Reklama

Reklama

Zabijácká elita

  • USA The Killer Elite (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mimo oficiální tajnou službu existují vládou tolerované špionážní skupiny, které pro ni odvádějí špinavou práci. Mezi takové agenty patří i Mike Locken. Během jedné z akcí je ale zrazen a málem zemře. Nelze se divit, že po uzdravení chce zjistit, kdo je za to odpovědný. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Han22 

všechny recenze uživatele

A je to tady zase. Peckinpah veme výborné herce (Caan, Duvall, Young, Mako) a natočí s nimi příšernou kravinu. Agenta zradí a zmrzačí parťák, načež rehabilituje a chce se pomstít. Když si odmyslím to jak hrdina "rozchodí" rozstřelenou čéšku, tak to díky Caanovi celkem funguje. Pak ale přijde ochrana Číňana a začne smršť naprosto dementních "dialogů", které nedávají vůbec smysl, podpořených stejně dementním scénářem. Čachry těch nahoře nejsou vysvětlené, má to dvě hodiny a jsou tu jen dvě akce, takže je to ještě nuda. Oceňuji, že je režisér zkusil jako jeden z prvních použít bojové umění, ale výsledek je katastrofa (zpomalovačky, mizerný střih a herci co nic neumí) a připomíná nepovedený balet. 2* za herce, slušnou přestřelku v ulicích a pokus o to karate. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Další vratký scénář Marca Normana, který se tentokrát rozhodl natočit papa Sam, jenž mezi BRING ME THE HEAD OF ALFREDO GARCIA a THE CROSS OF IRON režijně poněkud vypnul - a to mu nikdo nemůžeme vyčítat. Čas od času musí i legenda udělat práci z postele a THE KILLER ELITE podle toho taky vypadá. Děravý scénář tak bohužel dostává o to víc naprdel absolutně nezaujatou režií a zcela pasivním hereckým ansáblem. James Caan v jednom kuse pomrkává do kamery a Robert Duvall (ve stejném roce hrál i v dalším Normaně autorském veledíle OUTBREAK) si užívá solidní herecké prázdniny. Akce je ve filmu pomalů a když už na ní dojde, působí dojmem školní inscenace. Z respektu k mistrovi, za San Francisco a za dobrou kameru dávám hodně hodně slabé 3*. ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

Když si vezmu, že to byl můj první Sam (Strašáky jsem nedokoukal, seklo se DVD) byl jsem trochu zklamán. Ovšem poté co jsem zhlédl i Divokou bandu musím tenhle film trochu více docenit. Má výbornou atmosféru 70's (kdo mě zná, ví že na tohle období nedám dopustit). Ale ty přestřelky - kupříkladu ta v čínské ulici. Nepochopil jsem, proč Caan zmatečně vběhl do krámku a chtěl aby chráněnce Mako odvezli, ale pak znovu vyběhl a skočil do taxíku. Spiklenecké čachry, kde každý přebíhá na opačnou stranu a zase zpátky jsou - spíše než překvapivé - směšné. A závěr, se zpomaleně odletujícími zastřelenými nindžy připisuji jen tehdejšímu zájmu o hongkonskou kinematografii, protože to je opravdu zhulenecká sranda. Pokud to mám brát takhle, že Sam sebral pár kámošu a natočil si pro srandu špiónský thriller (i když při scéně s bombou a policajtem připomíná spíše odlehčenou krimi), pak ano, pak je to průměr v Peckinpahově kariéře. Jestli to bylo myšleno vážně, pak už byl Sam opravdový kokainista, kterému se začaly sypat filmy jako domečky z karet a Zabijácká elita je vzorným příkladem... ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Radenie žánrov je zavádzajúce, na prvé miesto by sa skôr hodilo 'akčný' a tak až 'dráma' a 'triler', aj keď trilerových prvkov je tam iba ako šafránu. Spracovanie sa snaží byť kúúlové, rovnako tak aj chovanie hlavných postáv. Z hercov Duvall presvedčivejší ako Caan. Vo vedľajšej roli potešil Mako. Akčné sekvencie v pohode, aj keď z dnešného pohľadu mi prídu nindžovské útoky a ich schopnosti veľmi úsmevné. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

"Pouze pečlivým plánem předejdeš průseru" - zásada 5P, kterou zmiňuje postava Roberta Duvalla, mě svádí navléct ji na film jako takový, ale to by nebylo poctivé, průser to není. Vadí mi jen ten nerozhodný rytmus - napřed táhlá Mikeova rekonvalescence, po ní se to rozpohybuje v téměř komediálním duchu, kterému kraluje skeč s autem, bombou (Co je to? Bomba. Jaká bomba? Co brzy vybuchne.) a policajtem, a pak už konečně jedeme "na vážno". James Cann (agent Mike), který si celý film podržel "zamilovaný" úsměv, byl pro tenhle film výhrou v loterii a dramatické scény i ty naprosto plonkové svým charisma tak nějak "ujednotil". Sváří se to ve mě, 3 jsou málo, 4 moc. No, Same, už jsi měl silnější momenty. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (14)

  • Při scéně automobilové honičky s policií byly použity stejné ulice města San Franciska jako při natáčení filmu Bullittův případ (1968), zejména typické Pacific Heights. (Roman47)
  • Posledná scéna sa natáčala na palube nákladnej lode Victory, ktorá sa používala počas 2. svetovej vojny a aj počas vojny vo Vietname. (m.a.t.o.)
  • Producent Mike Medavoy, hlava štúdia United Artists, vedel, že tento film je ako stvorený pre režiséra Sama Peckinpaha. Vedel však aj to, že ten bol v tom čase pohnevaný takmer s každým v Hollywoode a že je takmer nemožné, aby s ním nejaké štúdio spolupracovalo. Medavoy tento projekt Peckinpahovi nakoniec ponúkol, ale pod podmienkou, že problematický režisér bude pracovať pod jeho prísnym dohľadom, ten s tým súhlasil. (beso74)

Související novinky

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Ve věku třiaosmdesáti let odešel americký na Oscara nominovaný herec Burt Young, mnohým fanouškům známý zejména svou rolí Paulieho Pennina z populární série filmů o Rockym Balboovi. Deníku New York… (více)

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (více)

Reklama

Reklama