Zabijácká elita

The Killer Elite

Drama / Thriller / Akční

USA, 1975, 122 min

Zhruba v polovině filmu si již nemůžeme být jisti žánrem (hádám grotesku) a v poslední třetině se film stává parodií sama na sebe (nebo sama na Sama?). Poslední scéna hovoří za vše, jelikož se repliky zdají parodovat samotné natáčení filmu. Otázku, zda se jedná o rafinovanou subverzivní metarovinu ve filmu nebo jde celkově jednoduše o hovadinu, nechám nezodpovězenu. V každém případě doporučuji všem, kteří se chtějí od srdce zasmát.(16.5.2011)

• klerik

WTF Sam? Toto má byť nejaká elita? Na postavách nie je takmer nič zaujímavé a už vôbec nepôsobia nebezpečne. Ešte aj prestrelky majú občas hrozne debilný strih, že neviete, kto odkiaľ strieľa (a to sa tam až tak veľa nestrieľa). Kung-fu finále je vlastne smiešne a i keď scéna, kde nabiehaju ninjovia s mečmi a hrdinovia ich kosia samopalmi, bude určite patriť k pamätným, je to hrozná nuda... Z podobných klasík mi už aj BULLITTOV PRÍPAD prišiel preceňovaný, ale Zabijácka elita je fakt bieda...(25.10.2015)

Film, ktorý láka diváka predovšetkým obsadením. Začiatok filmu si viedol celkom dobre, príbeh plný akcie a prestreliek, to bolo naozaj fajn a potom to neupadalo na kvalite. Súhlasím, celková dĺžka bola zbytočná a tým pádom to bolo na samotnom filme poznať, ja by som odsekol pol hodinku a bola by to paráda. Špičkový thriller so špičkovým obsadením, proste akcia na úrovni, vidieť že tu zanechá naozaj dojem. Skvelý akčný snímok príbeh nie je zlý a prestrelky sú reálne urobené a tak isto tak vyzerá celý film a preto sa mu nedá skoro nič vytknúť. James Caan opäť strhol na seba celú pozornosť a v 70.tych rokoch nebol v Amerike lepší akčný herec.(15.9.2019)

Jak já bych se chtěl motat ve světě agentů, kde loajalita k firmě, státu či světu není ničím v porovnání s počtem nul na kontě. Jen v takovém světě se může člověk dočkat přátelské kulky zad (kolena, lokte) od parťáka, se kterým si dlouhá léta kryl výše uvedená záda. Co může být lepší, než život v jistotě, že nikomu nemohu věřit? Asi nic, ale Sam by se měl rozhodnout, jestli to chce natočit jako drama, thriller či komedii a ne to v nepravidelných intervalech střídat, protože takhle mohu pouze dumat o tom, jak to mohl být skvělý snímek.(18.1.2013)

Když si vezmu, že to byl můj první Sam (Strašáky jsem nedokoukal, seklo se DVD) byl jsem trochu zklamán. Ovšem poté co jsem zhlédl i Divokou bandu musím tenhle film trochu více docenit. Má výbornou atmosféru 70's (kdo mě zná, ví že na tohle období nedám dopustit). Ale ty přestřelky - kupříkladu ta v čínské ulici. Nepochopil jsem, proč Caan zmatečně vběhl do krámku a chtěl aby chráněnce Mako odvezli, ale pak znovu vyběhl a skočil do taxíku. Spiklenecké čachry, kde každý přebíhá na opačnou stranu a zase zpátky jsou - spíše než překvapivé - směšné. A závěr, se zpomaleně odletujícími zastřelenými nindžy připisuji jen tehdejšímu zájmu o hongkonskou kinematografii, protože to je opravdu zhulenecká sranda. Pokud to mám brát takhle, že Sam sebral pár kámošu a natočil si pro srandu špiónský thriller (i když při scéně s bombou a policajtem připomíná spíše odlehčenou krimi), pak ano, pak je to průměr v Peckinpahově kariéře. Jestli to bylo myšleno vážně, pak už byl Sam opravdový kokainista, kterému se začaly sypat filmy jako domečky z karet a Zabijácká elita je vzorným příkladem...(29.8.2006)

• - Při scéně automobilové honičky s policií byly použity stejné ulice města San Franciska jako při natáčení filmu Bullittův případ (1968), zejména typické Pacific Heights. (Roman47)

• - Sam Peckinpah zostrihal pôvodnú R-kovú verziu filmu tak, aby sa v kinách mohol premietať s ratingom PG. (m.a.t.o.)

• - Režisér Sam Peckinpah v rozhovore pre Los Angeles Herald-Examiner povedal, že jeho príprava na natáčanie spočívala v sledovaní filmov Bruca Leeho. (m.a.t.o.)