Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

JayZak

Napínavě vystavěný thriller s neobvyklými záběry zezačátku překvapuje, ale časem zabředává do několika klišé, která všechny smete ze stolu úderný konec. U něj jsem jenom hleděl s otevřenou pusou... Jeff Bridges uvěřitelný, ale ne ohromující, Robbins bezchybný.. ()

Chermy

Mám tenhle film rád stejně jako Jeffa Bridgese. Postavit proti němu Tima Robinse, který se ve spikleneckých rolích vyloženě rochní, byla skvělá volba! Miluj bližního svého je pro všechny kteří mají slabost pro Timův maniakální "jen tak mimochodem jsem povraždil desítku roztomilých dětí a s radostí to udělám znovu" pohled a pro ty kteří radši luští šifry se zadumaným Jeffem, než s pochodní nosícím přitroublým Nicolasem Cagem. Odměnou vám bude parádně vystupňovaná pointa na závěr. ()

corpsy

To čo sa odohráva pred šokujúcim záverom je prvotriedna thrillerová mašina s vynikajúcimi hereckými výkonmi a pekne tajuplnou atmoškou. ()

sidzej

Ten zaver ma dostal. Cakal som klasicky americky happyend a ono to dopadlo presne opacne. Poctivy, remeselne slusne zvladnuty a herecky kvalitne obsadeny krimi thriller s preciznou reziou Marka Pellingtona. ()

PauloZ

Do třičtvrtě filmu se jedná o velmi napínavou (přesto však nic, co bychom už neviděli) kriminálku s parádním spádem a solidním vypravěčským základem. Jenže zdání může klamat, protože závěrečných 15 minut dělá s Arlington Road zcela odlišný a velmi silný film. Závěr tomu dává neskutečnou syrovost, bezmocnost, odkrývá realné teroristické možnosti a ABSOLUTNÍ věřejně/politického nevědění. Po skončení mi bylo až těžko u srdce. PS: Výtečný Jeff. ()

mis-ko

Podozrievať vlastných susedov nemusí byť vždy len znakom paranoie. Môžu to byť nebezpeční teroristi a kto vás potom ochráni ak nie vy sami. Majte sa na pozore. ()

ladko

Výborný thriller, ktorý graduje a graduje až vygraduje nečakaným záverom, po ktorom ostanete šokovaní s ústami otvorenými dokorán. Jeden z najoriginálnejších koncov filmu, aký som kedy videl. ()

Adasin

Sakra, ten konec mě fakt odrovnal, jeden z nejlepších vůbec - tak silné emoce a moment překvapení se vidí málokdy - už jenom kvůli němu se vyplatí na film podívat. Jako jo, na thriller je Arlington Road (používám originální název, protože překladatel to zas musel "vylepšit") málo akční, ale napětí se tu buduje náramně, plus je tu pár zajímavých myšlenek. Pro milovníky akčních filmů to asi není to pravé ořechové, ale pokud vám stačí dobří herci, příběh a hlavně šokující konec, směle do toho. 9/10 ()

NinonL

Čtvrtou hvězdu dávám za konec, který mě vskutku překvapil. Jak Tim Robbins tak Jeff Bridges hrají skvěle a přesvědčivě a i celý příběh se rozplétá velmi pomalu. Až k děsivému závěru. ()

Turiec

Pokľudné susedské vzťahy na Arlington Road môže narušiť len nedôvera. Film v prvej minúte navodzuje dojem, akoby šlo o horor a neskôr sa mení na príjemnú drámu s vynikajúcim trilerovým záverom. Záverom, ktorý napriek tomu, že je šokujúci a nečakaný, neprevracia film hore nohami, ale naopak potvrdzuje všetky dejové línie. Výborný herecký výkon starmana Jeffa Bridgesa a Tima Robbinsa, ktorému jeho rola nedáva veľa priestoru na vyniknutie vytvárajú skvelý psychotriler. Jeho záver nás núti zamyslieť sa nad tým, ako to v skutočnosti v svete teroru funguje. ()

Riddick77

Z pointy vskutku zamrazí, navíc se to celé nejeví až tak nereálné. Filmy o terorismu mám rád a tenhle patří k tomu nejlepšímu. Amerika, země neomezených možností a vyznání... To jo... 8/10 ()

Laxik

Stihomamem trpící profesor historie versus BÍLÍ AMERIČTÍ teroristé. Kdo pochybuje o kvalitě tohohle snímku, toho rozhodně musí přesvědčit nehollywoodský závěr. Člověk jen neví, co všechno má logiku a co je totální kravina. Ta hranice je tu dost tenká. Postrádám jen a jen jediné - motivaci. ()

numi

Geniálně vystavěný děj, který výtečně zvládl zahrát Jeff Bridges. Bez něj by to prostě nebylo ono. Velmi zajímavá je také vizuální stránka filmu, která mi připadala tak trochu laciná. A to je přesně ono. Obyčejný laciný příběh, který se může zvrtnout v něco velkého. Jak řekla moje přítelkyně během filmu - škoda je, že vždycky všechno na konci stihnout, všechny zločince chytnou a všechny ohrožené zachrání. Pak člověk není vůbec napnutý... Tak nebuďte napnutí a jen se dívejte... [srpen 2005] ()

zipper111

Film hodně nudí, hlavně začátek je takovej nemastnej, neslanej. Neví, jak se má tvářit... Ale pak se začne postupně splétat konspiračka a děj začné mít spád, Bridges to začne roztáčet ve velkém stylu a ten konec, ten pozvedne film o stupínek výše. Filmu by neškodily ještě trochu střihačovi nůžky, jinak ale zaručuju mrazení v zádech...4* ()