Reklama

Reklama

Zabijácká elita

  • USA The Killer Elite
Trailer

Obsahy(1)

Mimo oficiální tajnou službu existují vládou tolerované špionážní skupiny, které pro ni odvádějí špinavou práci. Mezi takové agenty patří i Mike Locken. Během jedné z akcí je ale zrazen a málem zemře. Nelze se divit, že po uzdravení chce zjistit, kdo je za to odpovědný. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

woody 

všechny recenze uživatele

Když si vezmu, že to byl můj první Sam (Strašáky jsem nedokoukal, seklo se DVD) byl jsem trochu zklamán. Ovšem poté co jsem zhlédl i Divokou bandu musím tenhle film trochu více docenit. Má výbornou atmosféru 70's (kdo mě zná, ví že na tohle období nedám dopustit). Ale ty přestřelky - kupříkladu ta v čínské ulici. Nepochopil jsem, proč Caan zmatečně vběhl do krámku a chtěl aby chráněnce Mako odvezli, ale pak znovu vyběhl a skočil do taxíku. Spiklenecké čachry, kde každý přebíhá na opačnou stranu a zase zpátky jsou - spíše než překvapivé - směšné. A závěr, se zpomaleně odletujícími zastřelenými nindžy připisuji jen tehdejšímu zájmu o hongkonskou kinematografii, protože to je opravdu zhulenecká sranda. Pokud to mám brát takhle, že Sam sebral pár kámošu a natočil si pro srandu špiónský thriller (i když při scéně s bombou a policajtem připomíná spíše odlehčenou krimi), pak ano, pak je to průměr v Peckinpahově kariéře. Jestli to bylo myšleno vážně, pak už byl Sam opravdový kokainista, kterému se začaly sypat filmy jako domečky z karet a Zabijácká elita je vzorným příkladem... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

"Pouze pečlivým plánem předejdeš průseru" - zásada 5P, kterou zmiňuje postava Roberta Duvalla, mě svádí navléct ji na film jako takový, ale to by nebylo poctivé, průser to není. Vadí mi jen ten nerozhodný rytmus - napřed táhlá Mikeova rekonvalescence, po ní se to rozpohybuje v téměř komediálním duchu, kterému kraluje skeč s autem, bombou (Co je to? Bomba. Jaká bomba? Co brzy vybuchne.) a policajtem, a pak už konečně jedeme "na vážno". James Cann (agent Mike), který si celý film podržel "zamilovaný" úsměv, byl pro tenhle film výhrou v loterii a dramatické scény i ty naprosto plonkové svým charisma tak nějak "ujednotil". Sváří se to ve mě, 3 jsou málo, 4 moc. No, Same, už jsi měl silnější momenty. ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Spíše nepřiznaná výsměšná parodie na špionážní thrillery než vážný film od jindy skvělého Sama Peckinpaha. Prostřílený zmrzačený Caan se dává do kupy s důchodcem a šíleným střelcem, aby ochránili asijského politika. Scénář je poněkud zamotaný a nejasný, nikomu kromě diváků to však zřejmě nevadilo. Prostě Tři dny Kondora po Peckinpahovsku. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=IuJAUa04wLM ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Jak já bych se chtěl motat ve světě agentů, kde loajalita k firmě, státu či světu není ničím v porovnání s počtem nul na kontě. Jen v takovém světě se může člověk dočkat přátelské kulky zad (kolena, lokte) od parťáka, se kterým si dlouhá léta kryl výše uvedená záda. Co může být lepší, než život v jistotě, že nikomu nemohu věřit? Asi nic, ale Sam by se měl rozhodnout, jestli to chce natočit jako drama, thriller či komedii a ne to v nepravidelných intervalech střídat, protože takhle mohu pouze dumat o tom, jak to mohl být skvělý snímek. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Další vratký scénář Marca Normana, který se tentokrát rozhodl natočit papa Sam, jenž mezi BRING ME THE HEAD OF ALFREDO GARCIA a THE CROSS OF IRON režijně poněkud vypnul - a to mu nikdo nemůžeme vyčítat. Čas od času musí i legenda udělat práci z postele a THE KILLER ELITE podle toho taky vypadá. Děravý scénář tak bohužel dostává o to víc naprdel absolutně nezaujatou režií a zcela pasivním hereckým ansáblem. James Caan v jednom kuse pomrkává do kamery a Robert Duvall (ve stejném roce hrál i v dalším Normaně autorském veledíle OUTBREAK) si užívá solidní herecké prázdniny. Akce je ve filmu pomalů a když už na ní dojde, působí dojmem školní inscenace. Z respektu k mistrovi, za San Francisco a za dobrou kameru dávám hodně hodně slabé 3*. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (14)

  • Posledný spoločný projekt režiséra Sama Peckinpaha a hudobného skladateľa Jerryho Fieldinga. (m.a.t.o.)
  • Posledná scéna sa natáčala na palube nákladnej lode Victory, ktorá sa používala počas 2. svetovej vojny a aj počas vojny vo Vietname. (m.a.t.o.)
  • Budova, ktorú v úvode filmu vyhodia do povetria, je stará požiarna zbrojnica v San Franciscu, ktorá bola určená na demoláciu. Sam Peckinpah natáčal jej odpálenie z vrchného poschodia hotelu Hyatt Regency, ktorý sa nachádzal oproti nej, priamo cez cestu. (beso74)

Související novinky

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš…

Reklama

Reklama