Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

panWolf

Výbornej nápad. Skvělý Bridges i Robbins,ale po skvělým začátku bohužel přišel tak překombinovanej závěr,že ani nehollywoodskej konec tomu nepomohl. To se prostě nedalo!!! všechno naplánovat!! ()

jasiska

Počas celého filmu som sa nudila a čakala som len na to, kedy už konečne skončí. Potom mi ešte aj začal liezť na nervy -sčasti aj ten dabing, ale hlavne tie "herecké výkony" (tie vystihuje zputnikov komentár) a ja som to skoro vypla v strede. Ale som rada, že som to neurobila, lebo ten koniec stál za to. Takýto zaver som teda vôbec nečakala a ani si nepamätám, kedy som bola naposledy takto prekvapená. ()

Haymar

Výborný thriller - lehce říznutý dramatem, s perfektní ústřední dvojicí - Bridges/Robbins a skvělou atmosférou! Tyhle filmy - i když jsou vlastně všechny na jedno brdo, mě prostě baví! ()

prezdivaka

Velmi povedený film, který jsem viděl už potřetí a stále mě baví a objevuju další složky - tentokrát spolupracovníka Davida Lynche Badalamentiho, ten je úžasný. Dost mě zaráží vysvětlení některých hodnocení, že je to dobré, ale...špatná režie??? atp. Nechápu také, proč se zvolil název Miluj bližního svého, který už minimálně u tří dalších filmů existuje a přitom naprosto vyhovoval původní Arlington Road, který poukazuje na slavnou Washingtonskou ulici. ()

Nethar

Horší čtyři, lepší tři, co já vím. Rodinný krimithriller staré poctivé školy. Hezká atmosféra a herecké výkony, Bridges a Robbins, klasika. Ke konci to začalo být už dost překombinované a divoké, až jsem si řekl, že to všechno zahoděj a udělají plno za vlasy přitažených náhod, ale budiž, úplný závěr dojem spravil. ()

bobstock

Skvělý napínák s nepředvídatelným koncem. Po první projekci jsem zíral jak to scénář s postavami pěkně upekl a v druhé projekci jsem si užíval jemné niance postav, které to skutečně hráli od samého počátku v perfektně řízené demolici utlačované svobody. 75%  + role Bridges, Robbins ()

El Loco

Prešpekulovaný (možno až príliš) scenár je hlavným tromfom tohto thrilleru. Skvelá úvodná sekvencia so zraneným chlapcom trochu diváka zmýli, pretože film sa uberá úplne iným smerom akoby sa zdalo. Napätie vzrastá úmerne s ubiehajúcim časom, čomu dopomáha aj Badalamentiho hudba. Pôsobivý je hlavne Tim Robbins v úlohe suseda, ktorý možno nie je až taký dobráčisko, ako sa zdá na prvý pohľad. Pred jeho hereckým umení klobúk dolu. Joan Cusack stvárňuje zas jeho milujúcu manželku, ktorá vždy stojí pri jeho boku. J.Cusack je veľmi ťažké hodnotiť, pretože jej výkon bol výborný, no v určitých fázach filmu dokázala vyrobiť taký neuveriteľný úškľab na tvári, že by sa zaň nehanbil ani Jim Carrey. Jeff Bridges ako univerzitný profesor Michael Faraday je tak hrozný, že som to až nechápal. Z neho som totálne sklamaný. Jeho slabý výkon spolu s faktom, že divák dobrú trištvrte hodinu dopredu vie ako film skončí, robia z pozoruhodného thrilleru film, ktorý skĺzol na hranicu priemernosti. ()

hell_boy

Velice nadprůměrně natočený thriller, který do pětihvězdičkových výšin vyšvihl skvělý a pro mě absolutně nečekaný konec. A nejlepší je, že je snímek znovukoukatelný, i když pointu znáte. Když jsem si zpětně vybavoval určité scény a dialogy, tak jsem měl až mrazení v zádech. Bravo, pane scénáristo. ()

Pawlisman

No, ok. Možná nadhodnoceno. Hodně unylý začátek. Ale gradace a rozjezd je pak pekelně cítit. V závěru zvítězí zlo a bomba je skutečně odpálena, ach, jak oživující změna. Ale hlavně ty těžké dramatické scény, kdy je občas člověk jak struna při Hitchcokových snímcích, pane jo, to je filmařina. Lze pak i s velkým přimhouřením zapomenout na okolnosti kolem červeného auta s výbušninou v závěru. Co kdyby byla bílá dodávka o chlup rychlejší? O chlup pomalejší? Co kdyby po cestě naboural? Co kdyby se nerozhodl vjet dovnitř. Co kdyby byla ochrana důslednější. Co kdyby se se záporákem pěstně nemlátili mimo v budově. Atd atd. Nebo-li příliš velká náhoda, že to vyšlo. Je to spíše akce pro film než skutečně realizovatelný pokus. Ale to napětí v celé druhé polovině filmu by se dalo krájet a byl by třeba pořádně ostrý nůž na to tuhé těsto. 8,5/10 PS: všichni povídáte o závěru, o závěru, tak u mě naopak to závěr dosti pošramotil a jen tak tak jsem se udržel a nešel o bod níže... ()

Ad4mson

Skvěle mrazivý thriller, herecky i režijně bravurně zvládnutý (Pellingtona mám čím dál tím raději) a pointa je třešničkou na tomhle zatraceně chutném filmovém dortu. ()

Kroupa

Dobře koukatelný film, který má ale vcelku překombinovaný konec - samozřejmě za účelem, aby překvapil. To se sice daří, jenže za cenu naprosto nepravděpodobného sledu událostí. Každopádně dva roky před 9/11 trefa do černého. ()

deathka

Výborný thriller, výborný Bridges, výborný Robbins, výborný konec. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že po 11. září již američané žádný takovýhle film nenatočí... ()

modista

Tento thriller šel určitě udělat lépe a hlavně věrohodněji ani výběr herců nebyl úplně šťastný.. proto nakonec 3. Zvláště mi nesedl Jeff Bridges, se svoji věčně otevřenou hubou, vypadal chvílemi jak mentálně postiženej. ()

hobbitko

Na můj vkus trochu moc překombinované, prostě to těm záporným postavám vychází až moc dobře. Připadá mi, že tvůrci obětovali uvěřitelnost závěru jeho bombastické efektnosti. ()