poster

Zabijácká elita

 • anglický

  The Killer Elite

Drama / Thriller / Akční

USA, 1975, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Spíše nepřiznaná výsměšná parodie na špionážní thrillery než vážný film od jindy skvělého Sama Peckinpaha. Prostřílený zmrzačený Caan se dává do kupy s důchodcem a šíleným střelcem, aby ochránili asijského politika. Scénář je poněkud zamotaný a nejasný, nikomu kromě diváků to však zřejmě nevadilo. Prostě Tři dny Kondora po Peckinpahovsku. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=IuJAUa04wLM(25.6.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jak já bych se chtěl motat ve světě agentů, kde loajalita k firmě, státu či světu není ničím v porovnání s počtem nul na kontě. Jen v takovém světě se může člověk dočkat přátelské kulky zad (kolena, lokte) od parťáka, se kterým si dlouhá léta kryl výše uvedená záda. Co může být lepší, než život v jistotě, že nikomu nemohu věřit? Asi nic, ale Sam by se měl rozhodnout, jestli to chce natočit jako drama, thriller či komedii a ne to v nepravidelných intervalech střídat, protože takhle mohu pouze dumat o tom, jak to mohl být skvělý snímek.(18.1.2013)

 • Dárius
  ***

  Člověk si říká Zabijácká elita-to bude výběr z nejlépe vycvičených komand a moje oblíbená špionáž-no skoro jsem si na ten film vzal volno z hospody.A čeho jsem se dočkal?-jeden tkz.špion trefí po koupeli druhého tkz.špiona-navíc kolegu tak cíleně aby se mu dotyčný postřelený už nemohl nikdy pomstít.Koleno a rameno v háji zeleném-ne! v sádře!Nejlepší neurochirurg předpovídá pajdavost po 10 letech usilovné rehabilitace.Ne ne-pomsta je ten nejlepší lékař-borec špion po roce chodí jen o hůlce se kterou zvládne instruktora bojového umění.Dá dohromady komando-zabijáckou elitu-čili dva chlapy.Jeden umí dobře řídit ale pupek má až na zem,druhý je nacpaný antidepresivama a bojí se výšek-ovšem:a tady pozor-umí výborně sestřelovat asfaltové holuby.Takže takový průměrný myslivec.A toto trio se postaví zabijáckému komandu ninjů a čínské mafii.No že sem do té hospody nešel.3* za 3 "elitní zabijáky".(24.3.2009)

 • klerik
  **

  WTF Sam? Toto má byť nejaká elita? Na postavách nie je takmer nič zaujímavé a už vôbec nepôsobia nebezpečne. Ešte aj prestrelky majú občas hrozne debilný strih, že neviete, kto odkiaľ strieľa (a to sa tam až tak veľa nestrieľa). Kung-fu finále je vlastne smiešne a i keď scéna, kde nabiehaju ninjovia s mečmi a hrdinovia ich kosia samopalmi, bude určite patriť k pamätným, je to hrozná nuda... Z podobných klasík mi už aj BULLITTOV PRÍPAD prišiel preceňovaný, ale Zabijácka elita je fakt bieda...(25.10.2015)

 • movie
  ***

  Další vratký scénář Marca Normana, který se tentokrát rozhodl natočit papa Sam, jenž mezi BRING ME THE HEAD OF ALFREDO GARCIA a THE CROSS OF IRON režijně poněkud vypnul - a to mu nikdo nemůžeme vyčítat. Čas od času musí i legenda udělat práci z postele a THE KILLER ELITE podle toho taky vypadá. Děravý scénář tak bohužel dostává o to víc naprdel absolutně nezaujatou režií a zcela pasivním hereckým ansáblem. James Caan v jednom kuse pomrkává do kamery a Robert Duvall (ve stejném roce hrál i v dalším Normaně autorském veledíle OUTBREAK) si užívá solidní herecké prázdniny. Akce je ve filmu pomalů a když už na ní dojde, působí dojmem školní inscenace. Z respektu k mistrovi, za San Francisco a za dobrou kameru dávám hodně hodně slabé 3*.(22.1.2016)

 • - Posledný spoločný projekt režiséra Sama Peckinpaha a hudobného skladateľa Jerryho Fieldinga. (m.a.t.o.)

 • - Při scéně automobilové honičky s policií byly použity stejné ulice města San Franciska jako při natáčení filmu Bullittův případ (1968), zejména typické Pacific Heights. (Roman47)

 • - Pri finálnej bitke sú použité tri druhy bojových umení: karate, ninjitsu a boj s mečom. (m.a.t.o.)