Voyagers - Vesmírná mise

• Česko Vesmírná mise (více)

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

Tom10000

Zvláštní film, u něhož si nejsem zcela jistý, jak na něj mám pohlížet. Herecké výkony dost pokulhávají, o efektech se nedá mluvit, jelikož tu ani nejsou (vyjma sci - fi prostředí a moderních technologií). Pokud jste sem přišli na přehlídku cynickosti, krutosti a strojového chování lidí, jsou vám dveře otevřené. Ale já sám jsem čekal trochu intenzivnější výbuch emocí, více lásky a romantiky. A možná i pomalejšího konce. Na něm není zcela jisté, co se vlastně stalo. Psychologické drama mi sice napůl vyhovuje, ale neustále mne svrbí přesvědčení, že se z filmu dalo za takovou stopáž vytáhnout o pětinásobek více. Alespoň z hlavní dvojice Sely a Christophera (SPOILER: Jejich láska mohla zabrat dobrou třičtvrtěhodinku, a ne jen jednu noc). Cením celkem půvabnou představitelku Sely Lily - Rose Depp, dceru Josepha Deppa, alespoň představovala jakési světlo v temném díle. 65 procent, 4 hvězdy. ()

HMTD

film jsem si užil, doufal jsem v trochu jiný žánr, ale má to zajímavý námět. Musím pominout častou nelogičnost chování postav od poloviny filmu, ale chápu, že není tak snadné na tak krátkém čase dostatečně vykreslit lidské charaktery a změny v sociálním chování.  Spoiler: Špatná výchova, s pořádným výcvikem na bázi "vymývání mozků" by rozhodně v první generaci problém nenastal a to ani když vyšlete potomky lidí s potenciálem, kde se vždy někdo se prvky sociopatie nebo jiného výrazného charakterového rysu najde. ()

Ufololog

Tož podle scénářû americkych filantropickych lidumilu by teda měla většina lidstva vychcípat a jako zárodek svých budoucích obsluhovačů si nechaj enem bezemoční nelidský psychopatický kryple, který budou uctívat ten jejích parazitní systém jako sprasitele. ()

nikhaj

Film s posolstvom, zlakol som sa po 1/3 filmu je to teenejdzerska zalezitost, nebyt konca ostal by som skepticky, treba dat sancu mladej generacii vstupit na svetlo reflektoru. Nieco ako metafora po 86 rokoch nova krv osidluje novy svet. Raz staci, o zvysok sa aktualne stara Space X, ()

Bragi66

Za mne je to pokus snížit laťku SF tak, aby zcela proti smyslu SF neznepokojovala o budoucnosti. Na to, kolik bylo na film vydáno úsilí, je výsledek ostudně hloupý. Otevíré náruč nesečtělým mladistvým, aby je utvrdila v tom, že oni jsou, i s těmi dutými bambeřicemi, ti vrcholní egohrdinové. Ano, všichni jsme hrdinové. Osud nebo karma funguje, ale my máme možnost volby to měnit a poznávat, kdy jsme manipulování, kdy mluví ego, a kdy můžeme zahlédnout záblesk podstaty. Doufám, že manipulativní hloupost tohoto projektu je vidět i na tom, jak předvídatelnou a pitomou roli tady haraje Colin Farrell. Jinak vřele doporučuji filmy s tímto hercem - třeba "V Bruggách" (2008). Také doporučuji si teď znovu přečíst ty staré fláky SF, o kterých jsme si mysleli, jáká že je to utopie, ale které teď žijeme - například George Orvell nebo Aldous Huxley. ()

jerisno

Banda Teen-kreténů na palubě generační vesmírné lodi. Jestli tohle měl být vzorek a reprezentace lidstva, tak ten domnělý vetřelec měl sežrat úplně celou posádku i s lodí. Tady je špatně téměř vše. Od hereckého obsazení, přes ochotnické výkony protagonistů, až po papundeklové interiéry. Občasné venkovní záběry ve vesmíru jsou většinou ve tmě, takže toho (naštěstí) moc vidět není. Jedna hvězdička za předlohu, jinak je to totální ztráta času. ()

Zaks

Schyľovalo sa to na celkom slušný vesmírny horor, nakoniec však sledujeme len partičku tínedžerov ako prepadli svojim pudom. Možno, keby tvorcovia trochu viac zatlačili na pílu, mohlo to aspoň akciou zaujať. Pozrieť sa to dá, hudba a vizuál na úrovni, dejovo však trochu slabšie. Nedávny Stowaway ma oslovil viac. ()

standahlozek

Myslim že ani mladý tohle nemůže bavit. Prázdný a bez nápadu. Nejvíc mě asi bavilo jak pubescenti sofistikovaně prolamují zabezpečené dveře od místností kam by se člověk neměl dostat ani tankem. Hvězda za Deppoví xicht a space ship. ()

ezop1012

Je mi záhadou to nízke hodnotenie, lebo toto nie je rusky film. Scenár aj kamera sú ďaleko lepšie ako ktorákoľvek časti hviezdnych vojen alebo star treku, pričom aj v star treku zaviedli pre mňa nepochopiteľný blud, ak sa vo vesmíre stretnú lode a spolu bojujú. Nebudem tu riešiť fyzikálne vlastnosti napríklad že zvuk sa nešíri vo vákuu, ale to že vo vnútri lode pri súboji vybuchujú monitory, syčí para, skratujú sa elektrické vodiče, myslím že toto by už mohlo skončiť. ()

ilegal1983

Velkolepe Scifi ktore zial okrem monumentalnych scen preletom kosmom nema cim zaujat.Zvuky snad vysledkom rotujucej vesmirnej lodi su jedinym podivuhodnym javom ktory stoji za zmienku.Potencial bol niekde inde...Bez napadov a akcie kde skupinka priblblych teenagerov ma zachovat generaciu ktora doleti k novej planete.Slabunke a o triedu horsie nez Passengers. ()

Majo.evans

Nebolo to zlé.Mne sa to páčilo.Len tam bola blbosť,že ako dohľad tam bol len jeden človek,to sa mi tam nepáčilo.Inak fajn,slabšie 4 hviezdy... ()

pierrek22

Nebyt to z kosmu tak to davno vypnu. Ke konci uz jsem to pretacel. Takova moderni variace na Kaina a Abela. Hrozna picovina. Pro pubertaky idealni. ()

LEFTFLANK

Nekonvenčný? Chytrý? Provokatívny? Pán múch? Kto??? Nič z toho sa nedeje, je to Y-A blbina, ktorá je navyše sci-fi iba vďaka marginálnym okolnostiam a mohla sa diať vskutku hocikde inde. Smutné na tom je, že prvomyšlienka a základ príbehu zaradzuje film do klasického sci-fi žánru, no dej tomu vôbec nie je elementárne logicky naklonený. Ak by totiž podľa doterajších filmových počinov ľudstvo aj dokázalo vyslať posádku na medzihviezdnu misiu, podľa realistických domnienok z týchto filmov by vlastne stroskotala každá jedna. Takže...načo sa vôbec trápiť. Zbytočný počin v ktorom vyniká akurát soundtrack a za niečo stojí posledná akčná scéna tvoriaca zároveň climax. V tomto smere by som radšej hodil očkom po Interstellare, v podobnom duchu fungujúcich Passengers ( sci-fi pre ženy), a dosť dobrým komparatívom by bol vlastne Covenant, pričom by sa porovnávalo, ktorá posádka sa správa debilnejšie. Pripájam sa tak ku skupine ľudí s podpriemerným hodnotením. A pritom som sa smial už od prvej minúty aké hlúpe to vlastne je ale žiadne "guilty peasure" sa nekonalo, maximálne som bol zas naštvaný z prznenia SF žánru. ()

BStone

Zajímavý námět jedné vesmírné mise a také zajímavá cca první hodina filmu. Pak se to začíná dostávát mimo realitu a chování nevybouřených teenagerů je dost za hranou. Na to, že mají představovat nějaký reprezentativní vzorek, se chovají poměrně stupidně. A ve finále je všechny roupy zase přejdou. Škoda promarněné šance, potenciál tu byl. 40% ()

Dodge-I

Trochu utahane, chvilemi jasne a predvidatelne, jinak slusne "B" - ale fakt bych chtel vedet, kolikrat jeste bude slouzit finta z Vetrelce k opusteni lodi ve finalnim souboji? A dale - proc se furt musime nejak jistit i v budoucnu - ...ano, drogy jsou spatne... Copak neni jednodussi nejaka genova manipulace? Kdyz uz budeme umet litat "tak daleko"... ()

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)