech… ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Když už děláte dobrý skutek, tak to dotáhněte až do konce." ... aneb jak jedna defraudace donutila spolupracovat dva velké konkurenty :). Naprostá oddechovka v rámci Hříšních lidí města pražského. Už jen ten groteskně laděný začátek sháňky obchodníků po zmizelém klientovi nebo závěrečný dialog Vacátka se Sepekowskim ve věznici, který obrovský nadhled v tématu hospodařské kriminality v rámci celého dílu jen podtrhuje. Zde (a nejen zde) mi Jiří Marek připomíná svým rukopisem styl Karla Čapka, ale vůbec to v hříšňáckých povídkách není na škodu. Jelikož se zde hodně cestuje z Prahy na severní Slovensko do Tater, i do Itálie, v tomto směru z tohoto ze všech dílů číší televizní původ asi nejvíc, protože štáb reálně nevycestoval ani do těch Tater a vystačil si s dokumentárními záběry a pohlednicemi. Přesto za doprovodu hudby Zdeňka Lišky kouzelné. Barový šanson Maruko v podání jedinečné Judity Čeřovské patří k nezapomenutelným uměleckým momentům tohoto seriálu. Nadchl také Ilja Racek, který si střihl roličku svědka koukajícím neustále po odměnách za poskytnuté informace a dokázal, jak se ze sotva tříminutového výstupu dá vytěžit maximum. A samozřejmě Jana Hlaváčová se svou bravurní slovenčinou. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama