Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

dawydx

Docela průměrné,abych pravdu řekl, jak po stránce scénáře tak herecky. Děj je plytký a nedokáže udržet pozornost a herci se evidentně nudí ( zejména Tim Robbins ). Závěr a překvapivá pointa leccos napraví, ale celkově si to u mě tvůci nevyžehlí. Myšlenku film má, ale že by ji uměl náležitě podat... Škoda promarněného potenciálu. ()

Tales

Hodně zajímavá věc, která ode mě díky dobrýmu nápadu a naprosto skvělýmu závěru získává plnej počet. ()

LukKon

Ťažký (v dobrom zmysle slova) film podporený tak scenárom ako i výborným hereckým obsadením. Pre väčšinu ľudí prekvapivý záver, pre mňa jediný reálny a akýkoľvek iný by bol pre mňa nereálny americký sen o víťazstve dobra nad zlom. ()

Marcus.das

Waw...po skonceni filmu jsem se az divil, jak pekne vygradovane to bylo, ale hlavne jak cely pribeh tvoril mozaiku a vsechny stripky deje do sebe zapadaly. Na americkou produkci to melo vazne skvely zaver, abych se priznal, nic takoveho jsem necekal. Skoda jen, ze tenhle typ filmu neni tak uplne moje krevni skupina a vsechny zvraty jsem neprozival tak jako moje "spolukoukaci pritelkyne". BTW. Tim Robbins umi zazne skvela hrat zaporaky:D ()

han.ci

Konečně film, který mi sedl a bez váhání mu dám plný počet. Oblíbenec Robbins a zajímavý velmi napínavý příběh si to zalouží. ()

MirkaP

Zůstala jsem čučet na TV do čtvrt na 2 v noci, abych viděla ten konec, který je dle místních komentářů nejzajímavější, překvapivý, dech vyrážející atd. No to teda není. Asi jsem viděla jiný film. Vždyť to bylo nejmíň od půlky jasné. ()

dzberry

Můj vlastní soused se mi nelíbí už delší dobu. Dám si na něj bacha, kakraholte, nesmím to podcenit... Napínáčkové, jojojo. Škoda akorát, že díky některým uživatelům, kteří spoilerují bez upozornění, jsem znal závěr... ()

x_silver

Z první poloviny filmu jsem měl pocit, že Arlington Road bude jako klasický americký thriller z konce 90. let. Navíc úvodní scéna mi přišla až stupidní. Ale poté příběh dosáhl takové kvality, že jsem se napětím nemohl hnout z křesla. Z klasického akčního thrilleru se stal neodolatelný nervy drásající film. Konec navíc utvrdil mojí první volbu nejvyššího možného hodnocení. Napínavý a jeden z nejlepších thrillerů, které znám a na který se vždy rád podívám. ()

mirkath1

Solidní film, jakých bylo na toto téma už přehršel, hodnocení je za herecký koncert, jinak kromě závěru nic moc :) ()

boombang

Za ten masakrálně cynický závěr bych scénáristovi i režisérovi zajistil doživotní přísun tatranek zadarmo (i když ne ze své kapsy, samozřejmě), protože tohle určitě leckterého diváka nadzvedlo a já to tem pitomějším z nich i škodolibě přeju. Vážení, takhle to holt někdy chodí - bohužel. A paranoiu si po celý film vychutnáte naprosto dokonaleee ee e... ()

Dinsberg

To, co víme, je jen špička ledovce. Skutečnou pravdu se nikdy nedovíme. Proto otázka proč patří k těm nejzbytečnějším. ()

subic

Paranoia movie. To, že jsem paranoik, ještě neznamená, že po mě nejdou. Teda po něm. Zabijou mu přítelkyni, unesou syna, do kufru auta mu dají bombu, aby ji zavezl přímo do budovy FBI, kde ji pak odpálí. Tohle nemá naprosto žádný happy end. Teroristi za sebou zametou stopy tak dokonale, že je z toho až lehce zapomenutelný film, který už jsem před tím min jednou viděl, ale vzpomněl jsem si na to až skoro ke konci. 55% ()

RafaKrakal

Jeden z nejlepších závěrů co jsem kdy viděl udělal z průměrného thrilleru thriller nadprůměrný a s přihlédnutím k velice slušným hereckým výkonům Tima Robbinse a Jeffa Bridgese hodnotím 80%. ()

Ukrizku

Závěrečný dialog manželů je vyvrcholením cynismu: "... a tam, kam půjdeme, bude hezky a bezpečno", tahle pointa zastíní i samotnou osobu Michaela, kterého divák vlastně ani nemůže mít rád. To je to, jeho trvale obsedantní výraz nedává prostor k soucítění. Celé mi to bylo jedno. Námět ale zajímavý. ()

marosson

Davam plne hodnotenie, za sialene vyzerajuceho Bridgesa, chladneho Robbinsa, za hudbu aj myslienku...a za zaver, skvely zaver ()

moviepill

Brilantný triler! Môžem ho vidieť aj po stý raz, vždy budem nervózny ako prasa pred zabíjačkou... Tim Robbins je výborne až temer démonický, Jeff Bridges zasa správne "otcovský". Zakrvavený Mason Gamble, ktorého si pamätám ako chutného blondiačika z "Denis the Menace", ma vydesil hneď v úvode. Skrátka, mrazivý film ako sa patrí! ()