poster

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

 • Česko

  Řada nešťastných příhod

 • USA

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • USA

  Lemony Snicket

  (pracovní název)
 • Německo

  Lemony Snicket - Rätselhafte Ereignisse

 • Slovensko

  Rad nešťastných príhod

 • Kanada

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Nový Zéland

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Velká Británie

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Austrálie

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

 • Irsko

  Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Počínaje nechutně roztomilou pohádkou o nejmenším elfovi a následným ujištěním, že nic podobného nás během nastávajících dvou hodin nečeká, jde o sympaticky „jiný“ rodinný film. Inspirovaný prvními třemi ze třinácti dílů rozverně morbidních knižních příhod sourozenců Baudelairových (jiná postava nese příjmení Poe) a netradičně mající závěr knihy první. O knižních předlohách autora vystupujícího pod pseudonymem Lemony Snicket si můžete myslet leccos. Samotnému mi trvalo několik knih (čtou se na jeden zátah), než jsem záměrnému opakování stále stejných schémat přišel na chuť. Pro černý humor, mnohovrstevnatost příběhu a nečekané odkazy k jiným (uměleckým) dílům se až chce radostí vykřiknout nad protřelostí těchto dětských knih, jež si paradoxně více vychutnají dospělí. O filmu platí totéž. Nebýt pár grimas Jima Carreyho, který je po letech opět v ďábelsky dobré formě, marně přemýšlím, co by diváky mladší dvanácti, spíše patnácti let pobavilo. Brad Silberling dokázal přesným castingem a ponurou vizuální stylizací zachytit Snicketův specifický, zdánlivě nepřenosný cynismus. Tři ústřední hrdinové již během expozice přijdou o oba rodiče, aby záhy skončili ve slizkých pazourech „třetího bratrance ze čtvrtého kolena“, který jim v pozměněných podobách usiluje o životy až do (ne)uspokojivého konce. Leč - ani množství Carreyho mimoňských hlášek a vtípků pro znalé nedokáže zabránit zmíněnému sklouznutí ke schématičnosti. Nebýt plejády slavných herců (mj. v titulcích neuváděný Dustin Hoffman), hravé morbidity při vymýšlení rozličných zákeřností a zapojení vypravěče, tedy samotného autora (s hlasem Judea Lawa), film by malinko nudil. Nevím, jak to vypadá s pokračováním, zda-li tento ambiciózní projekt naplnil očekávání, přesněji pokladničky producentů, ale přinejmenším kvůli možnosti opět pohledět na Emily Browning, lehce připomínající mladou Scarlett Johansson, bych jím nepohrdnul. Apendix: Dlouhé, přesto až do konce fascinující závěrečné titulky doporučuji zhlédnout už pro to množství známých jmen herců i ostatních členů štábu. 80% Zajímavé komentáře: Adrian, k212, Vitason, T2, Fr , PALINO, El Loco(25.6.2008)

 • petero
  **

  Mal som radšej počúvnuť rozprávača na začiatku a pozrieť si nejaký veselší film ... Neucelený dej vo vizuálnom burtonovskom svete do seba ťažko zapadá. Čakal som čiernu komédiu a dostal som z toho filmového sveta depku. No aj napriek tomu sa film oplatí zhliadnuť: scéna v dome nad útesom, hlášky maličkej Sunny a priemerný Carrey.(18.5.2005)

 • Allien.9
  *****

  Čekala jsem další dětský film, jakých se v poslední době točí mraky (ne, že by byly špatné), k mému překvapení jsem však dostala depresivní, temnou a pro malé děti poměrně zvláštní (ne)pohádku odrážející všechny problémy dětského i dospěláckého světla (hlavně pak nefungující byrokracii). Vypravěč, který je v příběhu zároveň sám zainteresován, dodává filmu zvláštní kouzlo a podle zdařilé vizuální stránky bych typovala, že se na ní nějak podílel Tim Burton (mám na mysli Burtona před deseti lety, ne toho, co se o filmy pokouší teď). Samostatnou kapitolou je samozřejmě Jim Carrey, jehož pitvoření se (opět) nemá chybu. Co? Jestli je ten chlap magor nebo génius? No já mám jasno.:-)(23.11.2014)

 • Hromino
  odpad!

