Nerad hodnotim taketo filmy, na to su hviezdicky prilis jednorozmerne. Mam pred nim respekt, je to hnusne naturalisticke a je v tom vela dobreho, no pozerat tento film nie je entertainment, ale praca. Pokial vam to nevadi, pridajte si hviezdicku, zaokruhlujem dole.(9.2.2020)

Žádná kontroverze. A poněkud sladkobolné.(16.2.2020)

Sociální dramata asi budou nějaké moje guilty pleasures. Přijde mi, že nejdou asi ani udělat špatně. A přitom nejde o lehké, téma, které by mohl udělat každý. Letos jsou na to žně. Ve Varech mě zcela uzemnilo Budiž světlo, před pár týdny další karlovarský zážitek z Německa jako Narušitel systému a nyní toto. Začalo to v celku nevinně. Nijak konkrétně, nijak výjimečně, nijak extra zajímavě. Ale byl to třeba právě skvělý a dokonalý výkon Bielenia i hezky odlehčený i přesto vážný scénář, který z toho postupně udělal záležitost mnoha směrů. Mnoha skvělostí. V jednoduchosti je krása. A zde si krása oblékla i velmi sofistikovaný a přitom prostý kabát geniality. Film, který se k nám asi ani nedostane. Přitom jde o poklad, který jen tak nenajdete.(24.11.2019)