Voyagers - Vesmírná mise

• Česko Vesmírná mise (více)

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

Final

Zánik lidské civilizace se vědci rozhodli vyřešit, vysláním geneticky vypěstovaných dětí do vesmíru, ke vzdálené exo planetě, aby ji kolonizovali. Vysílají tak hromadu malých dětí v doprovodu jednoho dospělého. Tohle by byl skvělý námět na pedoporno. Naštěstí je Colin Farell jediným rozumně uvažujícím člověkem v celém vesmíru. A ten zbytek? Hromada adolescentních puberťáků, uzavřených spolu v jediné kosmické lodi. Co by se mohlo pokazit? Naštěstí všichni myslí dopředu na to, co by se mohlo stát, a tak jsou děti od začátku dopováni drogou na utlumení vlivu hormonů. Ale co kdyby se mezi nimi objevil psychopat? To se naštěstí nemůže stát. Psychotesty do NASA jsou jistě lepší, než zkoušky na práva. A i kdyby, máme tu přece modrý perník, co řeší všechny problémy. No jo, ale co kdyby se ten psychopat rozhodl přestat drogu užívat? Tak to by bylo v prdeli... Protože nikdo nemůže zastavit psychopatického zabijáka na vesmírné lodi, miliony světelných let vzdálené od domovského světa. A na palubě se naštěstí nachází i pár pěkných zdrogovaných náctiletých děvčat, které...zase to evokuje film z porno průmyslu. ()

MatoPalkes

Scifi rozprávka, ktorá sa žiaľ bála byť drsnejšia, nepredvídateľnejšia a išla dosť na istotu. Škoda, ale na jedno pozretie úplne v pohode. ()

darius1706

Viděli jsme to už snad 100x, Země je v háji, lidstvo nacpe někoho do rakety a pošle ho někam do Prčic, aby buď hledali nový domov, nebo tam jen pokračovali jako druh. A jako z udělání se při letu něco přihodí. Jako milovník scifi si musím odpustit dotazy typu, zda takhle na blind to lidstvo dokáže, co tam vlastně budou dělat, když si nevezli žádné zvíře, snad alespoň rostliny, apod. To bych filmu nevyčítal. Byl i pěkně barevný, efekty mě nijak neurážely, loď taky vcelku fajn. Více mi vadilo, že to bylo takové odbyté. Nedozvěděli jsme se nic moc o lodi, o tom, proč lidé do ní vůbec lezli a co se dělo, až z ní vylezli. Ok, tak se zaměřili na psychologii těch, co pluli Vesmírem, jenže tam zase byla naprostá absence vývoje jednotlivých postav, prostě se to celé smrsklo na to, že jeden z cestovatelů objevil nějakou látku, která byla zcela nepochopitelně přímo na očích, pak naprosto jednoduše hacknul nějaký systém jen tím, že někde vymotal dva kabely a píchnul je jinam a samotné zjištění, že něco není v pořádku, tak rozpoutalo naprosté šílenství. Přitom to není až tak nezajímavé téma, ten vývoj postav do bodu, kdy už není návratu, je věc jistě pozoruhodná. Jenže ne v tomto filmu. Tam je to opravdu celé o tom "vysadili jsme prášky, jdem na swingers a pak se, více méně bezdůvodně, pozabíjíme". A jak to nastalo, tak to skončilo, opět více méně banálně, kdy všichni přesvědčení bez keců z minuty na minutu otočí zase zpět. Jak to asi skončí jsem tušil od cca půlky filmu, ale budiž. A neposlední věc - byla ukrutně nesympatická a nehrající hlavní hrdinka. Lépe tam hrála řada představitelů vedlejších postav. Takže suma sumárum - nebyl to průšvih, dalo se na to celkem dobře koukat, ale není to film, který bych měl potřebu ještě někdy znovu vidět. ()

Petuulia

Zajímavý námět, který však mohl být využit lépe. Ale docela jsem si film užila. Líbil se mi vizuál. A některé pasáže byly docela napínavé. Takový film bych si možná užila více během dospívání. Ale jako necílovka neurazí, nenadchne. ()

PRASÁK odpad!

Film „Voyagers: Vesmírná mise“ (Voyagers) z roku 2021 patří do kategorie PROGRAMOVACÍ FILMY HOLLYWOODU. A k tomu všemu je absolutně nudnej, nezáživnej, trapnej až otravnej. Dost mě udivilo, že v něm hraje také irskej herec Colin Farrell (jeho postava má jméno Richard Jackson). Snad tuhle trapnou taškařici již nikdy neuvidím… Jen doplním, že snímek „Voyagers“ se stopáží 108 minut měl svou celosvětovou premiéru 8. dubna 2021 v Austrálii a v Singapuru, v USA pak 9. dubna 2021 a do českejch kin se pod názvem „Voyagers: Vesmírná mise“ podíval 29. července 2021. Natočil jej americkej režisér, scénárista a producent Neil Burger (nar. 22. 11. 1963). ()

leafroller

Stejně jako v Equilibrium, klade si film otázku, zda je umělé usměrňování lidského chování etické a hlavně praktické. A já nevěřím svým uším, když jako skalní ochránce lidské svobody a anarchista říkám, že za jistých podmínek ano. Možná je to tím, že jako nezlomný pragmatik nevěřím utopicky-optimistickému pohledu, který pointuje tento snímek. Každopádně v dnešní popandemické filmové bídě jsou Voyagers snesitelnou zajímavostí.70% ()

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)