Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

sherpa

Tak to já, narozdíl od vyznavačů akce, vidím film jako podprůměrný. Začátek byl celkem fajn, ale poslední čtvrtinou a jeho laciným teroristickým útokem vše pos... To jsou ti FBI a CIA a jak se jím říká fakt tak hloupí, že nemají žádné odposlechy, trapné zábrany, ochranka, kterou zmákne i fyzicky průměrný profesor, zvedací "most", který i ve středověku stavěli, že se zvedal směrem k hradbě, jenom američané ho budují obráceně. Prostě trapné, trapné, trapné. Škoda ztraceného času nad takovou hovadinou. "Obdivuji" diváky, kterým stačí takováto lacinost a mají z toho ejakulaci. ()

demovka

Je to vcelku zajímavý psychologický thiller. Konec se mi silně nelíbil a díky němu se celý dojem z fimu zkazil. Díky konci si říkám americká překombinovaná slátanina: Ukazují FBI jako bandu policajtů z předměstí, která kam šláne, tam dělá chyby. Jen univerzitní profesor ví vše správně a nejlíp. ()

Yamatosan

Solidní thriller, zdánlivě nijak zvlášť nevybočující ze standardu, nahoru vynáší hodně povedený a netypický závěr. Robbins a Cussack výborní, perfektně zvolení - no kdy by to do nich řekl, že? Potěšil jakoby "nudný" pozvolný start, který ale dává naprosto smysl, a málo akce, která mi většinu takových filmů spíše kazí. ()

St@B

Průměrný typicky americký dvouhvězdičkový thriller, kterému dám jednu hvězdu navíc za netradiční konec. Ale jinak - opravdu žádný zázrak. ()

GeoGraph

První hodina byla pro mně trochu nudná, protože celý její obsah jsem si přečetl v programu, ale ta druhá stála za to a zvláště perfektní závěr, ve který jsem trochu škodolibě doufal. ()

sanjozko

kebyze mam film hodnotit objektivne tak mu dam 3-4*, ale za ten zaporny koniec mi to inak neda, ked som ten film dopozeral mal som vyrazeny dych a neveril som, ze toto natocili Amici ()

elgato

wow ... tak konec mě dostal. Solidní thriller s pěknou kamerou kterému bych normálně dal, jako všem podobným dobrým kouskům *** . Ten závěr jsem vůbec nečekal. tak přihazuji ještě jednu * . Zatím nejlepší výkon Tima Robbinse co jsem viděl. -"Musels do toho strkat nos. Nemohls nechat souseda na pokoji. Myslíš že to chci? Řekl jsem ti že ho dostaneš zpět. Jak ti teď mám věřit?" ... a já začínám věřit že i Hollywood občas umí udělat závěr filmu bez nacionalistickýho patosu. ()

jayjay11

Pekne napínavé, zaujímavé. Záver ma tiež prekvapil. Páčila sa mi aj úvaha na teroristické útoky, ktorá ma nechala rozmýšľať aj po skončení filmu. ()

golftom

První třetinu jsem chtěl film vypnout, ve druhé se začalo něco dít a napětí mě donutilo film dokoukat. A závěr mě nadchl. Takže z původních dvou jsou čtyři hvězdičky. ()

lahvi

Celou dobu prumer, ale zaver super. Tak ted mam schyzu, ze ten film ma dva ruzny zavery. Videl jsem po trech letech a prisahal bych, ze to minule koncilo jinak. ()

AmericanX

whow, ještě teď se nemůžu vzpamatovat z toho závěru........ za ten, a za perfektní výkon Jeffa Bridgese a hlavně Tima Robbinsona, dávám pět hvězdiček.... to jsem opravdu nečekala.. ()

fajntomas

No, trochu jsem z toho v rozpacích. Mělo to šťávu až na ten tak trochu USA katastrofální konec. Jenže to bylo před zářím, takže asi chápu. Občas se záběry pozdrželi na detailu nebo herci o něco dýl, což bylo zajímavý, jen ty herci už neměli co nabídnout a vyznělo to spíš jako že to někdo pozdě šmiknul. Tak jo; 70%. ()