  Můj první odpad, který jsem udělil "červenému" filmu. A na úvod musím říct, že proti filmu jsem nebyl nikterak předem zaujatý. Díval jsem se na něj naopak s poměrně velkými očekáváními. Jedna známá mi doporučila jak film, tak knihy, že prý je to docela fajn, ať se na to mrknu. Tak jsem se tedy jednoho dne rozhodl se na tento skvost podívat - a to, co jsem viděl, bych se neváhal označit za to pravé filmové zlo. Vždycky jsem se trochu uculoval nad některými komentáři, které psaly, jak se jim dělalo u filmu nevolno, jak chtěli jít blít atd., protože to znělo trochu nadsazeně. Ale teď jsem teprve poznal, jaké to je, když je vám z filmu úplně nanic. Tolik přehrávajících "herců" (a ještě tak hrozně okatě!) v čele s příšerně přehrávajícím Carreym (chudák, nechápu, jak se tomuhle mohl upsat) bylo tolik, že mi některých bylo vyloženě líto. Meryl Streep, Timothy Spall, Jude Law... proč? Proč? To mělo být jako schválně? No jestli jo, tak to je k pláči. Extrémně nesympatičtí smradi v hlavních rolích (při řevu "Aunt Josephine! Aunt Josephine!" jsem měl nutkání jít pro kýbl k blití), kterým jsem po většinu času přál, ať už sakra chcípnou (a pokud možno co nejvíc bolestivě!) a je konec, protože jsem stále věřil, že se ke konci film alespoň o trošku, trošičku vylepší. Ale ouha. Ba naopak - ke konci mi čím dál víc připadalo, že se to potápí do ještě větších sraček. Ty hrůzy, co vypouštěly postavy z huby, byly vyloženě na zabití. Udivuje mě, že scénář (a režie, která byla nejspíše po většinu dobu točení filmu někde na tripu) nekraloval na Zlatých malinách. Opravdu, hodnocení tohoto snímku zkrátka nikdy nepochopím. Tenhle film podle mě zkrátka sprostě uráží vše, čemu se říká filmové umění. Na druhou stranu - jediné, co na tomhle "skvostu" mělo svou světlou stránku, byla kamera a výprava. To bych jediné neodsoudil a možná by si to zasloužilo z mé strany alespoň jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, jak mě tenhle film nehorázně nasral, musím prostě dát z principu odpad. A jestli jsou stejně stupidní i knihy, pak si dávám na vkus mé známé velký pozor :)(14.6.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  zábavná burtonovsky podivná jednohubka s docela krutými dějovými zvraty a na příběh s dětmi s omezením PG docela temnými motivy. Samozřejmě docela umně zabalenými a zamaskovanými. Svět a celý děj je opravdu zajímavě rozvíjený, no zdálo se mi to jakési příliš přecpané a pořádně neuzavírané + po nějaké době se neustále opakovaná příběhová smyčka začne trochu zamotávat a taky ztratí to prvotní kouzlo bizardnosti. Naštěstí je tu excelentní Jim Carrey, který se zhostil role hraběte herce Olafa skvěle a zase okouzluje svou výstředností a hnusností/slizkostí. A pak je tu vlastně i celé další obsazení, které snad nemohlo být ani více sympatické, od hlavního dětského tria (Emily) přes kupu hvězdně vybraných vedlejšáků, podle mně si ze sebe dělajících pořádnou srandu. No celkově tomu stále chybí nějaký větší náboj, ale kvůli té rozkošné temné atmosféře a pár úžasně zábavných scén dám 4(12.2.2011)

 • - Oproti knižke tu môžeme nájsť viac odlišností v charakteristických vlastnostiach sirôt:
  - Klaus nosí okuliare len pri čítaní, v knižke by bez nich nevidel,
  - Sunny má na sebe väčšinou ružové šaty, hoci v knihe ružovú farbu nemá rada,
  - Violet mala zväčša zopnuté vlasy, no v predlohe si ich nebola schopná upraviť, lebo jej nedržali spolu. (Karush)

 • - Natáčanie sa viackrát odložilo, keď dvojčatá hrajúce Sunny zaspali. (Karush)

 • - Siluety rodičov detí boli v skutočnosti siluety návrhára Ricka Heinrichsa a režisérovej manželky, herečky Amy Brenneman. (Karush)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace