Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Austrálie

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

• Rex Mundi

Môj názor je asi najbližšie k Hitman_47-ovi a presne opačný ako má movie. Niekoľkokrát som si po filme vzdychla "čo z toho mohlo byť, keby to dali Burtonovi". Po prvej tretine som sa začala nudiť a stále netrpezlivejšie čakala, kedy už bude koniec tomuto trápeniu. A nebolo to len kvôli totálne neznesiteľnému a podľa môjho názoru vyšinutému dievčatku, ktoré sedelo za mnou v kine, neustále sa mrvilo, kopalo mi do stoličky, mrmlalo si, komentovalo a vyrážalo zo seba vzdychy hrôzy. Do kina tak skoro nepôjdem, vždy tam natrafím na nejakého pošuka, ktorý neprišiel pozerať film, ale znepríjemňovať ho ostatným. Dve hviezdičky dávam za herecké výkony (Meryl Streep) a výtvarnú stránku, inak ale biedna (aj keď čierna) moderná rozprávka.(16.3.2005)

Tak tenhle film se ze začátku tváří jako velmi dobrý film, dokonce vidíte dalšího Burtona, ale pak se to najednou začne kazit, protahovat a dokonce trochu nudit. Takže herci jsou fantastičtí, včetně skvělých dětí, výprava je překrásná, ale celý ten příběh je velmi podivný, něco mezi detektivkou, dramatem, pohádkou a komedií, ale vlastně to není nic z toho. Takže ten úžasný pocit z počátku filmu se postupně vytratí a když nakonec zjistíte, že to vlastně neskončilo nijak a že ta pointa je také nijaká, ten dobrý pocit vyprchá. Takže 3,5*(23.10.2005)

• Shakers

Mňa to moc nebavilo. Na oko to vyzerá síce dobre, vizuálna stránka filmu je skvelá, herecké obsadenie tiež perfektné, rovnako tak aj hudba Thomasa Newmana, ale ten príbeh ma moc nebral. Scenár nie je zlý, ale mohlo sa na ňom trošku viac zapracovať, pretože príbeh filmu je v podstate jednoduchý. Je to rodinná fantasy komédia, to beriem, ale prišlo mi to viac smerované pre deti. Necítil som s toho žiadne napätie, emócie a ani som sa nezasmial. Jim Carey to zahral perfektne, tak ako vždy, no tento krát ma tie jeho scény moc nebavili. Buď som čakal veľa, alebo niečo iné, tento krát mi to nesadlo. 50% - 2*(27.7.2013)

Lemony Snicket si mě na svou stranu nezískal. Burton wannabe styl mi do oka nesedl, stejně tak příběh. Děcka jsem nemohl vystát (hlavně Klause), a ano, titulkovat řeč nemluvněte je výborný nápad, což ovšem nic nemění na tom, že mi lezlo na nervy. To Emily, to už je jiná káva a já se těším, až ji shlédnu v nějakém novějším filmu. Komu jsem fandil, byl Jim Carrey, který si jako jediný natáčení vyloženě užíval a vytvořil zde jednu ze svých nejlepších a zároveň nejulítlejších rolí. Navíc si jezdil v Tatře 603. Tohle fantasy mě tedy nepřesvědčilo.(23.11.2008)

Knižní předlohu už sem kdysi četl, ovšem bylo to opravdu hodně dávno a její spojitost s tímto filmem jsem si vlastně uvědomil až v jeho průběhu. Lemony Snicket se znatelně snaží knihu co nejvěrněji kopírovat, což určitě není na škodu. Důležité je, že Brad Siberling pojal velmi jednoduchý příběh o prohnaném hamounovi jako svěží, zábavnou a veskrze pohádkovou podívanou, která splňuje všechno, co bych od ryze dětského snímku očekával. Především stojí za pochvalu rozumně zvolená stopáž( film trvá jen 92 minut!), nádherné masky a kostými a samozřejmě herci v čele s nalíčeným Jimem Carreym a úzkostlivou Meryl Streep. Jako malé dítě bych u toho určitě skákal radostí, nyní už jsem si jen tak spokojeně pobrukoval..(6.6.2012)

• - Řadu nešťastných příhod, která je mimochodem v literární podobě známá i u nás, zatím tvoří 11 knih, pričemž celkově by jich mělo být 13. (imro)

• - Finále filmu je v skutočnosti nakrútené podľa záveru úplne prvej knihy. (Macejko)

• - Batole Sunny ztvárnily ve filmu jednovaječná dvojčata Kara a Shelby Hoffmanovy. (HappySmile)