Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Irsko

• Kanada

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2004, 108 min

Musím říct, že z obrázků z filmu, které jsem měl tu čest vidět jsem si film představoval přesně tak, jak nakonec vypadal! Tedy plný vizuálně dokonalé až "burtonovské" atmosféry podložené jednoduchým přímočarým infantilním dějem! Příběh je skutečně nijak výjimečný, to co se jeví jako postupně odhalované tajemství nakonec vyprchá v nijakém zjištění, které vlastně nijak negraduje! Jenže to je uplně jedno, protože koukat na "spojení starých viktoriánských prvků s výdobytky moderní civilizace" jako by z oka vypadly skvělé adventuře Syberia, úžasné vizuální vychytávky (převozník na šlapadle, dům na útesu, Tatra a její interiér) mi doslova otevřeli pusu! Do toho Jim Carrey, který přehrává o sto šest, přičemž to není na velkou škodu, ale je pravda, že troška přízemnosti by nevadila! Skvělou práci ale předvedli dětští představitelé a především Meryl Streep v roli fóbické vdovy! Ještě bych se zmínil o skvělé hudbě Thomase Newmana a celé dohromady bych to ohodnotil na velmi slušných 9/10!(28.8.2007)

jeden z nejlepších dětských filmů jaké jsem kdy viděl. Jim Carrey neustále zábavně přehrává a užívá si roly strýčka Olafa. Skvěle vybrané byly i představitelé nebohých dětí Baudelairovic. Naprosto úchvatná je i vizualní stránka filmu. Za tak krásně roztomile depresivní kulisy by se nemusel stidět ani Tim Burton.(3.7.2006)

Krásná výprava a nepřehlédnutelně odpudivý Jim Carrey jsou hlavními znaky tohoto rodinného filmu natočeného podle oceňované knižní předlohy. Docela jsem se pobavil, ale nuda se přeci jenom dostavila a ne jednou. Nebýt strýčka Olafa, film by ztratil na svém kouzlu a svém vtipu...Carrey dokázal onu hlavní zápornou postavu zahrát par excellence, ale postavy dětí zdály se mi takové nemastné neslané. Uvidím, třeba po druhém zkouknutí zvednu hodnocení:)(22.7.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +velice originálně pojaté prostředí, přítomnost vypravěče, hudba, Emily Browning -Jim Carrey a jeho postava a jeho proměny, taky jsem tu postrádal víc emocí (smích, napětí)/// Jim byl tentokrát důvod proč film ignorovat. Za kvalitního herce ho považuji, ale někdy jeho role nebo postavy mi nesednou. Jenže tentokrát jsem byl na omylu, alespoň co se filmu týče. Upoutalo mě to, bavilo mě to, nechával jsem se překvapovat tím co si na mě tvůrci nachystali. Líbila se mi sourozenecká trojice, hlavně obě holky a asi nejvíc u mě bodovala ta malá. Překvapilo mě obrazové zpracování, které je velmi originální a míchá staré prvky (architektura, oblečení) s těmi novými (benzinová stanice, auto). Zvláštní, neokoukané, občas dech beroucí. Jsem kouzelně překvapen./// Celkem 75%///(23.1.2011)

Když začíná fantasy snímek rozjuchanou infaltivní pohádkou o nejmenším elfovy, která je následně přerušena medovým hlasem Jude Lawa, ujištující nás, že nás nic podobného rozhodně nečeká, tak už jsem začínala větřit že tohle se mi asi bude líbit. A taky líbilo, hodně. Burtonovská poetika, streampunková atmosféra a jemná Newmanova hudba, dělají z tohohle tragikomického příběhu tří osiřelých dětí, velmi poutavou podívanou, kterou mírně kazí na konci lehce nevyužitý potenciál. Ale gumový ksicht Carreyho a jeho chameleonstvý si zde užijete plnými doušky, děti jsou výtečně zahrané, potěší ve vedlejších rolích Billy Connolly, Timoty Spall, Catherine O'Hara či Meryl Streep.(28.10.2015)

• - Daniel Handler (autor predlohy) mal jasnú predstavu, kto by mal Olafa hrať: “Boris Karloff by bol skvelý. Bohužiaľ, už je tridsaťpäť rokov po smrti.“ Rola tak pripadla Jimovi Carreymu, ktorý o nej tvrdí, že sa už dlho so žiadnou rolou tak nestotožnil. (genetique)

• - Když děti poprvé potkají kníže Olafa, ten jim poví: „Počkej, řekni mi tu poslední větu znovu.“ Tato replika není ve scénáři, Jim Carrey se totiž jako obvykle ponořil do své úlohy a výše uvedená situace vznikla při opakování záběru. Režisér se jí tam však rozhodl zařadit. (imro)

• - Auto, které jste mohli vidět v upoutávkách, je Tatra 603, která byla vyrobená v bývalém Československu a používali jí vrcholní představitelé Komunistické strany. (imro)