Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Sebik.

Plusy: - kreatívny nápad(idea) - z knižnej predlohy - prvá polovica filmu - herecký výkon - vtipné scénky Jimma Carreyho Mínusy: - druhá polovica filmu - zlé zakončenie filmu - neobjasnení príbeh. Lemony Snicked je film ktorý vám ponúkne filmové spracovanie knižnej predlohy a zaujímavým príbehom až na prvú polovicu(trištvrtinu) filmu potom začne byť film nudný(nedomyslený) a koniec to ani nehovorím... Určite nemôžem zabúdnúť na vtipné scénky Jimma Careyho ktorý dal filmu aspoň jedno pestré svetlo tohto filmu. 55% ()

Jirkacek

Řada nešťastných příhod od vypravěče Lemony Snicketa měla dobré hodnocení, tak proč se na něj nepodívat. Ani při pohledu na hvězdné herecké obsazení mně nenapadlo, že by se mohlo jednat o špatný film. A on to pro mne byl bohužel neslaný nemastný film, s jednoduchým příběhem a žádným překvapením. Mimochodem se jedná už o druhý film, v němž jsem viděl Dustina Hoffmana zahrát štěk. Jim Carrey jako nechutný a nezničitelný strýček Olaf ovšem svou roli zahrál skvěle, málem jsem ho ani nepoznal, jak byl dobře namaskovaný. A ještě jedna věc mně překvapila - nevěřil jsem svým očím, když bankovní úředník, který děti svěřoval do péče příbuzných, jezdil v krásně černém voze TATRA 603. Vůbec celý film měl být černá rodinná komedie, ale moc jsme se nezasmáli. Nicméně černá byla nejen Tatra, ale i vizuální podání obrazu a také děj, který opravdu odpovídal názvu. Trochu mi navíc připomínal tvorbu Tima Burtona, kterého opravdu moc nemusím. Abych nebyl jen negativní - vtipný byl hned úvod snímku, kde jsme byli upozorněni vypravěčem Lemony Snicketem, že se moc nepobavíme a film není rozhodně žádná veselohra. Příběh totiž pojednává o třech dětech, kteří přišli hned na začátku děje o rodiče a stali se sirotky. Sourozenci Baudelairovi byli tedy postupně svěřováni několika příbuzným, z nichž hned ten první, strýček Olaf, je ochoten udělat cokoliv, aby získal jejich dědictví. A to opravdu cokoliv. Děti tedy museli čelit jeho nástrahám a šlo jim opravdu o holý život. A štěstí nenašli ani u dalších, již hodnějších příbuzných. Ostatně v tomto snímku o štěstí vůbec nešlo, spíše naopak. Zábavné to ale nebylo a tak si film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod u mne zasloužil pouze dvě nešťastné hvězdičky **. ()

peter.m

"Jestli chcete vidět film o štastném skřítkovi, jsem si jistý, že v sále číslo 2 je ještě dost volných míst." Pomaly ale isto začínam s obľubou sledovať podobné temné rozprávočky s burtonovskou vôňou. Vďačím za to mojej manželke, ktorá dúfam nepoľaví v nastolenom trende a oči našich detí neuzrú počiny typu Frozen. PS: názor mojej pani: "Pekná, originálna a depresívna rozprávka." ()

CSGoddess

Tak tohle se mi kurva líbilo! A to sem to viděla v dospělém věku! Carrey pobavil jako vždy a je to jeden z jeho životních výkonů, dětští herci jsou sympatičtí, mihne se tu dost známých postav včetně několika z Harryho Pottera. A celé to je bizarně rozkošně retro ve stylu britských fantasy. Kdyby točili Pottera v podobném duchu byla by to větší prdel. Jsem ráda že do jednoho filmů nacpali tři knihy a ne že z jedné knihy udělali tři filmy jako z debilního Hobita, ale škoda že nenatočil zbylé čtyři knihy. Sic sem je nečetla ale ráda bych viděla zakončení téhle série na stříbrném plátnu. Ale jsem vděčná i za tenhle jeden film. A doufám že to neposere žádný remake nebo reboot. Škoda že takové díla nejsou víc oblíbené narozdíl od všech Twajlajtů, Hladovejch hrách, a albínského Zaklínače či zkurvených Her o trůny. ()

Korpy22

Skvělá mysteriózmí strašidelné pohádka s Jimem Carrey, která přináší napínavé dobrodružství sirotků, kteří se snaží zachránit si život před svými zvláštními příbuznými. Film má díky dobrému scénáři spád a je skvěle obsazen. Lehce mi to připomíná Sirotčinec slečny Peregrinové nebo Alenku v říši divů. Spousta efektů, make-upu a přesto to není kýč, ale naopak nadpřirozenost. ()

Dedincan

Film o súrodeneckej láske na pozadí nešťastného šialenca Carreyho, ktorému rola sadla ako uliata. Pútavá tajomná atmosféra od začiatku až po záverečné titulky, ktoré boli akoby samostatným animákom. Úspešný rad doplňa príhodná hudba. ()

milos.bradik

Mohla to být povedená dobrodružná fantasy, ale Jim Carrey, který se jako vždy pitvoří a přehrává, z toho udělal naprostý paskvil. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)