Zabijácká elita

• USA The Killer Elite (více)

Mimo oficiální tajnou službu existují vládou tolerované špionážní skupiny, které pro ni odvádějí špinavou práci. Mezi takové agenty patří i Mike Locken. Během jedné z akcí je ale zrazen a málem zemře. Nelze se divit, že po uzdravení chce zjistit, kdo je za to odpovědný. (oficiální text distributora)

Gastovski

Peckinpah, Caan, Duvall... Ze začátku to vypadalo na zajímavý špiónský thriller, který však s přibývajícími minutami dostával čím dál tím větší punc průměrnosti a později i otravnosti. Finále už vyloženě připomínalo mix těch nejdementnějších céčkových "van damovek" s opičkováním J. Chana. I s tak nabušenou sestavou se určitě jedná o jeden z nejhorších Peckinpahovských filmových zářezů. Slabší 2*. ()

MickeyStuma

Název snímku slibuje mnohé. Jelikož pochází ze 70. let, nebude to zase až tak ve výsledku žhavé. Zpracování vcelku zajímavého příběhu už krapet zestárnul, což trochu na kvalitě shazuje, ale jinak se nejedná o špatný film. Sice to chvílemi vypadá, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout jakým žánrem se vydají, ale s ohledem na svou dobu je to však v nezpochybnitelném standartu. Dramatické chvilky se tu střídají, nikdo neví, co bude dál a co se z čeho vyvrbí, což je občas proloženo nějakou tou akční scénou. Na konci velkolepý boj ninjů na lodích dnes už působí spíše směšně, ale takhle se to v sedmdesátkách prostě točilo. Troufám si tedy tvrdit, že ve své době se snímek mohl řadit mezi ty lepší. I dnes by mohl zaujmout, ale už asi pouze mezi klasiky. ()

Dárius

Člověk si říká Zabijácká elita-to bude výběr z nejlépe vycvičených komand a moje oblíbená špionáž-no skoro jsem si na ten film vzal volno z hospody.A čeho jsem se dočkal?-jeden tkz.špion trefí po koupeli druhého tkz.špiona-navíc kolegu tak cíleně aby se mu dotyčný postřelený už nemohl nikdy pomstít.Koleno a rameno v háji zeleném-ne! v sádře!Nejlepší neurochirurg předpovídá pajdavost po 10 letech usilovné rehabilitace.Ne ne-pomsta je ten nejlepší lékař-borec špion po roce chodí jen o hůlce se kterou zvládne instruktora bojového umění.Dá dohromady komando-zabijáckou elitu-čili dva chlapy.Jeden umí dobře řídit ale pupek má až na zem,druhý je nacpaný antidepresivama a bojí se výšek-ovšem:a tady pozor-umí výborně sestřelovat asfaltové holuby.Takže takový průměrný myslivec.A toto trio se postaví zabijáckému komandu ninjů a čínské mafii.No že sem do té hospody nešel.3* za 3 "elitní zabijáky". ()

druhaveta

Peckinpahův nejvíc campy snímek, který ukazuje, že má s Johnem Woo společného víc než jen zpomalovačky - když mají oba na hrbu žánrovou rutinu, která je neoslovuje, mění se jejich trademarkový styl v manýristickou sebeparodii. ()

departed

Teda od filmu s názvem Killer Elite bych čekal něco více akčnějšího, svižnějšího, prostě ne jen ukecanou dvou hodinovou nudu s pár momenty, kde někdo vystřelí a jeden záběr se použije klidně i dvakrát, jen aby se to prostě znova nemuselo točit. Chybí jakákoli gradace či napětí. Aspoň že ten sedmdesátkový feeling zpříjemňoval podívanou. ()

Duke90

James Caan a jeho "zabijácká parta" si zjevně dělají ze všeho tak trochu šprťouchlata a tento film se z hodně velké části vůbec nedá brát vážně. Chvíli mi připadalo, jako by se herci malinko přiopili a jen tak ze srandy si spolu hráli na zkušené a nebezpečné zabijáky. V konečném důsledku to vážně byla docela sranda pozorovat Caana, Duvalla a B. Younga v jejich chlapecké hře na drsňáky a myslím, že se u toho hoši krásně uvolnili, ale čeho je moc, toho je příliš. Příště bych poprosil aspoň o špetku napětí a méně komedie... ()

johnsnow odpad!

Niektoré filym zo 70-tich rokov sú riadne šialené. A j´´tento je tak šálený až som nevedel čo tým chcel režisér povedať, dokonca som ani nepochopil s akým žánrom sa tu pracuje, lebo máme tu romantický film, akčný, drámu, komédiu, nežartujem, fakt to tam je. Takže odpad kráľovský. ()

Choucas

Rozhodně zajímavý, byť ničím vyjímečný film. Rozporuplné co se žánrů týče - chvilku akčňák, chvilku komedie, chvilku drama, přitom chvilkově šíleně utahané. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young