Balada o Cable Hogueovi

• slovenský

Balada o Cable Hogueovi

Drama / Komedie / Romantický / Western

USA, 1970, 121 min

bronson robardse vyvezl nekam dal za zeleznicni stanici claudie cardinale a tam ho nechal lezet v pousti. robards (ted uz cable hogue) se zregeneroval, nasel vodu a zridil si zivnost. film dal plyne v poklidnem duchu (obcasna intermezza obstarava vpravde priserny zpev stelly stevens) a na konci robards jako uz tradicne konci ponekud neslavne pod koly prekvapive se zjevivsiho veterana. (a nevyplni se tak diagnoza jednoho z prihlizejicich – od srdce to je daleko a mas to na druhy strane, tak co). od peckinpaha necekane docela pohodova skorokomedie.(16.8.2006)

7/10 - Nostalgicky western o stesku po opravdickem divokem zpadu, kdy bylo vsechno "jednodussi". Vyborne combo smudla Robards a padre Warner pobizeji (aspon ze zacatku) tempo tohoto filmu do vysokych obratek, dabuzel cca v puli tomu dochazi stava a dostavuje se premira melancholie, ktera z meho poledu srazi uroven celeho snimku o nekolik bodu z kategorie bezchybny film. Moc se nestrili - podobne jako v RioBravo, ale o to vic se keca a to je dobre!(25.7.2006)

Sam Peckinpah je pro mě neznámé jméno a nestydím se to přiznat. Na Primě nebo kde to ten film dávali z něj dělali velkého boha. Film mě utvrdil v mé pravdě, že není nijak zajímavý natož božský. Film o pomstě, která nakonci stejně jen na půl podrthuje vděčnost toho starého muže za to kam došel. Tak jak balady končívají, tak ani tato se nevyhne jasnému konci.(26.7.2006)

No tohle bych od Peckinpaha necekal. Sice tu zas tolik komickejch prvku neni, ale porad je to neco jinyho nez jeho obvykla krvava tvorba. A i kdyz jsem se nijak zvlast nesmal, stejne to byl prijemnej pohodovej film. Jason Robards a Stella Stevens jsou super, ale me nejvic dostaval David Warner jako Reverend Joshua, ten proste nemel chybu, takovej uchylacek. Mozna bych film trochu zkratil, takle je misty zbytecne rozvleklej, ale na 4* to bude.(25.7.2006)

Škoda, že Peckinpah neudržel tempo a humornou linii z první půlky filmu, jinak bych uvažovala i o nejvyšším hodnocení. Cable je moc fajn postava - přímý, rovný, oplácející dobro dobrem a zlo zlem, kazatel je zase člověk, u kterého si nejste dlouho jisti, co je vlastně zač a Hildy je děvče do nepohody, která rozhodně ví, co chce. Konec byl bohužel trochu slabší a roztahaný, ale i tak to není vůbec špatný film. Přinejmenším se na začátku zasmějete. 3,5*(6.8.2006)

• - Několik členů štábu bylo během natáčení vyhozeno. Speciálně určený člověk měl na starosti kupování lístků na autobus a když Peckinpah vyhodil dalšího člověka, ihned se zeptal: ,,A máte pro něj lístek?" (MrCreosote)

• - Z jednej časti bol film považovaný za komickú narážku na film Divoká banda (1969). (vander19)

• - Peckinpahův nejoblíbenější film. (MrCreosote)